Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19237 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVlastní rodina okna

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vlastní rodina okna
    Zasláno: 19.říj.2018 v 22:19
Dobrý den,

prosím o pomoc zkušenější uživatele. Zkoušel jsem vytvořit vlastní rodinu dvoukřídlového okna s možností nastavení parametru každého křídla samostatně (automatické vypínání křídla pokud není otvíravé a sklopné) , funguje to všechno dobře ale má to jeden zádrhel. Pokud nastavím odsazení sloupku z pravé strany např. 1 m, tak  při umístění okna na protější stěnu to dopadne jako na obrázku (vlastně se vytvoří další typ a to je problém při výkazech). Jen pro upřesnění - okno a ostění je vytvořeno samostatně - je to problém? Zdá se mi to uživatelsky lepší řešení - vytvořené okno můžu jednoduše aplikovat již do všech typů ostění.
Bohužel rodinu se mi nepovedlo nahrát - je moc velká
Děkuji za reakce

M


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 49946/Projekt1.jpg

Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.říj.2018 v 22:28
Dobry vecer,
zkuste prosim rodinu nahrat na nejake cloudove uloziste (dropbox, onedrive, googledrive apod) a povesit semka link na stazeni... bude to asi nejrychlejsi...
Diky
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.říj.2018 v 22:36
Přidávám odkaz na leteckou poštu


Díky
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.říj.2018 v 10:58
Chyb je tam vícero, ale pro správnou funkci polohy sloupku musíte propojit parametr v rodině okna s parametrem v rodině křídla okna. Parametr v křídle okna musí být instance, abyste to pak mohl v rodině okna propojit. V R2014 už vám asi moc lidí nepomůže.
Koukám ještě na ten váš obrázek, to spíše vypadá na nějaké zrcadlení, mně to při vložení (R2019) vkládá do obou míst správně.
Zpět nahoru
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.říj.2018 v 16:12
Dobrý den,

omlouvám se, ale omylem jsem načetl špatnou rodinu okna - tato už by měla být dobře  - odkaz http://leteckaposta.cz/767032519. Problém je právě v tom zrcadlení při vložení rodiny do protější stěny. Dost mě zaráží, že Vám to funguje dobře. Zajímalo by mě kde je problém. Taky tvoříte okno a ostění zvlášť (2 samostatné propojené rodiny) nebo obojí dohromady?

Díky za odpověď

M
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2018 v 15:13
Problém vidím, pokud tu rodinu vložím poprvé, tak se vloží správně i obráceně, pokud ji smažu a vkládám znovu, tak už se vkládá správně. Při načtení do R2019 sice je chybný parapet, ale to asi nijak nevadí. Je možná problém s upgradem do R2019, ale protože to dělalo i vám, tak bude chyba někde jinde. Na hlubší zkoumání není čas :-) Osobně bych rodinu, která dělá problém, zahodil, a udělal znovu.
Ad ostění - je součástí rodiny.
Zpět nahoru
Saab Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.kvě.2013
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Autocad LT2024, Revit LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 59
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2018 v 22:09
Tak jsem na to právě kápnul. Ono záleží kam při vkládání ukazuji kurzorem - pokud ukazuji ven vše je správně, pokud dovnitř rodina se zrcadlí. Doteď jsem se toho nikdy nevšiml, ale stejně se mi chovají i rodiny oken z ofiko šablony Cadstudia. Čekal jsem, že to bude více "blbuvzdorné" , hold si musím dám bacha na jakou stranu okno osazuji. Pořád se je co učit...

Díky za odpovědi

M
Zpět nahoru
sonicer Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Revit, Autocad, Navisworks
Stav: Offline
Bodů: 222
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.říj.2018 v 11:15
Víc jednoduché to již nemůže být. Chová se to stejně jako dveře. Také je nutné vkládat kam chceme, aby se kridlo otevíralo. 
Sonicer - Revit master, plugin developer
BimRvt.cz
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4744:VIPVlastní nové RPC objekty pro Revit.
Tip 13395:Tvorba plotu z vlastních profilů v Revitu (slunolam).
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10480:Fázování rodiny okna s vnořenou rodinou vybrání.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,645 sekund.