Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19091 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNezobrazuje vlastní šrafu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
jvlcek0 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2017
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCAD 2017
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nezobrazuje vlastní šrafu
    Zasláno: 21.bře.2017 v 20:28
Zdravím, začal jsem spolupracovat s jedním projektantem, který chtěl abych používal jeho šablonu. Zaslal mi nějaké šrafy, čáry, které mám normálně vložit do acad.lin acadiso.lin a podobně. Vše jsem udělal, ale stále se mi nezobrazovali a ještě mi to vyhozovalo při tom když jsem chtěl načíst soubory v typech čar. Chyba typu : Chybná definice čar (název čáry, číslo řádku apod). Mu vše funguje, jak to když mu zašlu acad.lin a všechny tyhle soubory, ale mě to nejde. Mám studentkou verzi autocadu, na systém 64 bit, windows 10. Nevíte někdo kde může být chyba ? Napadlo mě jen to že to může být studentskou verzí, ale zase si nemyslím že by takovéto věci studentská verze bránila. Děkuji za odpovědi. A ještě se omlouvám jestli to tu někde je tento dotaz, ale z důvodu velmi vytíženého času nemám čas listovat forum.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 20:32
Ujistěte se, že poslední řádek v lin je prázdný. (2x enter)
Zpět nahoru
jvlcek0 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2017
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCAD 2017
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 20:38
Zdravím, pro jistotu jsem vše zkontroloval a udělal, ale bohužel to ani tak nejde. Šrafa ani nové čáry se mi nezobrazují, acad.lin a acad.pat jsem posílal projektantovy a nezhledal tam žádnou chybu. Proto se obracím na forum.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 20:42
Co se týče typů čar, problém může být i v tom, že v jejich definici jsou použity tvary (shx - nechte si poslat a uložte do adresáře, na který máte nastavenou cestu - např. support) a styly písma (případně i fonty), které nemáte definované
J. Mantlík

Zpět nahoru
jvlcek0 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.bře.2017
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCAD 2017
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 20:47
Zdravím,
omlouvám se teď jsem to trošku nepochopil.
Já jsem projektantovy tak jak mi bylo řečeno a upravil jsem, tak to jsem poslal ze složky support, a on vše potom zkoušel a bylo to v pořádku. Takže jsem stím nic nedělal, ale nějak nechápu to shx. Děkuji.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 21:45
V souborech *.shx jsou uloženy např. značky, používané v definicích čar - např. inženýrské sítě. Pokud u V8s autocad tyto soubory nenajde, hlásí chybu. NAopak pokud ten projektant tyto soubory má, funguje mu to bez problémů.

Soubor *.lin  definuje typ čáry ve dvou řádcích. Nápř.

*SILVVNN,silové vysoké napětí nadzemní
A,2,-2,2,-6.5,[silvvn,civil.shx],-6.5
nebo
*O2-OPT,---------[O2-OPT_KABEL]---------
A,4,-2,4,-2,["O2-OPT",ARIAL,S=1,R=0.0,X=-0.1,Y=-0.5],-6,[VLNA,tvaryp.shx,S=.04],-4,4,-2

První definice vyžaduje mít soubor civil.shx, který obsahuje tvar silvvn
Druhá definice např. soubor tvaryp.shx a také styl textu ARIA

J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 22:51
A pokud používáte metrické výkresy (ne palcové), jsou správným souborem ACADISO.LIN a ACADISO.PAT.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11382:Šrafy v AutoCADu 2015 (a vyšších) mi nezobrazují typy čar.
Tip 6941:AutoCAD mi nezobrazuje celobarevné šrafy a výplně.
Tip 103:Po pádu AutoCADu nyní nelze vyšrafovat plochu (nezobrazují se mi šrafy).
Tip 505:Jak si vytvořit novou, vlastní šrafuru pro AutoCAD? (vlastní šrafy)
Tip 1316:Přidal jsem si do AutoCADu novou šrafu, ale nevidím její náhled v nabídce šraf.
Tip 7387:Přidání vlastního šrafovacího vzoru do Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,066 sekund.