Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8182 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoOrganizátor času

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Organizátor času
    Zasláno: 25.led.2018 v 13:38
Dobrý den,

chci se ptát zdejších kolegu jaké používájí možnosti na organizací časů, plánu, projektu?

Rozhodl jsem se přejít z papírové formy do elektronické. Do teď jsem využíval A4 s poznámky, ovšem má své omezení, především absence Ganttová diagramu a automatické posunutí projektu při zdržení a upozornění na neodkladné aktivity.

Narazil jsem na několik různých programů, služeb (ani jeden neobsahuje vše) a zatím se mi povedlo si stanovit požadavky a rozdělit je do několika části:


1, Pracovní projekty

„Kaslík“ (seznam) s projekty určených pro zákazníky, kde k ním si napíšu poznámky, případně vytvořím Ganntův diagram, a někdy doplním i o spolupracovníky. U většiny aplikaci bohužel jde přidat spolupracovníka až po přidání jeho mailu,


2, Soukromé projekty a plány

Zde bych měl nějaké svoje projekty (Pergola na zahradě, atd).

Naplánovanou „dovolenou“ a seznam větších plánu co bych za ten rok chtěl stihnout

Návštěva lékaře během 2. týdne v březnu, atd.


3, Poznámky

Složka s poznámky – něco na způsob evernote. Různé poznámky, otagované.


4, Zápis času

a, zapisování času u jednotlivých projektu (kdo kolik toho udělál)

b, zapisování času jednotlivých osobních činnosti během dne a z toho potom generovány přehled.



Neexistuje nebo neplánuje Autodesk některý tyto věci do svých produktu?

Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2018 v 08:32
Co se týče produktů Autodesku, tak nějaké základní týmové funkce (sdílený kalendář, wiki, poznámky/diskuse) jsou v BIM 360 Team, ale Gantt nebo automatické posouvání termínů nenabízí. Podobně lze využít např. Trello. Na plnohodnotné týmové řízení projektů pak např. Wrike.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2018 v 09:02
Nedalo mi to a vygooglil jsem si co je Ganttův diagram.
Zjistil jsem že vím o co jde jen nevím že se to tak jmenujeBig smile
Každopádně zde jsou také nějaké odkazy na softwary jak do PC tak Android.
 
 
Pavel Šimůnek
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2018 v 10:32
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Co se týče produktů Autodesku, tak nějaké základní týmové funkce (sdílený kalendář, wiki, poznámky/diskuse) jsou v BIM 360 Team, ale Gantt nebo automatické posouvání termínů nenabízí. Podobně lze využít např. Trello. Na plnohodnotné týmové řízení projektů pak např. Wrike.


Sdílený kalendář, wiki... jsem našel v Fusion 360 Team nebo spíše v MyHub 360. Trošku odbočka, jaký je mezi těmi dvěma rozdíl, zatím jsem našel pouze u Hubu chybí Role a typy projektu?

Ale našel jsem Gantt u Fusion Lifecycle http://www.autodeskfusionlifecycle.com/en/plm-software-capabilities/new-product-introduction-npi/

Původně odeslal(a) simunek simunek napsal(a):

Nedalo mi to a vygooglil jsem si co je Ganttův diagram. Zjistil jsem že vím o co jde jen nevím že se to tak jmenujeBig smileKaždopádně zde jsou také nějaké odkazy na softwary jak do PC tak Android.
 
 


Taky jsem prvně netušil, jak se to jmenuje, ale jak to vypada. :D
Já jsem našel (ted tu stránku nemohu najít) seznam cca 30 programu, a odkaz na dalších 50. PLus mi bylo doporučeno něco. A selektivně mi zůstalo cca 30-40 programu na zkoušku.

Zkoušel jsem (co je ta stránce z wiki) Planner (aktualně verze 0.14), takže nic moc. GanttPlanner obsahuje jen Gantt. Byl mi doporučeny včera Microsoft project + microsoft office (moc se do toho nehrnu protože použivám libreoffice).

 Ted jsem zkoušel Wrike. Trošku nepřehledné, když dám českou verzi tak česky je jen 1/2, což by nevadilo, kdyby to nebylo nadpis česky, podnapis anglický, a text půlka česky a půlak anglický.

A na te způsob Wriku je toho dost. Mě spíše zajima zda nejde něco propojít přímo s CAD projekty a potom bod 4. Zapisování hodin. Je to hlavně z důvodu prokrastinace, ale zpětně vím kolik co které činnosti zaberou a lepé se planuje.

Stači něco na způsob tabulky a z toho třeba graf nebo export do excelu.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2018 v 18:56
Dobrý večer, 

to co hledáte jsou tzv. nástroje pro projektové řízení. Zkoušel jsem podobných řešení poměrně dost, ale vždy to často končilo tím, že když to umělo většinu toho, co jsem chtěl, tak to pak vázlo na uživatelské přívětivosti.

Na ten čas bych Vám doporučil vyzkoušet Toggl

Z těch nástrojů pro projektové řízení to bude hodně o tom, co Vám sedne a kolik jste ochoten za to případně zaplatit. Vyzkoušel bych kanban systémy, např. Trello. Za zmínku stojí i Redmine a české Projektově.cz.


Upravil PepaR - 26.led.2018 v 19:02
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2018 v 09:50
Prvně jsem to hledál jako nástroje pro projektové řízení. Ale to příšlo že sedí jen na body 1, a 2,.

Díky za tipy vyzkouším.

Ale stejně si myslím, že nakonec zůstanu u excelovské tabulky.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4655:VIPČasově závislé zobrazení mapových dat.
Tip 13628:Proč se mi nezobrazuje čas obrábění ve stromu CAM operací Fusion 360?
Tip 196:Zjištění čistého času stráveného na editaci výkresu.
Tip 980:Změna času v TrackBaru pomocí myši.
Tip 5823:Jak vynulovat čas "celková doba úprav" DWG výkresu?
Tip 7601:VIPChyba 109 při migraci dat do Vault 2011.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,959 sekund.