Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5981 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVýkres přestal zobrazovat inačítat značky v čarách

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Výkres přestal zobrazovat inačítat značky v čarách
    Zasláno: 15.dub.2016 v 14:42
Dobrý den
Takhle při pátku bych tu měl zase jeden "špek" od kolegů. Najednou se jim u několika souborů přestaly zobrazovat značky sítí v komplex. typech čar a pokusy o jejich znovunačtení hlasí chyby na řádcích, kde je v definici *.shx. Seděl jsem nad tím dvě hodiny a kromě následujících poznatků jsem na nic nepřišel, podle mne "dělá binec" nějaká včera připojená reference nebo blok, které do souboru něco zanesly. Ale jejich odpojení nic nezměnilo . Takže:
 
- otevřu onen výkres a tím se zablokuje jakékoliv načítání tvarů (shx). A nejde to ani při otevření jakéhokoliv - i nového - výkresu následně otevřeného v tomto autocadu
- zavřu autocad, otevřu nový. Pak vytvořím nový prázdný soubor - a tvary i čáry jdou načítat i zobrazovat bez problémů - ALE JEN DO TÉ DOBY, než otevřu onen problematický výkres, pak už to nejde ani v tom novém, kde o předtím šlo ....
- DIAG našel asi 260 chyb, _RECOVER "jen" 141 (proč je to takový rozdíl,  _recover by měl být důslednější, ne ?) - ale nic se nezměnilo ani po opravách těmito nástroji
- PIŠBLOK pravděpodobně nepřipadá v úvahu, jedná se o několikaletou koordinační situaci s mnoha xrefy a rozvrženími
- Napadá mne jedině projít včera a dnes připojované xrefy, případně je opravit a připojit do naposledy zálohovaného souboru a pak to zkusit
 
Co s tím? Děkuji za nápady
 
PS. V tomto případě "holý" autocad 2015 , Win 7/64
J. Mantlík

Zpět nahoru
Petr75 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2016 v 08:58
S tímto problém jsem se už párkrát setkal, když ve výkrese byl textový styl a v něm font cadcon.shx. Takový font v AutoCADu nemám, takže byl nahrazen jiným fontem, ale toto nahrazení pak proběhlo i pro značky souboru cadcon.shx a to i pro všechny ostatní soubory otevřené ve stejném AutoCADu.
Problém lze vyřešit tak, že se v textovém stylu nahradí font cadcon.shx za jiný nainstalovaný, pak po uzavření celého AutoCADu a otevřením výkresu už se značky budou zobrazovat.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2016 v 12:11
Pěkný den,

mám podobnou zkušenost a problém byl ve vnesení stylu písma, který odkazoval na soubor s tvary (SHX). Vyřešil jsem to podobně jako popisuje Petr75. 




Upravil PepaR - 17.dub.2016 v 04:09
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.dub.2016 v 19:36
Definiční soubor tvarů "cadcon.shx" nebo "cadkon.shx" by měl pocházet z programu Cadkon.
Vyskytuje se v několika různých verzích, což zpravidla způsobuje nechtěné záměny tvarů v čarách.
Diskuze je například zde
Zkuste propátrat zdrojové soubory *.lin (jsou-li k dispozici) - který soubor tvarů se vlastně hledá.
Pokud podezřelému výkresu podsunete při dotazu na soubor "*.shx " nějaký jiný soubor, který je ve vyhledávací cestě, už se po druhé neptá a načítá tento podvržený soubor.
Nedošlo k nějaké takovéto manipulaci?

=^..^=
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.dub.2016 v 09:57
Pánové, děkuji za podněty.
Byl jsem informován, že po DŮSLEDNÉM (což bohužel nebývá zvykem, ať to opakuji téměř dnes a denně) vyčištění naposledy připojovaných cizích xrefů se situace znormalizovala a opět to funguje, jak má.
Je možné, že se v těch xrefech vyskytovalo něco, co zlobilo podobně, jak jste popisovali, ale to už nezjistím a ani na to nemám čas
Nicméně
- přítomnost a souhlas souborů lin a shx (včetně kontroly definice lin) je to první, co hledám, takže v tom to nebylo
- za dobu "cadování" už máme slušnou sbírku fontů a tvarů, která je rozkopírována na všechny PC
- dotyčné čáry si kolegyně udělaly samy podle svých potřeb a jinak fungovaly a fungují dobře, přitom používají většinou tvaryp.shx
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3097:VIPMísto symbolů průměru (Ø) se zobrazuje znak "n" nebo "Q".
Tip 5370:VIPJak nastavit tloušťku čáry i symbolu bodu?
Tip 11382:Šrafy v AutoCADu 2015 (a vyšších) mi nezobrazují typy čar.
Tip 7889:AutoCAD Plant 3D mi v novém pohledu nezobrazuje osy potrubí.
Tip 5364:Přestaly se zobrazovat tipy u tlačítek nástrojových panelů.
Tip 2161:iProject mi přestal zobrazovat panel nástrojů prohlížeče DWF.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,119 sekund.