Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7656 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D skenery

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D skenery
    Zasláno: 17.říj.2019 v 11:46
Dodavatelů 3D skenerů je spousta. Hodně se touto oblastí zabývá firma MCAE Systems - viz https://www.mcae.cz/cs/uvod/
teď jsem dostal zajímavé materiály od Solidvision https://www.solidvision.cz/3d-skenovani/
dále jsem byl v kontaktu s firmami DEOM, ABBAS a několika dalšími (včetně hobby skenerů, které nebyly špatné)
Obecně to umí totéž (princip je daný), záleží, jaké má který typ konkrétní parametry (přesnost měření je daná především rozlišením kamery) a případně speciální vychytávky. Nyní mám na stole prospekt od skeneru MetraSCAN 3D (Solidvision) a má to umět skenování lesklých a černých povrchů (s čímž bývá často problém) - nezkoušel jsem, ale může to být zajímavé.
Bývají i značné cenové rozdíly.
Škoda, že jste prošvihla veletrh v Brně, tam je spousta vystavovatelů této techniky (nebo jste tam byla? - pak už je asi tento příspěvek zbytečný).
Když si vytipujete něco, co by vám vyhovovalo, nežeňte se hned do nákupu, ale proveďte si u dodavatelů testy a uvidíte, co vám bude vyhovovat nejlépe.
Úplně samostatná kapitola je zpracování naskenovaných dat, ale to je na delší diskuzi. Pokud nějakou firmu kontaktujete, určitě vám i v tomto rádi poradí.
Hezký den
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Sarfias Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.říj.2019
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2019 v 14:18
Ahoj, díky moc za odpověď. O 3D skenery Artec jsme přemýšleli. Možná ho budeme moct zapůjčit, tak uvidíme. Ono drobné předměty, například mince, se dají skenovat i pomocí fotogrametrie, ale je to hrozně na dlouho a když je potřeba naskenovat třeba několik stovek drobných předmětů, člověk shání nejlepší a nejrychlejší řešení.

Rozhodně díky moc! :-)
Zpět nahoru
I.Bílek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2016
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.říj.2019 v 12:02
Přímo s malými součástkami zkušenost nemám, ale hodně používané jsou 3D skenery Artec. Klasický Space Spider má rozlišení 0,1 mm a jejich model Micro má rozlišení 10 mikronů. Umí to 3D modely do Inventoru nebo do Fusion 360 takže to potom můžete použít i k 3D tisku.
Zpět nahoru
Sarfias Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.říj.2019
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.říj.2019 v 10:39
Ahoj všichni, jsem tu nová a tak se omlouvám, pokud toto téma někde tady již je. Nevšimla jsem si ho :-(
Poradíte mi prosím někdo, jaký by byl nejlepší 3D skener pro skenování opravdu malých součástek? Například čipy, mince, drobné figurky s mnoha detaily. Hotový objekt by mělo být možné pokud možno bez dalších složitých úprav použít k tisku.

Předem moc díky za pomoc! :-)

Sarfi
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8623:Podporované formáty scanovaných dat (point cloud) v Inventoru 2013.
Tip 12953:Proč mám zašedlou volbu "Generování textury" při převodu mračna bodů na 3D těleso?
Tip 12477:ReCap nenačte mračno bodů ze skeneru Faro.
Tip 10066:Autodesk ReCap mi nenabízí ikonu pro publikování do Real View on Recap 360.
Tip 371:Mohu použít skener HP ScanJet ve Windows 2000?
Tip 11518:Dávková indexace mračen bodů nástrojem DeCap.exe.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,726 sekund.