Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1378 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSTYL ROZVINU - TABULKA OHYBU

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: STYL ROZVINU - TABULKA OHYBU
    Zasláno: 17.čer.2019 v 10:23
Zdravím,

Mám problém s lisem, nemohu se trefit do rozvinu ( někdy je rozdíl hodně velký). Vypadá to že lis nepočítá s K-faktorem ale počítá dle přednastavených hodnot. Bohužel ani obsluha lisu neumí získat tabulku parametrů lisu. Potřebuji tedy poradit jak pracovat s tabulkou ohybů. Nemá někdo nějakou radu nebo i návod.  

Předem děkuji
Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 10:44
Nechte si zkusmo udělat několik vzorků na lisu (pro různé tloušťky plechu a různé matriály) a tabulku ohybů v Inventoru nastavte dle skutečnosti (dle dat získaných ze vzorků). To je asi nejčistčí a ve výsledku nejpřesnější řešení.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 10:52
Děkuji za radu, upřesním otázku. Ohnuté vzorky a změřené již mám ale nevím jak pracovat s tímto nástrojem, co tam dopsat tak aby to fungovalo. Nikdy jsem to nedělal a když tento nástroj otevřu, tak po mě chce tabulku vyplnit. 


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 4903/TABULKA_OHYBŮ.JPG


Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 11:16
Aha. Určitě nejdřív zazálohovat co máte, resp. vytvořit novou, vlastní tabulku, např. s názvem Vaší firmy.
 
Dále - my máme ohyby řešeny přes tabulku txt, kde je sepsáno zkrácení pro různé materiály, tloušťky (poloměry ohybů) a úhel ohybů. Přesný postup jak tu txt tabulku vytvořit a připojit k Inv., si už ale nepamatuji, je to již dávná minulost. Snad mě někdo doplní, případně později zkusím zavzpomínat.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 15:37
Pokud si tedy správně vzpomínám, ve Vašem případě (bez txt tabulky ohybů) je možno vytvořit nový styl pomocí "tlačítka Nový" a po kopírování styl přejmenovat + upravit. Takto pro každý materiál, tloušťku.
Bez hlubších znalostí je to ale poměrně zdlouhavá práce - je třeba průběžně ověřovat SOULAD VÝSLEDKŮ z Inventoru a reality (vzorků od lisu). Prostě měnit K-faktor, až se trefíte. Po čase ale budete schopen správný K-faktor odhadnout.
 
Snad Vám to trošku pomůže. Zdravím.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 16:21
Tabulku ohybů lze vytvořit, ale jak píše Radek001, je to namáhavá a zdlouhavá práce. Já jsem se na posledních několika projektech setkal s výpočty rozvinů docela často a vždycky jsem to uhrál na správně nastavený kFaktor. Dělal jsem to tak, že jsem do definice kFaktoru dosadil skutečnou velikost a zpětně dopočítal kFaktor a odchylka byla vždy hluboko pod výrobní přesností.
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2019 v 18:09
Děkuji za rady ale již jsem toho spoustu zkusil. Dokonce jsem si i přidal parametr který mi (když to nevadilo) měnil rádius a tak sem se přiblížil k požadovaným rozměrům rozvinu. Měl jsem i různé materiali s různými K-faktory. Vím že je tabulka pracná ale domnívám se že výsledek mě i kolegům usnadní práci.
Budu rád za radu i případně všelijaké postřehy.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2019 v 08:29
Hm...ak sa Vám stále nedarí trafiť do prijateľného rozmedzia, nebude to tým že plech má texturovanú štruktúru a pri rôznej orientácii polotovaru v nástroji vykazuje aj rôzne výsledky po ohybe?
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2019 v 08:50
Původně odeslal(a) Ľubomír Pápay Ľubomír Pápay napsal(a):

Hm...ak sa Vám stále nedarí trafiť do prijateľného rozmedzia, nebude to tým že plech má texturovanú štruktúru a pri rôznej orientácii polotovaru v nástroji vykazuje aj rôzne výsledky po ohybe?
 
Ano, jak píše p. Pápay, orientace taky může hrát roli. Jen pro info - na rozvin běžně uvádíme směr vláken. Na druhou stranu, obvykle to samo osobě není zásadní. Velký vliv (myslím že větší než orientace) má taky konkrétní tloušťka plechu, ty standardní tolerance tloušťky jsou docela velké. A pak se to spolu naskládá...
Vliv směru vláken (orientace) celkem logicky roste s tloušťkou plechu.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9337:VIPTabulka poloměrů ohybu pro rozvin plechu dle DIN 6935.
Tip 6994:Jak zadat K-Faktor ohybu plechu?
Tip 3677:Kde mohu najít tabulku ohybů pro Inventor?
Tip 13956:VIPJak v rozvinech plechu popisovat i v českém Inventoru ohyby anglicky?
Tip 6078:K-faktor ve výkresu rozvinu plechové součásti.
Tip 12109:Jak natrvalo vypnout osy ohybu plechu ve výkresu Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,746 sekund.