Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6344 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGrafické měřítko na výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
TheDagiis Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 2021
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Grafické měřítko na výkresu
    Zasláno: 12.pro.2018 v 15:42
Dobrý den,
řeším nastavení rohového razítka, aktuálně zobrazení měřítka. Ráda bych, aby se na výkresu kromě klasického měřítka (1:100) zobrazovalo i měřítko poměrové (grafické). Vytvořila jsem si jednotlivá poměrová měřítka přes sebe (typ parametru Ano/Ne, parametr skupiny v Grafika) a nyní potřebuji, aby se zobrazovalo vždy jen to jedno konkrétní dle měřítka výkresu. Zkoušela jsem podmíněné formátování ve tvaru if(Měřítko 1:100, 1=1, 1=0), ale Revit hlásí, že parametr Měřítko 1:100 není platným parametrem.
Nevím, jak jinak docílit toho, aby se mi zobrazovalo jen jedno měřítko a nemusela jsem pro každý výkres odškrtávat ta měřítka, která tam nechci.


Předem děkuji za odpovědi.

D.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2018 v 16:00
Příklad RFA rodin parametrické popisky měřítka najdete v Katalogu bloků:
https://www.cadforum.cz/catalog/
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
TheDagiis Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 2021
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2018 v 16:14
Děkuji za reakci, spíše bych potřebovala zjistit, jak si sama naparametrizovat vlastní grafické měřítko, jelikož se jedná firemní standard, nemohu přímo použít jiná měřítka.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2018 v 16:18
Těch přístupů je několik - podívejte se do těch ukázkových rodin na jimi použitou metodu, samotnou grafiku si můžete upravit podle potřeby.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
TheDagiis Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 2021
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2018 v 16:33
Principielně mám svoje vytvořené stejně, i ty Vámi odkazované fungují na principu ručního výběru (nebo alespoň mne nefungují automaticky, tak jak bych právě chtěla). Když vložím na výkres výřez v M1:100, chtěla bych, aby se mi automaticky zobrazilo pouze grafické měřítko 1:100.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2018 v 10:48
To takhle jednoduše asi nepůjde :-( Hodnotu měřítka do rozpisky vkládá Revit při vložení pohledu na výkres, a vy nemáte možnost (kromě funkce API nebo jednoduchého Dynama) jak si na tuto hodnotu sáhnout. A i tak by pak vznikaly různé varianty, se kterými by byl problém - dva pohledy s různými měřítky (NTS) apod. Ruční výběr bude jednodušší, v tabulce pak lze jednoduše zkontrolovat, že vám to sedí (grafické měřítko vs. měřítko pohledu).
Zpět nahoru
TheDagiis Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 2021
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2018 v 09:21
Moc děkuji za odpověď, i když mě výsledek moc nepotěšil :( Ale dává to smysl, že při umístění více výřezů s různými měřítky pohledu by to dělalo paseku...

Jakou tabulkou se dá kontrolovat, že měřítko pohledu a grafické ěřítko souhlasí?

A dá se nějak ruční výběr měřítka sloučit do jednoho políčka např. s rolovací nabídkou? Aktuálně mám ve vlastnostech rohového razítka v kategorii Grafika pod sebou "x" řádků s jednotlivými grafickými měřítky a postupně musím ty nežádoucí odškrtnout.. rychlejší a efektnější by bylo mít jen jednu položku "grafické měřítko" a tam rolovací nabídku s jednotlivými měřítky a jen vybrat to jedno konkrétní.

Děkuji za moc za nápady :)
D.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2018 v 13:48
Tabulkou jsem myslel upravený seznam výkresů, kde si zobrazíte hodnotu měřítka jednotlivých výkresů a vedle hodnoty Ano/Ne pro jednotlivé grafické měřítka - možná i s nějakým barevným podbarvením podle IF něco...
Rolovací nabídka výběru jednotlivých hodnot je možná, dost komplikovaná je její tvorba, návod je i někde tady (výběr jen z požadovaných hodnot)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,725 sekund.