Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16243 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s nasazením jezdce na dráhu!

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Hollywood7 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 27.bře.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor Prof. 2019
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s nasazením jezdce na dráhu!
    Zasláno: 18.kvě.2018 v 17:31
Dobrý den,

prosím moc o radu...

V přiložených screenshotech je číslo 35 jezdec, kterého potřebuji napojit do šachty v prstenci.

- Prstenec má vazbu "omezení"-(Constrain) = fixace jeho osy a jeho pohybu po ní, čili jde s ním pouze otáčet.

- Jezdec má osovou vazbu s hřídelkou po které se může posouvat ven či dovnitř. (Viz screenshot) Hřídelka je plně fixovaná k tubusu, který má osu sjednocenou s otočným prstencem. Tubus se může pohybovat dopředu a dozadu.

Jezdec je vyroben obousměrnou rotací, poloměr rotace odpovídá poloměru šachty.


Můj požadavek je, otáčení prstencem - přičemž bude tubus vyjíždět a zajíždět. (Objektiv)

Po všech mých pokusech napojení mi buď jezdec létal všude možně a nebo a to spíš daná vazba zamrazila celý projekt. Když jsem ji odbouchnul entrem, tak se nic nestalo až po snaze sní pohnout.
Nejvíc jsem se snažil používat tangent vazbu.

Jedna plocha jezdce na jednu stranu dráhy a druhá plocha na druhou. Někdy při prvním pokusu točit prstencem vše jakštakš funguje a jakmile pustím levé tlačítko myši (pustím prstenec) tak to nachvilku zamrzne a po odmrznutí se ukáže chybová hláška vazby a přitom než jsem ji pustil tak jezdec jezdil vcelku dobře po dráze i když občas odskočil někam jinam.

Tyto jezdce mám tři - umístěné po 120stupních.
Samozřejmě jejich umístění se nachází ruzně závisle na stoupání šachty. Prozatím mám dva jezdce plně odpojené a snažím se docílit napojení alespoň jednoho.

Také nevím jak vymezit úhel otáčení prstence, mám zarážku, která však neni přitažená šroubkama. (viz.:screenshot) Rád bych aby byl prstenec otoční co mu zarážka dovolí. Čili když zmením pozici zarážky změní se i pozice úhu otáčení. Bez zarážky by zase otáčení mělo skončit v koncích dráhy... (To už je ale nadstandart)


Děkuji předem za reakce...


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 32344/I.JPG



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 32344/III.JPG Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 32344/IV.JPG Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 32344/II.JPG




Upravil Hollywood7 - 18.kvě.2018 v 22:12
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.kvě.2018 v 22:05
Pokud je u té dráhy konstantní stoupání, tak se dá použít pohybová vazba (rotace - posun). Ale pokoušet se v tomhle případě vazbit plochy na sebe, nepovede k cíli. 
Zpět nahoru
Hollywood7 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 27.bře.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor Prof. 2019
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.kvě.2018 v 10:11
Zatím se jedná o lineární stoupání, ale do budoucna mám v plánu dělat i nelineární s tím že budou tři šachty nad sebou. Takže by bylo lepší to vyřešit nějak s trvalejším řešením aplikovatelným na jakoukoliv šachtu.

A na tu rotaci s posunem jak prosím?

Díky

Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.kvě.2018 v 11:33
Pro lineární stoupání je tohle podle mě nejlepší možnost. Pokud by se mělo jednat o dráhy s nelineárním stoupáním, pak zbývá jedině výpočet vzdálenosti pomocí vzorců ve vazbách, ale tam asi můžete zapomenout na volný pohyb pomocí myši.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,523 sekund.