Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17840 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTyp čar

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12345> archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2006 v 23:48
No nevím jak to, ale zatím se mi to např. u dveří nikdy nestalo. U překladů možná, ale u dveří ještě ne. Chtěl jsme ještě poznamenat, že sladit čáry pro stavaře a strojaře nude nemyslitelné, porot bych spíš navrhoval věnovat úsilí spíše stavebním výkresům. Dále bych rád upozornil na to, že velmi dobře měli zpracovány čáry nádstavby typu CADKON, ale nevím zda jsou volně šířitelné...
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2006 v 09:35
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Vyzkoušel jsem na svých čarách následující

čára délky 10m, typ čáry a LTSCALE 1 - mezery jsou nějaké, které mi vyhovují

zvětšil jsem vše 1000x, aby to bylo jako v "mm" a LTSCALE dal 1000

rozteč je stejná, což je vlastně podstata diskuse. Aby typ čáry byl pro určité LTSCALE a určité meřítko pořád vyhovující.  Pak např. moje knihovna Vám bude asi vyhovovat, tak jako určitě kolegovi Mantlíkovi, který ctí LTSCALE 1 pro kreslení vykreslování v 1:1, resp. 1:1000

Mně Vaše určitě bude vyhovovat. Co se týče p. Říhy, tak (jak už mezitím odpověděl) jsem předpokládal, že určitě LTSCALE = 1000 nepoužívá.

 

 

 

 

 

J. Mantlík

Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2006 v 16:33
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Pokud mohu jen drobnost na kolegu Říhu.

Za celou dobu nezazněla z Vaší strany informacem, jaké LTSCALE máte nastavené pro vykreslování do např. měřítka 1:100

Vyzkoušel jsem na svých čarách následující

čára délky 10m, typ čáry a LTSCALE 1 - mezery jsou nějaké, které mi vyhovují

zvětšil jsem vše 1000x, aby to bylo jako v "mm" a LTSCALE dal 1000

rozteč je stejná, což je vlastně podstata diskuse. Aby typ čáry byl pro určité LTSCALE a určité meřítko pořád vyhovující.  Pak např. moje knihovna Vám bude asi vyhovovat, tak jako určitě kolegovi Mantlíkovi, který ctí LTSCALE 1 pro kreslení vykreslování v 1:1, resp. 1:1000



Při kreslení dlouhých čar (10m) nebývá s měřítkem většinou problém. Problém nastává u čar krátkých (kreslím stavební výkresy v mm, pouze u situací a venkovních rozvodů v m). Proto jsem si vhodné LTSCALE stanovil tak, aby se mi při použití ACADISO.LIN ve výkresu 1:50 zobrazila čára DĚLÍCÍ2 délky 600mm (nejmenší rozměr dveří) i s oněmi dvěma tečkami. A z toho mi vyšlo LTSCALE=25. Pokud chci výkres vytisknout 1:100, změním LTSCALE na 50 (nebo obecně na polovinu měřítka). Je pravda že v tomto případě se mi ta výše popsaná čára již zobrazí jako plná, ale u těch nejkratších čar to prostě oželím. Pro znázornění jsem do čistého výkresu načetl čáry z ACADISO.LIN + CaryISO-mm.LIN (můj uživatelský soubor), můžete si změny LTSCALE vyzkoušet. A dejte vědět Váš názor. Výkres i s CaryISO-mm.LIN a dalšími SHX soubory, tak jak jsem je časem posbíral, jsem vložil na iProject - http://www.iproject.cz/iProject.asp?/Soubory/CAD%5FForum/U%9 Eivatelsk%E9%2Dupload/Typy+%E8ar
. Doufám že jsem ten odkaz vložil správně, nemám s tím zkušenost (upozorňuji, že na iProject se bohužel dostanete jen přes IE).  Napište jak si představujete označení jednotek a délek v popisech čar.


Upravil koutnak - 23.bře.2006 v 16:17
Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2006 v 17:04
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

A dejte vědět Váš názor. (Nevím jestli jsem ten výkres vložil správným způsobem a jestli se tedy zobrazí a půjde stáhnout - pokud ne, napište jak se to má vkládat)  Cary-LTSCALE.dwg
Uploadoval jste soubor špatně... odkazujete totiž na soubor na Vašem disku, zkuste to prosím znovu.
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2006 v 17:07
Požádám p.Michla o umístění souboru čar na jejich stránku pro stažení na vyzkoušení, pořp. inspiraci
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2006 v 17:09
Uploadoval jste soubor špatně... odkazujete totiž na soubor na Vašem disku, zkuste to prosím znovu.[/QUOTE]
Ale jak? Nevidím tady žádnou možnost pro vložení souboru.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2006 v 22:08

Pokud zatím nemáte dostatečná oprávnění pro upload souborů nebo pokud je soubor velký, použijte vyhrazený prostor na serveru www.iproject.cz (login: cadforum/cadforum) - viz Pokyny k diskusnímu fóru.

Pro průběžné úpravy souborů je vhodnější iProject (se svým verzováním), na stránku Download když tak dám až nějakou závěrečnou verzi.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 14:52
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Mám různé zkušenosti s takovými domluvami

Buď děláte pro investora, který má nějaký řád už zaveden a pak je úplně jedno s kým to děláte, zda jste kooperant nebo nositel zakázky. Máte na to noty a je na HIPovi nebo koordinátorovi, aby si to uhlídal. Takový manuál má třeba ŘSaD nebo ČD. ČD dokonce velmi přísný a přesný k odevzdávaání digitální podoby dokumentace

Pak je to investor, kterého struktura dat nezajímá a je pro něj nejdůležitější získat ÚR, SP a postavit. Tam je to na tom, kdo akci koordinuje, kompletuje, aby si kooperanty pohlídal a navigoval, jak mají jednotlivé příspěvky vypadat.

A je na mě, abych si vybral ty, s kterými se domluvím.

Takže s nějakým návodem si nikdo nebude lámat hlavu, protože co firma, co kooperující jednotlivci a co jednotlivci, to jiný systém a jiný pohled na věc.

Ale v rámci tohoto fóra by výměna čar, zejména komplexních, určitě nebyla na škodu. Zvláště pro urbanistické studie, územní plány a pod.

Ve firmě to snad ani nemůže jinak fungovat. Pracuji externě pro velkou projekční firmu a kdyby neměli zavedené pravidla, tak to prostě nemůže fungovat. Tam je to direktivně nařízeno a nemůžete nijak diskutovat. A např. ať otevřete kterýkoliv výkres, tak víte, že v hladině 99 je popis ve žluté barvě, který je komntářem zpracovatele příspěvku pro ostatní projektanty, kde je upozorňuje na některé skutečnosti, o kterých ostatní ani netuší. Hladina se neplotruje, ale je tam. A tak je to i u jiných pojmenování hladin.

Souhlasím, že bez domluvených pravidel se nedá korektně spolupracovat. Ale ... chtěl jsem si pro zrychlení a zjednošení práce pořídit nástavbu od fy.ASTRA32 (Zlín), která by mi opravdu velmi pomohla při projektování vzduchotechniky, a zůčastnil jsem se proto školením, abych věděl co tato nástavba umí. A ke své hrůze jsem zjistil, že vše dělají "natvrdo". Nezměnitelné názvy hladin, každá čára má vlastní typ a barvu. Na nějaké DLEHLAD zapomeňte. A to nemluvím o LTSCALE, které používají na vlastní profesní kreslení jiné, než mají ve stavebním výkrese do kterého se při tom školení kreslí. Takže buď vidím čerchované čáry ve stavebním podkladu nebo v profesním výkrese. A teď babo raď . Pořídit si nastavbu, která mi sice pomůže při práci, ale nebudu schopen dodržet žádné standardy, nebo i nadále dělat vše "ručně" a moci bez problémů komunikovat s ostatními?
 

Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:00
No já soubory uploaduji do fóra vždy přes tyto 2 tlačítka:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - PepaR/2006-03-23_145905_forum.JPG

 
Ale je pravda, že je potřeba dodržet pokyny jakop velikost a formát posílaného souboru...
 
 


Upravil PepaR - 23.bře.2006 v 15:11
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:03

Pokud si pamatuji tak CADKON měl také ltscale 0,125 pro měřítko 1:50. Možná, že už je to jinak, ale byl to stejný problém.

Stavaři udělali osový systém a obrys, který měl jít do situaček a okamžitě byly čáry nečitelné.

 

 

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:14
Jsme stavar a az prekvapuje co se clovek nedovi za novinky, a ze by to co delal doted, slo delat lepe. Rad bych se tedy zeptal zda se nekdo vrhne na to sjednoceni typů car ci zda ucel tohoto fora vyzni do ztracena?
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:14
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

No já soubory uploaduji do fóra vždy přes tyto 2 tlačítka:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - PepaR/2006-03-23_145905_forum.JPG

 
Ale je pravda, že je potřeba dodržet pokyny jakop velikost a formát posílaného souboru...
  


Taková tlačítka tady nemám. Asi musím více zasloužit pilným diskutováním, aby mi to bylo umožněno :-).
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:22

Poslal jsem v4era p.Michlovi soubory s typy čar, které běžně používáme a vyhovují zde diskutovanému problému, aby je "pověsil" na jejich stránky.

Je třeba vyčkat, zřejmě přijde informace, kde jsou ke stažení

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 15:27
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

Taková tlačítka tady nemám. Asi musím více zasloužit pilným diskutováním, aby mi to bylo umožněno :-).
Aha, tak tam je zakopaný pes, omlouvám se, netušil jsem že tomu takto je...
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 16:16
Typy čar od Radima Čecha (hezké) i z ukázkami jsou ke stažení na stránce Download (LP_Linetypes).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 16:46
Aha... Na iprojectu... Tak to mám smůlu - používám totiž prohlížeč Mozilla Firefox...

Kéž se našel zdatný i neohrožený kedovník, který s nasazením vlastního života, nehledě na překážky ni zlou vůli nepřítel, umístil zde k užitku nám všem fórákům ana LP_Linetypes.

( )

-FerTh-
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2006 v 16:58

LP_Linetypes jsou na Xanadu/Download - nikoliv na IProjectu

J. Mantlík

Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.bře.2006 v 14:38
Při kliknutí na ikonku "stáhnout" na stránce Download mně napoprvé to skočilo na iproject. Dnešní další pokus ovšem prokázal pravdivost Vašeho tvrzení, paneMantlík.
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5329:VIPJak rozložit přerušované a komplexní typy čar na segmenty?
Tip 6810:VIPExport z Inventoru do DWG pro AutoCAD - hladiny, kóty, texty, typy čar (modelspace).
Tip 6768:VIPExport z Topobase do DWG včetně typů čar a šraf.
Tip 8360:Jak změnit typ čáry v AutoCADu 360 (WS)?
Tip 11382:Šrafy v AutoCADu 2015 (a vyšších) mi nezobrazují typy čar.
Tip 1226:Proč 3D křivka nezobrazuje přiřazený typ čáry?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12345> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,320 sekund.