Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7393 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNastavení hladin materiálu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nastavení hladin materiálu
    Zasláno: 01.dub.2019 v 13:13
Co se týká nastavování hladin podle materiálů, tak na to v Inventoru žádná funkce není. Pokud by se to mělo naprogramovat, tak to teoreticky možné je, ale v praxi to naráží na podivné chování jádra Inventoru a nikdy se mi to nepodařilo úspěšně dokončit (zkoušel jsem to třikrát v rozmezí několika let).
 
Pokud se týká toho šrafování, tak to obecně neslouží k určování směru, takže to podle mě taky nejde. Obecně v Inventoru objem nemá směr, takže to ani není podle čeho určit.
Zpět nahoru
Jan K Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.dub.2019
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Inventor 2019
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2019 v 12:50
Dobrý den,

můj dotaz bude možná komplexního rázu. 

Pracuji s různými druhy materiálů (dřevo, kov, sklo, plast atd). Lze v Inventoru nastavit materiály do jednotlivých hladin? 

Příklad:

Mám mnou vytvořený materiál na bázi dřevotřískové desky (dřevo), dále materiál na bázi plechu (kov), nějaký skleněný materiál (sklo) a poté plastový materiál (plast). Chci tyto jednotlivé materiál mít na výkrese barevně odděleny. např. dřevo tmavě hnědou, kov tmavě šedou, sklo světle modrou a plasty světle oranžovou.

Dále bych chtěl jednotlivým materiálům nastavit automatické šrafování v řezu (podle normy). Problém ale nastává u velkoplošných materiálu na bázi dřeva (dřevotřískové, dřevovláknité desky apod), kdy šrafování je vždy kolmé na plochu, tedy 90°. V některých situací může být deska orientována vodorovně a v některých svisle. Proto nelze pro tento materiál nastavit pevnou hodnotu, nebo se mýlím?

Jde mi o celkové zpřehlednění výkresové dokumentace a usnadnění její vypracování.

Děkuji za jakékoliv postřehy.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,641 sekund.