Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
problem s terenom |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
loksik.lubos
Nováček Přihlášen: 23.lis.2016 Lokalita: Slovensko Používám: revit 2015 Stav: Offline Bodů: 5 |
Téma: problem s terenom Zasláno: 16.úno.2017 v 15:46 |
Dobry den od geodeta som ziskal suradnice a ked tieto suradnice vlozim v revite ako txt na vytvorenie terenu tak teren je uplne odlisny od povodneho. Kde moze byt chyba ?Som v tomto zaciatocnik a nechapem preco ho nevytvori pricom suradnice som aj kontroloval podla katastralnej mapy a uplne mi suhlasia podla bodov
|
|
Mantlík
TOP uživatel Přihlášen: 01.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD/Map/Civil R10-> 2022 Stav: Offline Bodů: 2527 |
Zasláno: 16.úno.2017 v 17:54 |
Revit neznám, natož jeho načítání terénu, ale vycházím ze zkušeností se Civilem (a koneckonců i Autocadem)
1) přiložený textový soubor má souřadnice kladné, zatí mco v produktech Autodesku je Česko i Slovensko ve třetím kvadrantu (tedy záporné X, Y - jako je s situaci DWG). Ale v tom asi Váš problém nebude, protože kdyby se Revit choval jako Civil a Autocad, tak byste body po načtení měl úplně někde jinde, než zaměření 2) TVorbu terénu nemůžete nechat jen na programu, který si bez dalších informací nasází trojúhelníky podle nějakého schématu. Aby se model terénu co nejvíce přiblížil reálu, budete s ním muset něco udělat. Pravděpodobně budete muset zadat a přiřadit "povinné linie" (terminologií Civilu) - prakticky tedy hrany komunikací a jiných zpevněných ploch, ploty, zdi, terénní hrany, apod.Pak může terén vypadat i dost jinak, než po načtení bodů. |
|
J. Mantlík
|
|
Peter Jirat
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD ->2021, Revit ->2022 Stav: Offline Bodů: 3927 |
Zasláno: 17.úno.2017 v 08:53 |
Ta situace a zaměření sedí, jen to vyžaduje několik úprav. Hlavně si topografii v Revitu musíte otočit o 180°, jak píše pan Mantlík, souřadnice jsou podle dwg ve 3.kvadrantu. Pak už si jen najděte společné body mezi dwg a topografií a přesuňte topografii na správné místo. Možná si pro lepší orientaci zapněte trojúhelníkovou síť.
Převezměte sdílené souřadnice z DWG, zkontrolujte pomocí Spot Coordinate, že to sedí.
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,721 sekund.