Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5474 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoQGIS počítání počtu výskytu entit na km2

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
VirtualMan Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.lis.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
QGIS
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: QGIS počítání počtu výskytu entit na km2
    Zasláno: 29.dub.2016 v 11:25
Zdravím všechny!
Potřeboval bych trochu poradit a nakopnout správným směrem.
 
V Qgisu (2.14.1) mám mapu o rozloze cca 200x160 km Na této mapě mám další vrstvu, která obsahuje různě roztroušené body. Celkem je těchto bodů zhruba půl milionu.
Chtěl jsem udělat vyhodnocení, kolik je kde těchto bodů na km čtvereční ve formě různě zbarvených kilometrových čtverců.
Přidal jsem tedy další vrstvu s rastrem 1x1 km a zkusil použít funkci z menu Vektor -> Analytické nástroje -> Bodů v polygonu
Vrstva s body i vrstva s polygony 1x1 km mají stejnou souřadnou soustavu (WGS84, EPSG:4326)
- Jako vstupní polygonovou vrstvu jsem nastavil vrstvu s rastrem 1x1 km
- Jako vstupní bodovou vektorovou vrstvu jsem nastavil vrstvu, obsahující všechny zaznamenané body
- Jako Input point vector layer attributes to agregare jsem ponechal nabídnuté parametry Lati_I a Longi_X, což odpovídá sloupcům se souřadnicemi při importu vrstvy s body
- Jako statistickou metodu jsem vybral součet
- Jako název pole výstupního součtu jsem ponechal PNTCNT
- Určil jsem cestu a název výstupního shapefile
- Zatrhnul jsem volbu "Přidat výsledek do mapového okna"
 
Už se to počítá 12 hodin a jsem na 56 procentech. Mám podezření, že to dělá bůhví co, ale asi ne to co jsem chtěl. Je mnou použitý postup správný?
------------------
Vladimír
Zpět nahoru
VirtualMan Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.lis.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
QGIS
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.dub.2016 v 23:35
Tak nakonec se to za asi 21 hodin spočítalo, dokonce správně, ale dost dobře nechápu, proč to trvalo tak dlouho.
Počítání bodů v jednom polygonu mu trvalo cca 2.4 sekundy, a to tam těch bodů bylo od 0 do 30.
Výpočet běžel jen na jednom jádru procesoru a těch 21 hodin to trvalo přestože jsem procesu nastavil nejvyšší prioritu.
 
Poradíte mi někdo nějakou jinou funkci nebo plugin, který by tohle zvládnul rychleji?
------------------
Vladimír
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5464:Jak zjistit počet součástí v sestavě Inventoru?
Tip 8601:Jak využít BCount (Express Tools) i pro dynamické bloky?
Tip 13291:Automatická popiska počtu bloků v zadané oblasti DWG výkresu.
Tip 2378:Jak zjistit celkový počet entit výkresu?
Tip 9158:Statistika složitosti 3D modelu v Inventoru.
Tip 7240:Vyhledání textu v DWG výkresu (bez AutoCADu).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,426 sekund.