Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7211 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoUrčení projektového severu u více SO

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Určení projektového severu u více SO
    Zasláno: 02.říj.2018 v 22:17
Dobrý den,

nevíte někdo jakým způsobem řešit polohu projektu k projektovému severu u více stavebních objektů. Samozřejmě, že každý objekt je jinak natočen vůči severu. Potřeboval bych nastavit u více objektů projektový sever nezávisle, lze to?

Používám verzi LT 2014

Díky za rady

M
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.říj.2018 v 06:31
Dobrý den, 

v rámci jednoho projektu můžete mít pouze jeden projektový sever. Nicméně řešil bych to rozdělením SO, kdy 1× SO = 1× RVT soubor.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.říj.2018 v 09:35
A nebo, pokud jde jenom o kresleni v "ortho" rezimu - co pouzit Scope Box?
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.říj.2018 v 10:04
Díky za doplnění splonk, na orientované kvádry jsem zapomněl. Ten je vlastně řešením a velkým pomocníkem.
Zpět nahoru
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2018 v 20:08
Super, to jsem přesně potřeboval. 

Jen upřesním pro další nezkušené uživatele "scope box" v češtině orientovaný kvádr, se nachází na kartě pohled. Kvádr se dá libovolně natočit, např podél zdi a po přiřazení kvádru k pohledu (ve vlastnostech pohledu, část rozsah - orientovaný kvádr)  se výkres jako zázrakem otočí podél hrany kvádru. Po přetažení výkresu na list ještě lze libovolně natočit o 90 °.

Varianta jednotlivých samostatných RVT souborů se mi nezdařila. Při načtení souboru neumím s připojeným souborem pracovat - změnit jeho polohu v projektu. Jde to nějak?

Děkuji 

M
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2018 v 22:12
Ten princip více modelů není složitý, máte jeden hlavní MASTER, do kterého připojujete dílčí modely, nastavíte jejich pozici a z toho hlavního pak přebíráte souřadnice/polohu, kterou zapisujete do připojených souborů.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2018 v 20:38
Původně odeslal(a) Saab Saab napsal(a):

Super, to jsem přesně potřeboval. 

Jen upřesním pro další nezkušené uživatele "scope box" v češtině orientovaný kvádr, se nachází na kartě pohled. Kvádr se dá libovolně natočit, např podél zdi a po přiřazení kvádru k pohledu (ve vlastnostech pohledu, část rozsah - orientovaný kvádr)  se výkres jako zázrakem otočí podél hrany kvádru. Po přetažení výkresu na list ještě lze libovolně natočit o 90 °.
Zkušenosti mi velí tuto variantu moc nedoporučovat :-( Je to pouze pro toho, kdo si dokáže v modelu udržet pořádek. Už jsem opravoval několik modelů (některé ani nejdou efektivně opravit), kdy si někdo natočil scope box podle hrany stěny nebo roviny, která nebyla úplně kolmá (90,0001°), pak se celý model rozjede, nic v něm nesedí, nedá se kótovat atd. 
Řešení přes více samostatných modelů je mnohem vhodnější. A pokud všechny modely vycházejí ze stejné šablony, tak mají i stejný počátek a není problém je sesadit. 
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2018 v 19:14
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

[
Zkušenosti mi velí tuto variantu moc nedoporučovat :-( Je to pouze pro toho, kdo si dokáže v modelu udržet pořádek. Už jsem opravoval několik modelů (některé ani nejdou efektivně opravit), kdy si někdo natočil scope box podle hrany stěny nebo roviny, která nebyla úplně kolmá (90,0001°), pak se celý model rozjede, nic v něm nesedí, nedá se kótovat atd. 
Řešení přes více samostatných modelů je mnohem vhodnější. A pokud všechny modely vycházejí ze stejné šablony, tak mají i stejný počátek a není problém je sesadit. 
Aha, tak to mi pripomina nesvari ve starsich verzich ADT (niini ACA)... kde drobne chybi (tipu 0,0001) dostali model do stadia, ze nebyl k pouziti.... a kazdou chvili se pak neco cistilo, rovnalo apod... A pravda, kdyz nekdo kreslil poctive, tak se to nestavalo.
Kazdopadne dekuji za radu - budu si na to davat pozor.
A kdyz jsme u toho skladani do Masteru... Jak prosim resite styk domu (jeden rvt soubor) a terenu kery je nakreslen v masteru - styk se v rezu zobrazuje tlustou carou coz neni uplne "podle pravidel"

Diky a zdravim
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2018 v 21:05
Dobrý večer,

Revit a souřadnice to je kapitola sama o sobě. Jde totiž o to, že se jedná o databázi a některé prvky se přepočítávají k projektovému počátku, některé k počátku výchozímu. Navíc je potřeba nezapomenout na limit nejvzdálenějšího bodu od počátku.

U souborů připojených do masteru ve styku dvou stěn použijte prosím Čárovou kresbu na kartě upravit a opakovaně klepněte na rozhraní dvou budov při nastavení tenké čáry.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2018 v 21:16
DV,
 aaaaa ano...., zni to logicky :)... a mne to nenapadlo... no..., spis jsem to moc neresil.
Dekuji, Carovou kresbu vyzkousim jakmile to bude aktualni.

Hezky vecer
JASponza
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
smileface Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.úno.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD, Revit, Dynamo
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2018 v 08:01
Dobrý deň,
trošku odbočím od témy ale nechcem zakládať nový príspevok keďže sa jedná znovu od súradnice. Vytvoril som si dva revity - jeden s terénom a druhý s objektom. Pri vložení objektu na terén samozrejme nesedel výškový rozdiel a preto som publikoval jeho súradnice a posunul ho vyššie. Ale pri nalinkovaní terénu do objektu sa mi terén nehodí na správne miesto. Na teréne by som mal mať viac rovnakých objektov a potreboval by som vidieť v objekte ako mi prechádza objektom terén. Viete mi prosím poradiť?
Ďakujem

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 47577/Bez_názvu_465.jpg


Zpět nahoru
smileface Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.úno.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD, Revit, Dynamo
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2018 v 08:19
Aaaaa došiel som na to po dvoch dňom, možno stačilo len povedať o svojom trápení :) Situácii stačilo pridať parameter Shared site - Internal a situácia sadla tam kde mala, už si len prepínam polohu objektu a situácia sa pekne posúva :)
Prajem pekný deň

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 47577/Bez_názvu555.jpg


Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13041:Jak mohu otočit objekt budovy tak, aby byl v půdorysu zarovnán horizontálně (rovně) a v situaci byl zarovnán na sever?
Tip 10887:Máme odevzdat projekt ve formátu .BIM? Jak jej uložit?
Tip 10492:Proč je někdy severka pootočená?
Tip 12474:Záhadné otáčení textu při editaci.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,172 sekund.