Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Terén |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
bielko
TOP uživatel Přihlášen: 07.lis.2009 Lokalita: Slovensko Používám: Autocad, Revit 2011 Stav: Offline Bodů: 502 |
Téma: Terén Zasláno: 02.lis.2018 v 08:08 |
Prosím Vás, mám od geodéta v dwg polohopis a výškopis pozemku v katastrálnej mape.
Ten som si do Revitu vložil cez "Link CAD". Následne som si pomocou textového súboru vygeneroval v Revite terén. Len ten terén mi nevložilo presne nad vložený polohopis dwg. Ako je možné vygenerovať ten terén presne nad vložené dwg. Ďakujem. |
|
Peter Jirat
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD ->2021, Revit ->2022 Stav: Offline Bodů: 3927 |
Zasláno: 02.lis.2018 v 10:02 |
Aby vám to sedělo nad sebou, tak si musíte z toho dwg převzít sdílené souřadnice. A i pak s tím mohou být občas problémy. Ale sjednotit souřadnice je základ .
|
|
Kosík
TOP uživatel Přihlášen: 06.říj.2004 Lokalita: Czech Republic Používám: ACA 2017 + DT+, Revit 2017 Stav: Offline Bodů: 526 |
Zasláno: 03.lis.2018 v 10:17 |
Přeji příjemný den Je možné terén v revitu nějak donutit, aby měl lomové čáry tam, kde se nachází podle podkladu zaměření. Revit si "vyrobí" nějakou síť, která tyto lomy plně ignoruje. Přiblížit se k podkladu pak vyřaduje vkládání nových bodů, což je otrava a stějně to nevede k dobrým výsledkům. Děkuji Jan Kosík
|
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21434 |
Zasláno: 04.lis.2018 v 17:29 |
Povinné spojnice Revit neumí, můžete ale načíst detailní DMT např. z Civil 3D.
|
|
Saab
Diskutér Přihlášen: 23.kvě.2013 Lokalita: ČR (PA) Používám: Autocad LT2024, Revit LT 2024 Stav: Offline Bodů: 59 |
Zasláno: 06.lis.2018 v 22:45 |
Dobrý den,
mám otázku ohledně sdílených souřadnic. Koukal jsem na video s postupem, ale narazil jsem na zásadní problém. Když připojím jakýkoliv soubor (Revit, Cad), tak mi potom nelze označit. Zvláštní je, že vložené soubory jdou označit normálně. Zkoušel jsem i jiný typ souboru i šablonu projektu, ale pořád se připojený soubor nedá označit. Díky za pomoc M
|
|
PepaR
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager Přihlášen: 29.lis.2004 Lokalita: ČR (ZL) Používám: ruky a hlavu (občas ;) Stav: Offline Bodů: 6187 |
Zasláno: 07.lis.2018 v 06:13 |
Dobrý den,
pravděpodobně je to způsobeno tím, že se soubor připnul (zapinoval) a Vy máte zakázán výběr připojených prvků, viz sada malých ikonek v pravém dolním rohu okna Revitu. |
|
bielko
TOP uživatel Přihlášen: 07.lis.2009 Lokalita: Slovensko Používám: Autocad, Revit 2011 Stav: Offline Bodů: 502 |
Zasláno: 07.lis.2018 v 09:50 |
Ďakujem že ste sa pridali k danej téme, všetkým ďakujem za odpovede.
|
|
Saab
Diskutér Přihlášen: 23.kvě.2013 Lokalita: ČR (PA) Používám: Autocad LT2024, Revit LT 2024 Stav: Offline Bodů: 59 |
Zasláno: 13.lis.2018 v 16:27 |
Dobrý den, díky za odpověď, teď už s výběrem není problém. Ale bohužel po označení nejde pořád sdílet souřadnice - v tabulce vlastností se neobjeví - viz obrázek. A řeším ještě další komplikaci. Když zadávám terén s hodnotou např. 0, tak mi výškové nesedí na projektovou nulu. Projektový a zeměměřičský počátek mám nastavený na stejnou hodnotu (zde O), ale terén se chová výškově úplně rozdílně (při zadání bodu hodnotou 0 - se objeví ve výšce + 780 - viz. příloha. Nevíte jak tyto výšky spárovat, tak aby hodnota při zadávání terénu seděla na projektové výšky. Omlouvám se předem, ale jsem už z toho terénu úplně zoufalej. Díky M
|
|
Peter Jirat
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager Přihlášen: 04.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD ->2021, Revit ->2022 Stav: Offline Bodů: 3927 |
Zasláno: 14.lis.2018 v 08:36 |
Je divné, že máte projektový i survey bod v 0,0,0 - projektový určuje vzdálenost modelu od survey bodu, a tedy by měl mít hodnoty (JTSK? nebo jiných místních souřadnic) rozdílné od survey bodu - moho být graficky na stejném místě, ale jejich hodnoty se liší.
Můj vyzkoušený postup - mám základní obrys domu, připojím si dwg nebo jiný už nasdílený revit se stiuací, srovnám si situaci tak, aby mi seděla s domem (posun, natočení), převezmu souřadnice z dwg do revitu, v řezu/pohledu nastavím pro 1NP (+-0,00) hodnotu v ose Z (reálná výška), načtu terén (ten by měl sedět v X,Y), posunu v řezu/pohledu terén v ose Z právě o hodnotu, která mi definuje výšku v +-0,00, tím se mi terén srovná s nulou modelu. Vynášení dalších bodů v terénu - tam si snad jen dát pozor, zda nevkládáte body relativně k terénu, ale v absolutních výškách.
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 1,141 sekund.