Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
DGN a katastrová mapka |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
alebaci
Diskutér Přihlášen: 17.kvě.2011 Lokalita: ČR (PL) Používám: autocad architecture Stav: Offline Bodů: 11 |
Téma: DGN a katastrová mapka Zasláno: 06.bře.2018 v 15:11 |
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, když mám importovanou mapku katastrálního území v AutoCadu a mám vyjádření k existenci sítí ve formátu dwg nebo dgn jak ho co nejpřesněji dostat do AutoCadu. Pomocí souřadnic? Standardně to provádím tak, že si vložím obrázek jako podklad, srovnám měřítko a síť překreslím. Hledám přesnější a jednodušší postup. Děkuji. Alena Bacovská
|
|
vbehun
TOP uživatel Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (ZL) Používám: Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof. Stav: Offline Bodů: 1221 |
Zasláno: 06.bře.2018 v 16:05 |
Vyjádření k existenci sítí je standardně v souřadnicovém systému S-JTSK a jednotkami jsou metry.
|
|
=^..^=
|
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21434 |
Zasláno: 07.bře.2018 v 07:48 |
Jestli je to z některého z našich Vyjadřovacích Portálů (www.cadstudio.cz/VP), tak stačí to DWG vložit nebo připojit formou xrefu do souřadnice 0,0,0. Mapka je v JTSK, v metrech.
|
|
zdrk
TOP uživatel Přihlášen: 03.kvě.2007 Lokalita: ČR (KV) Používám: Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015 Stav: Offline Bodů: 1790 |
Zasláno: 07.bře.2018 v 08:45 |
Ne všechni to dělaj v METRECH. Většina je práve v MM - CETIN, ČEZ, GridServices.
|
|
Machacek
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
TOP uživatel Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (HK) Používám: BricsCAD, Cadkon MEP Stav: Offline Bodů: 719 |
Zasláno: 07.bře.2018 v 08:49 |
Ano s těmi jednotkami je to občas problém. Jako základ beru mapu z katastru, do ní načítám jednotlivé sítě jako XREFy. Pokud je problém se zobrazením, tak pouze pro daný XREF upravím měřítko vložení (1000 / 0,001).
|
|
Jiří Macháček
BricsCAD, Cadkon MEP |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,820 sekund.