Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2979 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNeúspěšná změna kótovacích stylů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
yoyanek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.bře.2016
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AUTOCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Neúspěšná změna kótovacích stylů
    Zasláno: 28.čer.2016 v 10:42
Zdravíčko,

Mám vytvořený kótovací styl AM_ISO pro všechny kóty, ale při jakémkoliv kótování se neprovede žádná změna...Ve vlastnostech místo toho, aby tam byl kótovací styl AM_ISO, tak je tam AM_ISO$0, tudíž jsem nucen ve vlastnostech tenhle styl změnit a nebo přenášet vlastnosti což je práce navíc. Stále nenacházím řešení, proč je tomu tak.
Přikládám obrázky pro představu.

Obr. 1 >> Kóta, kterou chci aby to dělalo + její vlastnosti
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 67994/°3.PNG

 
Obr 2. >> Kóta, kterou mi to vždy udělá, navzdory tomu že to mám přenastaveno...Nerozumím tomu proč to dělá u každého kotovacího stylu $0

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 67994/°1.PNG


Obr. 3 >> Zde jsou přednastaveny moje vlastnosti pro požadovanou kótu. Ale vždy to udělá : "název kotovacího stylu" + příponu $0 bez změň

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 67994/°2.PNG



Upravil yoyanek - 28.čer.2016 v 10:45
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čer.2016 v 12:26
Kótovací styly máte pod kontrolou Mechanicalu, ne AutoCADu (téma proto také přesunuto do správného fóra). Ta dolarová notace pak určuje skupinu kót - např. přímé = $0, úhly = $2, poloměry = $4, odkazy = $7.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
yoyanek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.bře.2016
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AUTOCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čer.2016 v 13:36

Takže jakákoliv úprava v Mechanicalu není možná na změnu předefinovaných kót, které má Mechanicalu nastavené,jestli to chápu dobře. Právě všechny možné změny mi byly umožněny jen v AutoCadu 2016.

Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2016 v 12:55
Zdravím.
Podle Vašeho obrázku 3 bych řekl, že potřebujete získat větší velikost textu kóty.
Pokud v Mechnicalu pracujete v modelovém prostoru a použijete "Mechanical" kótování (viz. obrázek bod 1), např. příkaz "_ampowerdim", je nutno vložit rámeček přes "Rámeček výkresu" - příkaz "_amtitle" (viz. obrázek bod 2). Po vložení rámečku a výběru všech entit, které mají v rámečku být včetně kót, se velikost textu změní automaticky. Svoji velikost kóty změní i při dodatečné změně velikosti rámečku,
Pokud rámeček vkládáte jiným způsobem nebo kreslíte bez rámečku, můžete místo "Mechanical" kótování použít pro kóty "autocadovské" příkazy - např. "KÓTYPŘÍM". U těchto kót pak nastavení zabere. Nebo lze ponechat celkové měřítko 1 a po dokótovaní změnit hromadně podle potřeby.
Při použití mixu kót "mechanical" a "autocad" se po vložení rámečku velikost textu nezmění (viz. obrázek bod 3). Přepsání velikosti by mělo jít hromadně příkazem "_dimowerride dimscale".
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1047/Kotovani_ACM.jpg


Mašek
Zpět nahoru
yoyanek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.bře.2016
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AUTOCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čvc.2016 v 14:01
Zdravíčko,
Vyzkoušel jsem všechny Vaše rady na způsob vyřešení tohoto problému a všechny fungovaly bez problému.Clap

Vřele děkuji.Smile
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3737:Změna měřítka kóty mi nezmění výšku kótovacího textu.
Tip 9764:Jak v Inventoru nastavit a uložit vlastní kótovací styl?
Tip 4835:Rychlé vytvoření upraveného kótovacího stylu.
Tip 6150:VIPŘešení problému uzamčení Topobase účtu TBSYS.
Tip 4432:VIPChyba při zápisu většího DWG: Neúspěšný odložený zápis
Tip 11746:Změna kótovacího stylu při procesu automatického generování výkresů v Advance Steel.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,593 sekund.