Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16862 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenostropy a podlahy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Rudolf Vyhnalek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čer.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2007, ADT + CADKON DT, Revit 9.1
Stav: Offline
Bodů: 89
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: stropy a podlahy
    Zasláno: 23.čer.2006 v 07:57

Dobre rano vsem!

Neni mi jasna filozofie zadavani stropni konstrukce a podlahy. Abych dosahl pozadovaneho vysledku v rezech, musel jsem zadat stropni desku a podlahu zvlast, pricemz oboje je tvoreno pres modelling/floor. ceiling jsem vubec nepouzil. Navic jsem musel pridat dalsi levely napr. 1NP hruba na jehoz urovni je horni hrana stropu a na 1.NP je podlaha jako takova. Pak muze vzniknout problem, kdy se mi zmeni tloustka podlahy, ja ji zmenim pri modifikaci skladby, ale uz se mi to bude bit s nastavenim levelu. Myslim, ze bude existovat mnohem jednodussi zpusob, jak stropy tvorit, ale neprisel jsem na nej. Rad si necham poradit :). Diky

Jinak co se Revitu tyce, uplne vyhraneny nazor, co do pouziti v bezne stavarske praxi, na nej nemam. Nekdy jsem prijemne prekvapen, nekdy si s prkotinou, kterou clovek ve 2D odbide jednim trimnutim cary, hraji cele dopoledne. Potom take sladeni vykresu s pozadavky CSN je celkem problematicke a dalsi a dalsi. Zajimalo by me, kolik lidi v CR/SR na Revitu pracuje. Pripadne, existuje prirucka nebo skoleni, ktere by opravdu neco ukazalo (ne jen predvedlo, jak je Revit skvely, ale ukazalo i reseni praktickych problemu, ktere se vyskytly behem pouzivani a na ktere se lide ptaji). Budu rad za jakekoliv "nakopnuti". Dostal jsem za ukol tento software prozkoumat a zavest jej ve firme do praxe (cili naucit praci s nim ostatni kolegy a byt jim pri ruce). Zatim mam z toho obavu, protoze vsichni zde pracuji v AutoCADum ktery ma naprosto odlisnou filozofii. Zvyknout si na Revit bude asi velmi tezke zvlast, kdyz to bude spojeno s problemy, o kterych jsem psal vyse.

Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 08:24

Zdravim :)

1.) Ceiling se při modelování stropů skutečně nepoužívá ;-) Není důvod vytvářet kvůli stropům a podlahám další úrovně, ale přesně nechápu Váš problém, asi by pomohl náčrt :)

2.) Ten druhý odstavec jakoby kompletně celý vypadl z mých úst  Mám úplně stejné úkoly a problémy...

 

Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 08:48

Dobré ráno,

zkusenosti jiste jsou, ale jako kazdy pouziva jinak AutoCAD, tak kazdy pouziva jinak Revit. Zcela zasadni rada je NEdelat zbytecne detailni 3D model, radu veci staci dokreslit do detailu, i do vsech Revit pohledu lze pridat cary. Ve 3D modelu musite mit jen to, co potrebujete ve 3D videt(prezentovat nekomu) nebo koordinovat s ostatnimi konstrukcemi.

Misto Level staci vetsinou pojmenovana Ref.rovina - nebude se vam plest v rezech a pohledech, protoze patri do jine kategorie(viditelnost...). Level by mel byt jen jeden, hruba podlaha kazdeho patra (ruzne urovne=vice Levels). Strop ma pak offset od Levelu, pokud je strop treba - Amici ho pouzivaji jako podhled a umistuji na nej svetla a vzduchotechniku. V podkrovi ho pouzijete taky, budete-li potrebovat vykazat čtv.m sadrokartonu např.

Ptejte se na vsechno, s cim se budete v Revitu trapit, chce to cas a zkusenosti.

 

Zpět nahoru
Rudolf Vyhnalek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čer.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2007, ADT + CADKON DT, Revit 9.1
Stav: Offline
Bodů: 89
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 08:56

Dobre rano,

neumim sem vkladat obrazky a proto podrobnejsi slovni popis.

Konstrukce stropu se sklada ze tri casti:

-omitka na spodni strane

-nosna konstrukce

-skladba podlahy

Nakreslim podlahu po vnejsim obvodu budovy tak, ze v jejich vlastnostech nadefinuji vsechny tri vrstvy. V rezu se potom ukaze, ze nosna konstrukce 2.NP stoji na ciste podlaze, coz je samozrejme nesmysl. Naopak kdyz bude podlaha pouze po vnitrnim obvodu, nebude nosna konstrukce stropu na nicem lezet. Vim, ze se v rezu da pres edit cut profile nakresit presne ulozeni, ovsem to se jedna pouze o 2D kresbu prislusnou k danemu rezu. Neprojevi se to v rezu celem, natoz v rezech ostatnich. Dalsi problem s tim spojeny je, kdyz se v ruznych mistnostech meni skladby podlah a trebas i jejich vysky, jak to zohlednit v rezech...

Ted se divam na odpoved pani/slecny IvanyV... dalsi mozny pristup, ovsem take to zcela neresi muj problem. Co se tyce podrobnosti (slozitosti detailu) myslim, ze to neni zase nerealny pozadavek, resp. tohle bych od tohoto software ocekaval, ze dokaze vytvorit bez velkych problemu. Stacilo by jen, aby podlaha mela core a finish vrstvy, ktere maji moznosti wrap (jako v pudorysech u sten).

Az budu umet vkladat sem obrazky, poslu Vam pudorys domecku, na kterem se vse ucim. Vsichni prisli s tim, ze to bude hrozne vhodne proto udelat jej v Revitu, protoze se jedna o jednduchouckou a malou stavbu. Je to zemljanka oblozena gabionem s x vrstvama zdiva, ktere se ruzne provazuji... na druhou stranu, kdyz v tom udelam tohle, tak pak vsechno

Zpět nahoru
OPlavek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 16.pro.2004
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 142
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:03
Také doporučuju podlaží používat jen na skutečná podlaží a nezabývat se zbytečnými detaily.
Co se týká ovládání, je Revit sice o hodně jednodušší než třeba ADT, ale přesto si moc nedovedu představit, že bych začínal v Revitu pracovat bez zaškolení. Takovýhle postupný výzkum vás přeci musí stát strašně času. Taky pak zjistíte, že dost věcí co v Revitu "nejde" vlastně jde. Nevím od koho jste Revit kupoval, ale vyškolit by vás měl nejspíš prodejce.

O.Plávek
Zpět nahoru
Rudolf Vyhnalek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čer.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2007, ADT + CADKON DT, Revit 9.1
Stav: Offline
Bodů: 89
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:13

Nekolik let jsem pracoval v ADT a neprijde mi nijak extra slozite, ovsem s ohledem na to, ze jsem ho nepouzival tak, jako ted Revit (napriklad rezy jsem vytvoril pomoci nastroje rez, ten prevedl do 2D a doupravoval jak bylo treba). Od Revitu jsem ocekaval, ze bude fungovat o dost lepe a automaticteji, ale ted narazim na problemy jak jsem popsal, nebo napriklad jenom kopirovani dveri z jedne steny do druhe, jejich postupne cislovani vcetne L a P... jiste, mate pravdu v tom, ze skoleni je treba. Absolvoval jsem skoleni na ADT a neodnesl jsem si z nej nic podstatneho . Proto muj dotaz v uplne prvnim prispevku. Kdo mi ukaze, jak resit prakticke problemy. Pak jiste presvedcim vedeni, aby mi skoleni zaplatilo.

 

p.s. ano, stoji me to hodne casu, pracuji na tom objektu uz tyden, pricemz v adt bych ho mel za dva dny hotovy, ale neparametricky.



Upravil Rudolf Vyhnalek - 23.čer.2006 v 09:14
Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:19

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - IvanaV/2006-06-23_091940_Level.jpg

Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:20

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - IvanaV/2006-06-23_092019_Floor.jpg

Zpět nahoru
Rudolf Vyhnalek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čer.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2007, ADT + CADKON DT, Revit 9.1
Stav: Offline
Bodů: 89
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:23
aha, staci se podivat a uz vim, jak pripojit obrazek... ted k tomu stropu :)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:23

Pokud ADT používáte jen jako trochu doplněný AutoCAD, není složité, ale pokud v něm chcete provozovat skoro-BIM, je složité až dost. Odhalovat základní koncepce Revitu formou pokus-omyl je myslím dost drahý postup.

Citace pak jiste presvedcim vedeni, aby mi skoleni zaplatilo

aneb koupili mi auto a když prokážu, že jezdí rychle, koupí mi i benzín

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rudolf Vyhnalek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čer.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2007, ADT + CADKON DT, Revit 9.1
Stav: Offline
Bodů: 89
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2006 v 09:28

jop, to je moje prace... ze to je jako drbat se levou rukou na prave strane hlavy, to vime vsichni... ale tohle je standardni pristup... bohuzel.

jinak jeste k ADT, nepouzival jsem ho jako dopneny autocad. Tvoril jsem objekty ve 3D stejne jako v Revitu, ovsem nedokazal jsem dodrzet parametricnost prave kvuli rezum.

 



Upravil Rudolf Vyhnalek - 23.čer.2006 v 09:46
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9039:Jak v Revitu vytvořit nášlapné vrstvy podlahy?
Tip 8004:Revit - rozdělení komponent na vrstvy.
Tip 8394:Jaký je rozdíl mezi Místností a Plochou v Revitu?
Tip 12390:Spárořez v podhledu v Revitu.
Tip 12299:Spojení podlahy a stěny a izolace v Revitu.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,203 sekund.