Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4214 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPlotr CANON imagePROGRAF PRO

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Plotr CANON imagePROGRAF PRO
    Zasláno: 20.zář.2017 v 18:13
Zdravím všechny,
je zde někdo, kdo má plotr CANON řady imagePROGRAF PRO, konkrétně model PRO-4000S nebo PRO-6000S, případně zkušenost s ním?

Řeším problém s dvourolovým modelem, který odmítá automaticky měnit role při tisku. Nastavení ovladače je správně, viz obrázky v příloze, ale prostě to nefunguje.

Vždy tiskne na poslední roli, ze které se tisklo a je natažena ve stroji. Dokonce i hezky hlásí, že tiskne na špatnou roli. Pokud manuálně vyberou roli 1 nebo 2, vytiskne to na požadovanou.
S ohledem na marketingové materiály a položku ovladače "Roll Paper (auto)" by to mělo umět změnit samo podle nastavení rozvržení bez nutnosti se proklikávat do nastavení ovladače při každém tisku.

Poslední FW, který opravoval zapomínání nastavení "Device Settings" => "Roll Unit", mám nahraný.

Předem děkuji!


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 612/Nastaveni_1.jpgPřipojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 612/Nastaveni_2.jpgPřipojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 612/Nastaveni_3.jpg

Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2017 v 10:37
Ještě jsem objevil jeden problém a chybu ovladače plotru. Týká se tisku z Revitu.

Pokud nastavíte v Revitu položku "Nastavení tisku" => "Barvy" => "Černé čáry" nebo "Stupnice šedi", přehodí se v nastavení ovladače plotru na "Monochrome".
Tyto nastavení spolu ale nijak nesouvisí! Volba v Revitu "Barvy" řídí barevnost tisku entit Revitu na výstupu a to konkrétně pro čáry a rastry. Určuje jen výstup z Revitu, který předá informace tiskovému ovladači. Správně tato volba v Revitu nemá mít vliv na nastavení ovladače tiskárny (tak jako u všech ostatních tiskáren, která máme (plotr HP, multifunkce Konica-Minolta a Toshiba).

Nyní je nutné při tisku každého výkresu vstoupit do nastavení tiskárny a změnit jako poslední volbu na "Color". Jinak vyjede celý výkres ČB (správně mají být čáry ČB a rastry barevně). Volba "Barevně" v Revitu způsobí, že celý výkres vyjede barevně, tedy i všechny vektorové čáry (což je špatně) = to není řešení.
Výchozí nastavení ovladače v systému je samozřejmě na "Color".

Má s tímto někdo zkušenosti? Chová se Vám to shodně?

(Windows 7 64-bit, Autodesk Revit 2018 CZ, plotr poslední FW a ovladač)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 462:Problém s tiskem z AutoCADu na tiskárny/plotry Epson, Minolta, Brother, Encad, QMS, NEC, Mannesmann, Summagraphics, Houston Instruments, Texas Instruments, Acer, Alps, Apple, Bull, Calcomp, Canon, Citizen, Facit, Fujistu, Genicom, Hitachi, IBM, JDL, KIP, Kyocera, Lexmark, Mutoh, Numonics, OKI, Okidata, Olivetti, Panasonic, Roland, Seikosha, Sharp, Star, Tektronix, Toshiba, Versatec, Xerox, atd.
Tip 5984:VIPVista a Win7/8 drivery pro HP DesignJet 650C, 600, 750C, 450C, 500 a další starší modely plotrů.
Tip 482:Kde vzít HDI driver pro můj plotr?
Tip 10256:VIPJak tisknout na HP Designjet 500/800 z AutoCADu ve Win8/8.1?
Tip 5848:VIPSkládání PLT výkresů (nesting) i na plotry nepodporující tuto funkci.
Tip 526:Proč není můj plotr vypsán když použiji průvodce Přidat plotr?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panelStránka byla vygenerována za 0,125 sekund.