Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3385 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHromadné přejmenování Vault

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
zpodrazil Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 29.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2016, Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Hromadné přejmenování Vault
    Zasláno: 20.led.2017 v 14:26
Dobrý den,
je možné ve Vault hromadně přejmenovat soubory? Změnit název a přidat automaticky číslo? V průvodci přejmenováním se dá nastavit pouze předpona a přípona souboru, původní název souboru zůstává. Zatržítko přírustek nedělá nic nebo jsem jeho tajnou funkci ještě neobjevil.
 
Je tedy možné soubory z abc.ipt, def.ipt, ghi.ipt, přejmenovat na XXX-01, XXX-02.ipt , XXX-03.ipt, nějakým jednodušším postupem než přepisováním jednotlivých souborů? Jde o cca 30000 dílů.
 
Děkuji Zdeněk  
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 09:58
Toto by šlo asi řešit sekvenčním číslováním (nevím, zda používáte Vault Basic nebo Professional a jak máte číslování přizpůsobeno).Sekvenční číslování vytvoří číselnou řadu, ale bude začínat vždy prvním volným číslem, které ještě nebylo použito. Nevím, zda toto lze nastavit uživatelsky. V tom by vám určitě byli schopni pomoci pánové z CAD Studia.
Tím byste dosáhl číselné řady a pokud potřebujete mít ještě nějaký základní název (XXX-...) tak ten by se doplnil "v druhém kole" předponou.
Jinak - Přírůstek jsem také testoval - pokud je v názvu souboru číslo, tak jej o přírůstek zvyšuje (praktické využití mě moc nenapadá).
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
zpodrazil Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 29.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2016, Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 10:19
Díky za odpověď,
používáme Vault Basic 2016.
Nastavení sekvenčního číslování jsem nikde nenašel, zřejmě v basic není. Jediná funkce, která mě připomínala automatické číslování byl právě onen přírustek, pokud ale jenom zvýší číslo, které je v názvu o 1, tak to je slepá cesta.
Asi mě nezbude nic jiného než přejmenovávat ručně.
Zřejmě u nástroje pro řízení dokumentace není důvod zařadit funkci, kterou obsahuje průměrný file manager.
 
Zdeněk Podrazil
INCO engineering s.r.o.
AIP 2016, ACADM2016, Vault Basic 2016
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 10:45
Sekvenční číslování máme v nabídce způsobu číslování - viz obr. Ale máme Vault Professional 2014 s uživatelským přizpůsobením.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 88/Vault_prejmenovani.png

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 12:27
Dobrý den,
 
Jen pro doplnění:
Ve sloupci "Nový název" lze kliknout pravým tlačítkem a zvolit volbu "Nahradit". Tato volba nahradí řetězec v názvech souborů jiným řetězcem. V některých případech se toto dá použít.
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 13:02
Ano, to je velmi užitečné a používám to často, ale musíte mít v názvu jednotný řetězec. U nás používáme označení projektu, které je pro celý projekt shodně a je to nějaký tří až čtyřznakový kód, který můžeme pro nahrazení využít.
Pro případ dotazu pana Podrazila to asi nebude využitelné (pokud jsou původní názvy souborů různorodé).
Ale přece jenom dotaz doplním - dá se nějakým jednoduchým způsobem ke stávajícím názvům doplnit číselná řada (zkoušel jsem příponu "-001" a přírůstek, ale u všech souborů mi to připojilo "-002" - já jsem chtěl -001, -002, -003, ...)?
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2017 v 13:28
Pro případné jednotné sekvenční číslování už od začátku prací také můžete použít PartNumberGenerator - viz http://www.inventorguru.cz/2017/01/snadne-sekvencni-cislovani-soucasti-i.html
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4794:VIPPřejmenování serveru (PC) s Autodesk Vault server.
Tip 8251:VIPVarování Vault: soubory neobsahují úplné informace o referencích
Tip 7195:VIPPo přejmenování počítače mi přestalo fungovat Obsahové centrum.
Tip 6350:VIPDávkové čištění starších verzí dokumentů z úložiště Autodesk Vault.
Tip 6872:Nemohu přejmenovat složku Vault projektu.
Tip 12676:K čemu slouží složka "_V" a soubory s příponou .v?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,891 sekund.