Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14991 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVytvoření knihoven ?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vytvoření knihoven ?
    Zasláno: 15.říj.2018 v 17:00
Hezký den.
Asi mám zase dotaz který bude jednoduše řešitelný,ale nikde nemohu dohledat jak nejlépe postupovat.
V sestavách používám některé stejné sestavy a rád bych je měl uložené v nějaké knihovně.
Napřiklad - když navrhuji vjezdová vrata,používám 3 zakladní druhy pantů.Ty jsem si po jednotlivých součástech nakreslil a sestavil do sestavy.Tu když pak uložím např.do složky - zakladní věci.Tak pri dalším použití to po mě chce aktualizovat po jednotlivých částech.Nevím zda jde uložit nějakou knihovnu ,nebo je lépe postupovat přes odvodit,nebo i sestava,nebo jak na to.
Díky za informaci 
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2018 v 13:16
Zdravím,
Řeším stejný problém a přišel jsem na to že že jsou pouze 2 způsoby řešení.

A) ze sestav udělat odvozené součásti a nacpat je do vlastní knihovny OC.
- je to rychlé v používání
- snadná centrální editace ivlastností
- Nejde rozhýbat 
- Rádoby různé prezentace jednoho dílu ( poměrně sloužitá kombinace vypínání nebo posouvání těles v dílu "ALE FUNGUJE" ) - použivám nejvíce na ELEKTRO KRABICE - S VÍČKEM, BEZ VÍČKA nebo KABELOVÉ PRŮCHODKY - s maticí, bez nebo matice na různé pozici


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 4903/KNIHOVNA_-_KRABICE.JPG



B) Vytvořit si projekty a použít ho jako knihovny v ostatních projektech

- požívám pro věci nakupované ale které potřebuji aby se hýbaly ( lineární motory, pístnice, rychleupínky....)
- nebo se používají jen pro danou příslušnou zakázku a mohou se náhodou ještě někdy použít ale vložení do OC je proto neefektivní
- pro díly vyráběné ke kterým potřebuji i výkresy a jsou pro standardní výrobu
-nevyžadují aktualizace
-nejdou přepsat z jiného projektu

..... jen je potřeba je pro příslušný projekt vybrat jako knihovnu


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 4903/KNIHOVNA_-_PROJEKT.JPG



já kombinuji obě metody navzájem a funguje to dobře, jen to vyžaduje disciplínu v ukládání a řádném vyplňování ivlastností.

Pokud máte zájem tak rád poradím. Sám sem se v tom dlouho plácal než jsem zjistil co mi vyhovuje.
Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.říj.2018 v 22:39
Zdravím.
Zkoušel jsem postup:
1,vytvořil jsem si novou knihovnu s názvem komponenty.
2,model jsem uložit jako komponentu idf,mechanická do knihovny -komponenty,kategorie -mechanické
To bylo vše ještě fajn.V knihovně to asi je.Ale když dám - nová sestava,vložit z obsahového centra,tam si najdu oddělení - komponenty,mechanické - a ejhle - naběhne - vyřešit odkaz (viz obr.)
Takže zvolený postup asi není správný.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 69659/obrázek_81.jpg

Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 10:40
Zdravím,

Bohužel mám zkušenosti jen do Inventoru 2015. 
Navrhuji však založit si vlastní novou knihovnu a do té nejdříve vložit jednoduché díly, třeba jen kvádr aby jste si postupně vyzkoušel jak to všechno funguje.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 4903/knihovna-nová.JPG

Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 10:55
Postup, který píšete zhruba odpovídá. 
Koukám na ten díl, není náhodou vytvořený ze sestavy? Pokud ano, např. přes odvozenou součást, je nutné ho zcela odříznout od zdrojové sestavy (přerušit spojení).
Proč IDF? je to komponenta pro elektriku? (To ale není podstatné)

Pozn. soubor, který publikujete do Obsahového centra (OC) si uložte někam do svého pracovního adresáře. Při publikování do OC se vytvoří jeho kopie, která se do OC vloží. Zdrojový soubor se již pro práci s OC nepoužívá (jen pro případné změny či varianty).
Při prvním vložení z OC se tento jako ipt uloží do cesty pro vygenerované soubory z OC (cesta se nastavuje v projektu či možnosti aplikace).  
To pak funguje jako jakýkoli jiný díl vkládaný z OC.

Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 16:05
Zdravím.
A jak postupovat s odříznutím od zdrojové sestavy?
Vymodeluji sestavu ( např. stavitelný pant ) jelikož se skládá ze čtyř dílů.Ten si uložím do samostatné složky ( např.základní věci/kování na vrata/pant stavitelný)
Jak postupovat dál abych ho dostal do OC do knihovny která bude tak jako např.šrouby obsahovat třeba - stavitelný pant,pianový pant,dveřní pant atd.?
Já si myslel že tu sestavu musím nejprve zjednodušit jako "zjednodušení - obal"
Tím mi vznikne pant_obal jako model a ten uložím do OC.
Ale na výběr mám jen "komponenta s ikonou šroubu" a tam se nedostanu do kategorie zakladní věci kterou knihovnu jsem si založil v projektech.To mi jde pouze jako IDF.

Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 17:55
Platí co psal pan Záruba
Pokud tedy chcete vkládat do OC součást (sestava nelze), je nutné ho odříznout od zdrojové sestavy a to pomocí "Přerušit spojení". 
viz obrázek:

je jedno, zdali to vytvoříte pomocí Obalu či odvozené součásti (princip je stejný)



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 6/Obal_s_presusenim_na_zdroj_02.png




při vytváření obalu je možné ještě nastavit přerušení (ale i tak je nutné přerušit spojení viz předchozí obr.):

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 6/Obal_s_presusenim_na_zdroj.png


Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 19:08
Děkuji za rady.
Už to asi funguje jak má.Stačí jen tak málo.Asi se toto někde vyučuje ale jako samouk který se tím jen baví nevím kde tyto postupy hledat.
Takže děkuji za rady ještě jednou :)
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 19:13
naše školení a konzultace  Smile

Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2018 v 22:46
A je nutné to publikovat do OC ? Proč si jednoduše neuděláte adresář nazvaný třeba SPOLEČNÉ DÍLY kdekoli na síti a tam si ty panty nepřesunete? Tento adresář si v projektu namapujete jako knihovnu a Invventor vám nedovolí tyto soubory editovat. Pokud chcete editovat soubory v tomto adresáři, musíte je otevřít ve speciálním projektu, který má tento adresář nastavený jako normální pracovní prostředí. Pro takto použité sestavy  z knihovny funguje i třeba flexibilita, polohová reprezentace a pod, takže je můžete bez větších problémů rozpohybovat
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2018 v 08:44
Zdravím.
Přišlo mi že se z OC budou jednotlivé díly lépe a rychleji vkládat.Ale je pravda že když chci potom nějak pozměnit velikost těch komponent je to problém.Hlavní problem byl v tom že jsem nevěděl že musím přerušit to spojení  ze základní sestavou.Takže když jsem chtěl vložit pant ze složky zakladní věci pořad jsem musel odklikávat jednotlivé díly než jsem pant mohl vložit.Asi to není špatné pro díly které jsou neměnné.Třeba zámek do dveří.To je možná dobré mít v OC.
Ale díky všem za rady
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2018 v 15:00
OC se nechá snadněji roztřídit a udělat kategorie podle dodavatelů, nebo podle použití. Měnit model je velice jednoduché ale !MUSÍ BÝT POSTAVEN PLNĚ PARAMETRICKY A PRECIZNĚ!, pat to znamená přidání jednoho řádku u kterého jen změníte jeden parametr a je to. OC se v podstatě hodí na malé a poměrně hodně používané díly. Já osobně ho používám na běžné normálie např.: šrouby; matice; nýty; hřeby... + růžné díly od dodavatelů např.: Zátky; kolečka; senzory; profilové díly; chladící jednotky; elektrovýbava ..... Navíc je OC ideální pokud máte nějaké tažené profily, ať už svoje nebo dodávané.

Projekt jako knihovnu využívám ze začátku na vše díly a postupně z něho vkládám díly do OC tak aby mi  v projektu zbyly jen sestavy kterými potřebuji hejbat nebo díly které používám jen jednou nebo minimálně. Projekt je dobrý na používání dílů ke kterým potřebujete mít i výkresy či jiné podklady.

OC je obecně přehlednější kór když v projektu knihovna máte už desítky či stovky dílů.
Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,863 sekund.