Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12037 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCloudové uložiště

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Cloudové uložiště
    Zasláno: 27.srp.2018 v 11:54
Dobrý den,
jaký je rozdíl mezi "A Drive (drive.autodesk360.com)" a "A 360 Drive (a360.autodesk.com)" ?
Pro jaké účely který použít.
Děkuji za informace.
 
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.srp.2018 v 13:54
Základní rozdíly jsou zde:
Úloha "Desktop Connectoru" je mezitím ještě významnější.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 07:37
Dobrý den,
mám ještě další dotaz.
Ve verzi FDSU 2018 jsem měl v průzkumníku virtuální disk "A360 Drive", na kterém mám uloženo spoustu souborů.
Po přechodu na strojařský balíček Colection 2019, tento disk zmizel a po instalaci Desktop Connecor (Autodesk Drive) se objevil jiný virtuální disk "A Drive", na kterém však není nic uloženo.
Je možno nějak obnovit v průzkumníku původní virtuální disk "A360 Drive", na kterém mám uloženy soubory?
Děkuji za informaci.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 07:46
Sice se o tom uvažovalo, ale A360 Drive není nijak propojen na Desktop Connector. Nicméně pomoc je jednoduchá - lze využít synchronizační funkce a v Průzkumníku (lokálním) dát prostě copy-paste na soubory z A360 Drive na Autodesk Drive. Tím je zpřístupníte i v novém cloudovém úložišti.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 08:04
Dobrý den,
jak mám soubory z A360 Drive zkopírovat, když tento virtuální disk v průzkumníku Windows není?
Je tam pouze A Drive.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 09:13
Aha, vy jej teď máte odinstalovaný - to jsem přehlédl. O vytvoření tohoto virtuálního disku a jeho synchronizaci se stará (starala) aplikace A360 Desktop. Ta ale skončila 19.6. Pokud už nemáte ani lokální kopii (synchronizovanou složku), bude možná potřeba soubory přesunout ručně z vašeho https://a360.autodesk.com/drive/
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 12:27
Dobrýd den, 

doplním přehled možností sdílení dat v návaznosti na řešení Autodesku:

Viewer
… online prohlížeč CAD a BIM dat, obsahuje nástroje pro prohlížení, odměřování, sdílení dat, neobsahuje nástroje pro pokročilé připomínky a komentáře a pokročilé funkce, kterými disponuje A360.

A360 … služba, která krom nástrojů pro prohlížení obsahuje i nástroje pro spolupráci (připomínky a komentáře, porovnávání, kalendář, diskuse, wiki). Jedná se o bezplatný hub s možností správy uživatelů.

Autodesk Drive (A360 Drive) … zabezpečené cloud úložiště, které umí synchronizovat soubory s vaším počítačem, podobně jako např. služby Dropbox, Disk Google, OneDrive. Data jsou strukturována dle složek. Služba je zdarma a určena jednotlivcům. Pro synchronizaci dat slouží nástroj Autodesk Desktop Connector, který propojí váš počítač s cloudem a synchronizuje obsah složky na lokálním disku.

BIM 360 … pokročilé nástroje pro správu projektu zahrnující funkcionality výše uvedených služeb, včetně řady dalších funkcí. Nástroje BIM 360 jsou děleny dle modulů, např. BIM 360 Docs pro správu 2D výkresů, 3D modelů i projektoých dokumentů, BIM 360 Team je jakési centrální uložiště dat pro týmy umožňující i spolupráci na sdíleném modelu, …

Odkazy na služby



Upravil PepaR - 29.srp.2018 v 04:33
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 13:26
Dobrý den pane Remeš,
zkoušel jste Vámi uváděné odkazy na služby?
U mně žádný nefunguje - hlásí, že stránka je nedostupná
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 13:32
No, úplně tak to není. Univerzální CAD Viewer (a funkce Sdílené pohledy z CAD aplikací) obsahuje i funkce pro připomínky a komentáře. A360 zastřešuje bezplatný MyHub i komerční teamové huby se správou uživatelů. BIM 360 Team byl nahrazen sjednoceným projektovým prostředím BIM 360 Docs. Ale zhruba to odpovídá.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2018 v 13:33
Dobrý den.
Nevím jak pan Remeš zadával adresu, ale prohlížeče mi hlásí že jdou na URL - http://https//viewer.autodesk.com/. Správné adresy jsou:
Mašek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.srp.2018 v 04:40
Dobrý den, 

děkuji za upozornění, adresy jsem zadával kopírováním přes schránku, ale asi se někde stala chybka. Již jsme odkazy opravil. Děkuji pánové.

Taktéž děkuji panu Michlovi za doplnění, příspěvek jsme na jeho základě upravil. Dovolím si však, co se týče Autodesk Vieweru (ADSKV) též upřesnit informaci a to, že ADSKV má sice připomínky a komentáře, ale nikoli takové jako A360, která umožňuje vázat komentář na konkrétní prvek, viz přiložený obrázek z ADSKV:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 270/Autodesk_Viewer_Připomínky.png




Upravil PepaR - 31.srp.2018 v 06:09
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2018 v 07:06
Dobrý den,
když v Inventoru vytvořím sdílený pohled, tak soubor je odeslán do nějakého cloudového uložiště a odtud je sdílen.
Co je to za uložiště?
V "A360 Drive" ani v "Autodesk Drive" jsem soubor nenašel. 
Děkuji za informace.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.srp.2018 v 07:26
Soubory .collaboration ze Sdílených pohledů jsou dočasné soubory ukládané s vaším subscription účtem, jejich správa jde mimo mapovaná úložiště typu Drive nebo Team (tamní soubory jsou trvalé). Přehled vidíte v paletě Sdílené pohledy, nebo po přihlášení na váš Viewer, nebo přímo na adrese https://viewer.autodesk.com/designviews

Upravil Vladimír Michl - 30.srp.2018 v 07:32
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13676:Po nahrání modelu na Autodesk Docs se mi nezobrazují ve výkresech připojené soubory
Tip 4219:Lze v Revitu uložit centrální soubor projekčního týmu jako soubor lokální?
Tip 13328:VIPAutodesk PowerMill - omezení souborů vzdáleného úložiště (nelze vybrat postprocesor)
Tip 10683:VIPCo je to Podnikový účet nabízený v přihlašování přes Autodesk ID?
Tip 9155:Mám zapnuté ukládání do cloudu, ale z AutoCADu nově uložený výkres tam není.
Tip 12176:Kdy potřebuji tzv. cloud kredity a co dělat když mi kredity dojdou?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,582 sekund.