Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Vytvořit georef.obrázek |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Téma: Vytvořit georef.obrázek Zasláno: 24.říj.2016 v 12:47 |
Dobrý den, potřebuji vytvořit georeferencovaný obrázek (jpg nebo png) z výkresu, který mám v dwg. Mám RasterDesign. Jak na to? Neřešili jste někdo podobnou úlohu? Díky za rady.
|
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
martinfolber
Arkance Systems support Přihlášen: 26.dub.2007 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD Civil 3D Stav: Offline Bodů: 1642 |
Zasláno: 24.říj.2016 v 12:54 |
Ahoj Romane,
Raster Design umí konvertovat vektorové čáry na rastrové. Nastavíš jednotlivým barvám tloušťky v rastru a on to převede... akorát je to takto omezené. Georeferenční soubor už pak vytvoříš přímo příkazem z RD. Druhá možnost je použít třeba PDF Creator, vytisknout to do PNG a nareferencovat zpětně... M.
|
|
Martin Folber
|
|
Kosík
TOP uživatel Přihlášen: 06.říj.2004 Lokalita: Czech Republic Používám: ACA 2017 + DT+, Revit 2017 Stav: Offline Bodů: 529 |
Zasláno: 24.říj.2016 v 14:52 |
Dělám to velice často
Stačí se mrknou na strukturu *.pgw. Jpg nepoužívám - ztrátová komprese, ale struktura zápisu je stejná. 0.3171247357293869 podíl šířky obrázku v m/počet pixlů 0.0000000000 0.0000000000 -0.3171247357293869 podíl výšky obrázku v m/počet pixlů -700075 souřadnice x levého horního rohu -995200 souřadnice y levého horního rohu Pokud člověk chce, tak je možné souřadnice rohu upravit o polovinu šířky pixlu v m a roh obrázku bude sedět úplně přesně, tak jak je na výkrese. Jan Kosík |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21489 |
Zasláno: 24.říj.2016 v 15:08 |
U natočených obrázků je to trochu komplikovanější, ale každopádně příkaz WORLDOUT z freeware utility GeoRefImg vám ten world soubor vytvoří automaticky.
|
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 24.říj.2016 v 15:41 |
Abych to trochu upřesnil...požádal mě klient abych mu dodal georeferencovaný obrázek z našeho GISu´. To znamená, že mám v Map3D vytvořenou mapu letiště (prostřednictvím modelu zobrazení v tématickou mapu), kterou potřebuji exportovat do obrázku (png nebo jpg) a poté georeferencovat.
Pokud dám tisk do png...musím dát velký rozměr v rozvržení aby byl čitelný. Výsledkem je 45MB soubor, který ani nejde otevřít. Upravil Romain - 24.říj.2016 v 15:51 |
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
martinfolber
Arkance Systems support Přihlášen: 26.dub.2007 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD Civil 3D Stav: Offline Bodů: 1642 |
Zasláno: 24.říj.2016 v 16:00 |
Ahoj Romane, bude to chtít nějakou kombinaci slušného rozlišení a formátu, zkusil bych kromě toho PNG i třeba ten TIFF nebo ECW...
M.
|
|
Martin Folber
|
|
Romain
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 24.dub.2006 Lokalita: ČR (Pha) Používám: C3D 2019, Map3D2016, Infraworks, ReCAP Stav: Offline Bodů: 323 |
Zasláno: 25.říj.2016 v 09:02 |
Martine a jak vytisknu výkres do ECW? Je to standartní fce? nebo musím mít nějakou utilitu?
|
|
Roman JANEČEK / Prague Airport
LetGIS |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21489 |
Zasláno: 25.říj.2016 v 10:35 |
Raster Design myslím neumí zapisovat ECW, ale umí např. příbuzný formát JPEG 2000.
|
|
martinfolber
Arkance Systems support Přihlášen: 26.dub.2007 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD Civil 3D Stav: Offline Bodů: 1642 |
Zasláno: 25.říj.2016 v 14:40 |
Ahoj Romane,
jak píše Vláďa Michl. Raster Design umí ECW nebo podobně dobrý formát MrSID jen načítat, ale ne vytvářet. Musíš na to použít nějakou externí aplikaci...kdysi jsem psal toto http:// www.civil3d.cz/2012/05/co-kdyz-mame-velke-rastry.html M. |
|
Martin Folber
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 1,260 sekund.