Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7071 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoČeský AutoCAD 2007 v prodeji

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 09:41
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 14:52

Původně odeslal(a) Machacek Machacek napsal(a):

Měli jsme taky 1 plný CAD2000 a ostatní licence na LT. S ohledem na cenu upgrade plného CADu a zjištění, že LT nám plně dostačuje, jsme při ukončení podpory upgrade tohoto produktu řady 2000 zastavili zbytečné vyhazování peněz. Licenci jsme schovali do šuplíku a koupili LTéčka nejnovější verze.
Upgrade provádíme až při vyhlášení ukončení podpory dané verze. Upgradneme na nejnovější verzi a zase vyčkáme.

Pokud používáte jen holý AutoCAD, určitě na řadu věcí, především těch příležitostných, postačí i AutoCAD LT.

Upgradování AutoCADu se ale nevyplatí takjakotak. Levnější cesta než upgrade je subscription - zkuste si kalkulačku na www.xanadu.cz/subscription

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 15:02

Používáme LT a do toho jsme si dodělali knihovny potřebné pro naši profesi slaboproudu a silnoproudu. Ve 3D zatím projekty neděláme a asi dlouho dělat nebudem, protože to nám nikdo nezaplatí.

Je pravda, že v LTéčku je člověk ochuzen o vychytávky, které jsou většinou v lispu, ale díky Dieselu a nově i paletám nástrojů se s tím člověk nějak popere.

Upgrade pomocí subscription se vyplatí pouze v případě, že budu standardně upgardovat na každou verzi. Po této variantě ovšem netoužím, protože přínosy mezi jednotlivými verzemi pro nás nejsou až zas tak přínosné, aby mě to nutilo k ročním upgradům. V okamžiku upgrade byť jenom ob 2 verze jsem na tom s klasickou verzí líp než se subscription.

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Pipa Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.dub.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
BricsCad, Cadkon+ MEP
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 16:18
Pro LT existuje LT-Extender
http://www.lt-extender.com/LT-Extender/englisch/default.htm

mělo by to snad doplnit právě chybějící možnosti LISP apod., pokud to funguje tak je to za ty peníze velice zajímavé
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 22:19

Původně odeslal(a) Machacek Machacek napsal(a):

Upgrade pomocí subscription se vyplatí pouze v případě, že budu standardně upgardovat na každou verzi. Po této variantě ovšem netoužím, protože přínosy mezi jednotlivými verzemi pro nás nejsou až zas tak přínosné, aby mě to nutilo k ročním upgradům. V okamžiku upgrade byť jenom ob 2 verze jsem na tom s klasickou verzí líp než se subscription.

Nejste. To je právě ten častý omyl - když se podíváte na tu naši výše zmíněnou online kalkulačku, tak zjistíte že u AutoCADu je subscription oproti upgradu "ob dvě verze" levnější o více než 14 tis.Kč a oproti upgradu "ob tři verze" (tedy do "obitu") dokonce o 21 tis.Kč.

Navíc subscription znamená více než jen levnější přístup k novým verzím.



Upravil Vladimír Michl - 11.kvě.2006 v 22:21
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 22:44
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):


Navíc subscription znamená více než jen levnější přístup k novým verzím.


To ano, pokud ale zrovna nejde o verzi s novou verzí .dwg ... pak je to spíše komplikace. Občas to zkomplikuje i nemožnost instalace na určitém OS. Tohle mě pěkně vypeklo myslím u Revitu 6.1. 6.1 šla na NT 4.0, 7.0 již ne a museli jsme upgradovat dost zcela vyhovujících OS .
Jinak subscription (SS) je v současné době opravdu výhodnější, ale moc ne při prvním nákupu, protože potřebujete více peněz (tahle finta se získáním dalších peněz za něco, co vůbec nevíte jestli dostanete, je velmi pozoruhodná :-) ). Metoda upgradování vám ten náklad přesune na později ... i když je pak větší, tak leckdy to bývá lepší. Výhodnost SS, ale nebyla vždy. Když tento model začínal, bylo to celkem dost nevýhodné.
Jeden ze zcela zřejmých důvodů vydávání nových verzí ACADu je i samotný program SS. Aby zákazníci se SS neremcali, že platí a nic nedostávají, je nutno vydávat stále nové verze, ačkoliv se toho třeba moc neupraví a spíše to komplikuje život. Velmi se mi líbí systém u Revitu, kdy se vydávají normální verze a pak ještě buildy, kde se průběžně opravují, upravují a někdy dokonce přidávají nové funkce. U AutoCADu by to, ale asi moc nešlo, protože má relativně složitou instalaci a přenos nastavení ... u Revitu je to výrazně rychlejší a je tedy reálně možné instalovat nový build i několikrát za rok.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.kvě.2006 v 23:02

U Revitu je trochu jiná situace - tam ani klasický režim upgrade neexistuje, jen subscription. Náklady na subscription jsou u různých produktů různé.

Frekvence uvádění nových verzí všech Autodesk aplikací byla určitě přizpůsobena ročnímu taktu. U některých aplikací to znamenalo zrychlení uvádění nových verzí (AutoCAD), u některých naopak zpomalení (Inventor, Revit).

Odložení nákladů "na později" umíme řešit standardními finančními nástroji.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 06:00

Nevím jestli jsem zapomněl počítat, ale za svým tvrzením, že je pro mě SS nevýhodné, si stojím.

Jak píšu neupgraduji každý rok na každou novou verzi, ale až když mě k tomu politika Autodesku donutí, tím že ukončí podporu staré verze. Prostě ty každoroční novinky pro mě nejsou až zas tak přínosné.

Vždyť i ta kalkulačka mi napíše, že pokud budu upgradovat byť jenom ob jednu verzi, neušetřím NIC.

UPG o 1, 2 nebo i 3 verze mě stojí cca 11tis., roční SS cca 6tis.. První rok určitě ušetřím a při každoročním UPG také, to nepopírám. Pokud ale provedu UPG ob 2 nebo 3 verze stojí mě to stále jenom těch 11tis.. Se SS Autodesk sponzoruju částkou 2x6tis. nebo i 3x6tis.

Prostě SS se mi z mého úhlu pohledu nevyplácí.

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 06:04
Ještě podotýkám, že používám LTéčko.
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 08:53
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Upgradování AutoCADu se ale nevyplatí takjakotak. Levnější cesta než upgrade je subscription - zkuste si kalkulačku na www.xanadu.cz/subscription

Subscription sa určite vyplatí, ale len v prípade, že by ste chceli vždy novú verziu. Záleží to zas na množstve faktorov. Ak Vás neoslovia vylepšenia v novej verzii, tak ste si zaplatili Subscription zbytočne. Je to vždy risk a záleží to na tom nakoľko využívate (viete využiť) SW. O A2006 sa popísalo dosť kritiky, tak som ostala na A2005. Teraz čítam o nejakých nových vylepšeniach funkcií, a tak rozmýšľam o upgrade, ale zas čítam, že budem musieť upgradeovať aj PC, lebo by mi to chodilo pomalšie ako som zvyknutá. No a takto má všetko svoje za aj proti.   

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 09:16

Re "LT":
ano, v případě LT je situace jiná (nevšiml jsem si vaší patičky v podpisu), tam dokonce subscription dlouho ani neexistovalo (je teď čerstvě); diskuse byla hlavně o nově uvedeném plném AutoCADu

Re "vyplatí ale jen že by ste chteli vždy novú verziu":
ne, opakuji, že jde o častý omyl - i když pominete ostatní výhody subscription a budete na něj koukat jen přes peníze, je subscription (u AutoCADu a naprosté většiny ostatních produktů) výrazně levnější než upgrade o 1, o 2 i o 3 verze

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 09:21

Koukal jsem ještě na to SS u plného CADu a tam máte pravdu, tam se to na každý pád vyplatí, protože je UPG cenově odstupňován.

Doufám, že to u LTéčka ještě nějaký čas vydrží ve stávajícím stavu

Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
JATA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2012
Stav: Offline
Bodů: 30
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 13:12
Původně odeslal(a) Machacek Machacek napsal(a):

Doufám, že to u LTéčka ještě nějaký čas vydrží ve stávajícím stavu

Co myslíte, jak to dlouho u Autodesku vydrží? HA, HA

jt

ACA 2012
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.kvě.2006 v 13:45
Původně odeslal(a) JATA JATA napsal(a):

]

Co myslíte, jak to dlouho u Autodesku vydrží? HA, HA

No, moc velký optimista nejsem, když už je to odstupňováno u plného CADu tak to asi dlouho u toho LTéčka nevydrží.



Upravil Machacek - 12.kvě.2006 v 13:48
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.čvc.2006 v 15:23

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Jak je u posledních verzí obvyklé, překlad dokumentace (help, readme) je pojat poněkud beletristicky a neodpovídá přesně skutečným příkazům AutoCADu.

Ke stažení je nyní aktualizovaná verze české nápovědy AutoCADu 2007 - viz Download

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9048:Při pokusu o aktivaci licence: produkt nelze registrovat v České republice
Tip 5292:VIPInstalace driveru PowerDraft na lokalizovaných produktech řady 2007.
Tip 6836:Lze sehnat levněji starší verzi AutoCADu nebo Inventoru?
Tip 5463:V příkazu MPNASTAV mi nefungují volby Seřaď a Implicitní.
Tip 1888:Lze získat starší verze AutoCADu, 3D Studia...?
Tip 5014:Nejdelší příkaz AutoCADu.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 3,039 sekund.