Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9159 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno10 let starý HW pro začátky s CAD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Tvarov Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.úno.2018
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad2018, Inventor2018, Fusion360
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 10 let starý HW pro začátky s CAD
    Zasláno: 07.úno.2018 v 14:24
Zdravím, jsem student a učím se převážně v AutoCAD 2018, okrajově Inventor, Fusion360 a nevím ještě u čeho skončím. Mám laptop rv2010 Dell Latitude 5410 s i5 520M 2.4GHz; HD Graphics; 4GB RAM. Na tom funguji, ač je to občas pomalé a několikrát už mi CAD spadnul. A pak tu mám pod stolem nevyužitý desktop rv2008 Dell Optiplex GX755 s Intel 2 Quad Q9300 2.5GHz; 2GB RAM a "nějakou Dell základní" grafikou.
Mám tedy 2 možnosti jak získat výkon:
A) do laptopu koupim 8GB RAM a SSD; procesor a grafiku už nezlepším
B) do desktopu koupim 8GB RAM, SSD a např. certifikouvanou NVIDII Quadro (a je stále prostor pro upgrade)
Je mi jasné, že dříve či později budu pořizovat výkonnější počítač, ale teď nemohu. Proto by mě zajímalo,  zda není oproti současnému laptopu ten 4jádrový (byť ještě starší) procesor a grafika s HW akcelerací pro CAD programy vhodnější.
Díky za rady.

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2018 v 14:37
Úplně hlavní brzdou je ten nedostatek RAM a parametry disku (nezmíněny). Procesor a grafika zde budou mít o řád menší vliv.

Pokud máte 64bitový OS (Win7?), to přidání paměti možná bude stačit, následně může dost pomoci i ten SSD.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Tvarov Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.úno.2018
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad2018, Inventor2018, Fusion360
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2018 v 16:42
Děkuji za odpověď
Na NTB mám 64bit Win10Pro. Upgrade RAM a SSD považuji za nutnost v každém případě. To na co se ptám je do kterého ze zmíněných strojů je perspektivnější tento upgrade udělat.

(Říkám si například že v desktopu chlazené 4jádro bude v CAD účinnější, nebo zase že novější i5 bude výkonnější, nebo bude s aktuálním softwarem fungovat lépe?)

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2018 v 19:57
Oba na tom budou prakticky stejně. Rozdíl v počtu jader, cache a propustnosti CPU neumožňují nějaké jednoduché porovnání výkonu - rozdíly budou u různých funkcí různé (jedním i druhým směrem), ale tipnul bych že jen tak max. 10%.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13679:Proč mi Spacemaker nabízí při analýze oslunění zrovna 21. červen?
Tip 13476:Rychlejší uložení videoanimace výsledků simulace v Nastranu.
Tip 11475:Chci využít slevové akce, ale rád bych odložil začátek platnosti Subscription. Lze to?
Tip 8588:Chyba 3ds Max - Vstupní bod nebyl nalezen - AcGe16.dll
Tip 11942:Jak si mohou prodloužit platnost mé bezplatné studentské licence CAD software Autodesku?
Tip 11196:Spuštění AutoCADu v bezpečném režimu (bez hardwarové akcelerace)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,953 sekund.