Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15890 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPodpora AutoCADu v Linuxu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kane Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Mechanical Desktop 2010, Inventor 2010
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Podpora AutoCADu v Linuxu
    Zasláno: 17.bře.2006 v 00:29
Rád bych se dozvěděl o funkci AutoCADu ( 2006 ) v Linuxu, funguje normálně nebo vůbec, je nutono něco doinstalovávat nebo podobně, díky za odpovědi.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2006 v 01:01

Nejsme si jist, ale myslím že vereze AutoCADu pro Linux není, ale šlo by to rozchodit ruznýma nádstavbama, které zprovozňují Win aplikace pro Linux... Pokud se ale mýlím, rád se dovím něco nového.

Zpět nahoru
Kane Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Mechanical Desktop 2010, Inventor 2010
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2006 v 01:46
Já právě vlbec nevím proto se ptám, každopádně díky za radu, pokusím se něco vypátrat a popřípadě to sem hodím...
Zpět nahoru
Lukáš Zdařil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.bře.2006
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2006 v 06:27

Vím akorát o CAD programu pro Linux VariCAD. Více info www.varicad.cz

A snad něco připravuje solidedge pro linux. Ale uvidíme. :-)

Zpět nahoru
j.matel Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 13.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD 2009LT
Stav: Offline
Bodů: 258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2006 v 10:12
Existuje BricsCAD (ospravedlnujem sa ak som spomenul nieco/nazov co/aky som nemal...), funguje vsak cez WINE a ked sme to chceli skusit, tak sa nam to nepodarilo aj tak spustit... Linuxove verzie su aj tak podla popisu funkcii o paf cisel pozadu. Samotny CAD v Linuxe som sputil tiez cez WINE - bola to R14, 2000 isla s problemamami - prekreslovanie, kurzoru, rychlost..., netrpim vsak SM uchylkou, tak ma to ani niak zvlast nezaujalo...

Po R10 tusim bol AutoCAD aj pre UN*X, ale to bola posledna verzia...
Zpět nahoru
Kane Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Mechanical Desktop 2010, Inventor 2010
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2006 v 23:47
Ten VariCAD vypadá poměrně lákavě tedy aspoň podle ukázek, děkuji všem za odpovědi :-) jen by mě tedy zajímalo zda VariCAD ukládá také ve formátu DWG a jak moc si rozumí třeba s ACADem 2006.
LCh

Pro/E WF4, ANSYS 14.5, W7
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2006 v 19:13

Poslední verze AutoCADu pro Unix byla verze 13 (viz AutoCAD nebo historie AutoCADu). Žádný CAD, který by v Linuxu pracoval s formátem DWG, bohužel neexistuje. Určitou šancí je WINE nebo jiný emulátor, ale k nevýhodám Linuxu tím přidáváte ještě výkonnostní omezení.

Viz též http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=1352

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2006 v 21:14
Já zvedám ruku pro portaci AutoCADu a Revitu na Linux a přechodu na OpenDWG! Zbavil bych se tím nejen trvajícího problému Windows na pracovní stanici, ale mnoha a mnoha dalších věcí (netvrdím, že Linux nemá své mouchy, ale celkově je to složitější problém). Ovšem nejen díky provázanosti Autodesku s M$ je to nereálné sci-fi ... bohužel. Také díky monopolu M$ by s Linuxem měli problém i běžní uživatelé. Už tak mají problémy s Windows, které mají i doma .
Jinak na Linux jsem hledal také nějaký (stavařský) CAD, ale něco smysluplně komerčně a plošně použitelného jsem zatím nenašel. VariCAD jsem v aktuální verzi nezkoušel, ale vypadá celkem schopně (i když je spíše strojařský). Muselo by se to, ale pořádně ozkoušet naostro, neb dnes už ty prezentace mají přesvědčivé všichni výrobci. S kompatibilitou s Autodesk .dwg to bude myslím špatné a s příchodem .dwg2007 tento rok ještě horší. Proč pak asi není Autodesk člen např. Open Design Alliance, který je pro jednotný a otevřený formát ... škoda mluvit ... to by bylo na celý román!
Zpět nahoru
vknop Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

.

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 181
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 00:02

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

Ovšem nejen díky provázanosti Autodesku s M$ je to nereálné sci-fi ... bohužel. Také díky monopolu M$

S tím sci-fi snad nelze jinak, než souhlasit, ale nechápu, o jakém mluvíte monopolu MS. Vetšinový podíl Windows na desktopu přeci není ještě monopol a pokud přesto chceme mluvit o monopolu, tak k tomu má Autodesk určitě blíže než MS a taky se podle toho chová.
BTW co Vám provedl Microsoft, že ho označujete M$?

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

Proč pak asi není Autodesk člen např. Open Design Alliance, který je pro jednotný a otevřený formát

A proč by měl být? Proč by měl zpřístupnit konkurenci něco, na čem může rýžovat sám?
Spíš bych se ptal, proč nezasáhnou antimonopolní úřady a Evropská komise, když tak rády diktují ostatním (=MS) co a jak mají dělat.

Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 08:50
Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

Já zvedám ruku pro portaci AutoCADu a Revitu na Linux
...a vite co se s rukou stane socham, kdyz ji nechaj zvednutou treba v parku?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 09:02

Také bych byl s tím zvedáním rukou pro Linux opatrnější. Ne kvůli lámání, ale z ekonomických důvodů.

Pokud máte rozdělit 100 peněz (dolarů/korun) na vývoj Revitu řekněme na:

  1. portaci na Linux (který je dnes na pouhých 1.3% počítačů a ještě v roce 2008 má být jen na 3.4% PC) nebo na MacOS (ještě směšnější podíl)
  2. vývoj nových AEC funkcí Revitu
  3. integraci mental ray
  4. vývoj 64bitové verze Revitu

tak já i v roli vývojáře i v roli uživatele bych na bod 1) dal nulu

viz též http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=1221&KW =linux

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 09:27
ad VKNOP:
No jestli Vám nepřipadá, že mám Microsoft monopol na desktopech a v segmetu Serverových řešení pro menší společnosti, tak nevím.
Co mi M$ udělal? Fyzicky nic, ale nemám rád, když jsem nucen si kupovat něco co se neprodává za tržní cenu, nemám možnost volby, jsem otravován ruznými procedůrami a nástroji na ověřování legálnosti, atd. Je pravdou, že s těmito vymoženostmi se poslední dobou (myšleno nekolik let) vytahuje i Autodesk. Psaní M$ je síla zvyku a sedí mi tato zkratka k image Microsoftu víc.

ad p.ŘÍHA:
Bohužel vím, občas o ní přijdou. Ale myslím, že zatím člověk může vyjádřit svůj názor, aniž by přišel ... ale budu ostražitější

ad p.MICHL:
Máte naprostou pravdu a naprosto s Vámi souhlasím. Kdybych měl hlasovat v načtrnuté situaci, tak bych hlasoval podobně, jen s tím rozdílem, že nejprve bych hlasoval pro opravení bugů táhnoucích se přes několik verzí. To mě štve asi ze všeho nejvíc. Jsem schopen překousnotu ledascos, ale neopravování zásadních chyb přes několik verzí u jakéhokoliv SW mě hrozně vadí. A o tempu implemetace některý zásadních funkcí nebo zahrnování neúplných funkcí by se dalo také vyprávět!
Zpět nahoru
vknop Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

.

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 181
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 12:47

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

No jestli Vám nepřipadá, že mám Microsoft monopol na desktopech a v segmetu Serverových řešení pro menší společnosti, tak nevím.

Monopol určitě ne. Můžeme se bavit o většinovém podílu, ale to je tak vše. Monopol by to byl, kdybyste si musel Windowsy koupit, protože by reálně nic jiného nebylo. Monopol byl, když jste chtěl telefonovat a musel si počkat pár let, až na Vás dojde řada a pak ještě zaplatit nějaké 3,5 tisíce, protože nebyla jiná možnost. Vzpomínáte? Dneska máte totéž za 1 Kč:-) a na PC si můžete dát (krom jiných) třeba zmiňovaný Linux, když Vás MS tolik štve. (Mě například štve Autodesk daleko více...) To že není AutoCAD pro Linux/Unix ale není chyba MS nebo nějakého "monopolu".

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

... nemám rád, když jsem nucen si kupovat něco co se neprodává za tržní cenu, nemám možnost volby, jsem otravován ruznými procedůrami a nástroji na ověřování legálnosti, atd.

Jako bych četl o Autodesku. Mluvíte mi z duše...

Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

Psaní M$ je síla zvyku a sedí mi tato zkratka k image Microsoftu víc.

Co se image firmy tyká, tak MS si nemá s Autodeskem co vyčítat. Oba jsou pěkní prevíti, ale Autodesk je navíc ... (autocenzura). Mně se takové komolení názvů a zkratek nelíbí. Je to takové laciné plivání s většinou, která nic pořádného, krom kritiky (byť mnohdy oprávněné), nedokázala...

Zpět nahoru
Lukáš Zdařil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.bře.2006
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 23:05
Tak ten VariCAD podporuje DWG, DXF ....... a jiné. Více info http://www.varicad.cz/description.phtml Osobne jsem to nezkoušel, takže jestli to někdo prubne, dejte prosím vedet.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2006 v 09:00
Jen upozornění - VariCAD, podobně jako jiné non-Autodesk aplikace, nepodporuje formát Autodesk DWG, nýbrž jen "soubory s příponou DWG". Následné používání takovýchto souborů v "podvrženén" formátu pak způsobuje různé problémy (viz např. časté příspěvky zde ve fóru).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kane Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Mechanical Desktop 2010, Inventor 2010
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2006 v 12:52
Tak to se poměrně dost nehodí :-/ škoda
LCh

Pro/E WF4, ANSYS 14.5, W7
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 909:Podporují počítače HP operační systém Linux?
Tip 7330:Podpora operačních systémů v Autodesk Maya.
Tip 461:Lze použít Linux jako file server pro AutoCAD?
Tip 1978:Mohu tisknout na HP DesignJet 500 pod Linuxem?
Tip 1352:Existuje AutoCAD, Inventor, 3D Studio a další produkty Autodesku i ve verzi pro Linux nebo MacIntosh?
Tip 460:Existuje AutoCAD pro Linux?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,613 sekund.