Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5954 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

revit zaciatky

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12345 17> archiv
Autor
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.dub.2021 v 20:36
ano ale ked mi to ide cez srafy tak to vadi
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.dub.2021 v 16:02
ahoj
potreboval by som zmenit vyskovu polohu tychto bodov
ide to nejak?
zatial mam vytvoreny spad sipkou ale potreboval by som este zmenit tieto body
ked som cely spad riesil pridanimi vyskovimi bodmi tak mi to moc komplikuje fakt ze ta spadova rovina je roznoroda a musel by som poznat realnu vysku viacerych bodov aby mi to sadlo
da se nejak zmenit tieto dva body ak riesim spad sipkou? vdaka
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.dub.2021 v 14:24
ahoj
kreslim v revite obycajnu ciaru ale stale mi ju navadza na pravy uhol a neviem si spravit maly uhol s ciarou...da sa toto navadzanie ciar nejako vypnut aby som spravil akykolvek sklon a chytalo mi body, vdaka
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Peter Jirat Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.kvě.2021 v 17:04
Jedna z neoblíbených možností je nakreslit čáru, vybrat čáru a změnit její dočasnou kótu hodnoty úhlu na jakoukoli jinou.
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.kvě.2021 v 09:06
ahoj
ako je najlepsia volba importovania cad suboru do revitu
nahodil som si do podorysu podklad ale model revitu mi ho prekriva ked som si zmenil jeho vysku tak sa mi zviditelnil ale v reze sa mi zobrazuje ciara toho podkladu cez cely rez
viete poradit?
vdaka
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Peter Jirat Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.kvě.2021 v 12:29
Drátový pohled v půdorysu?
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.kvě.2021 v 11:01
ahoj
na jednom podlazi sa mi zobrazuje oznacenie so snazckou na inom nie, chcel by som aby sa zobrazovala
ako sa to da vyriesit??


Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace PepaR Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.kvě.2021 v 21:06
Poznámky jsou obecně vázány k danému pohledu.
Tzn., pokud tam tu značku chcete, tak ji musíte zduplikovat nebo znovu umístit.
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čer.2021 v 09:18
ahoj, mam v revite vytvorene nejake druhy ciar...kde ich najdem aby som si isch mohol zmenit (hrubka farba atd)
dakujem
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čer.2021 v 09:37
chcel by som si premenovat niektore ciari v revite na vlastne nazvy
ale tie povodne sa mi nedaju
nedaju sa vobec premenovat alebo vytvorit nejaky filter hladin aby sa mi zobrazovali len tie ktore chce, vdaka
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Peter Jirat Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2021 v 08:42
Na předchozí dotaz už jste odpověď našel, filtr zobrazení jen některých čar v Revitu není, spíš je to o uklízení v modelu, pak těch typů čar nemusí být tolik, aby to vadilo.
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2021 v 12:35
dobry den
da sa nejak nastavit pociatocne zobrazenie vzdialenosti ked kreslim stenu aby mi zobrazovalo kotu od hrany steny a nie od jej osi? vdaka
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace splonk Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čer.2021 v 12:54
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2021 v 09:28
ahoj, niekedy mi stena neponukne moznost manipulacie sipkou hore (dole ano) a aj zadavaniem hodnot odsadenia od podlazia sa nic nedeje...neviete poradit preco sa tak stena chova
Zpět nahoru
VojtechC Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 25.zář.2020
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Revit2024
Stav: Offline
Bodů: 45
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace VojtechC Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2021 v 09:32
Zdravím, nahoře to máte připojené k desce(podlaze).. Zkuste označit stěnu a vyberte možnosti Odpojit nahoře/dole
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2021 v 12:14
dobrý den
chcem pripojit stenu k stropnej doske
ale odmieta to a vzdy mi to vyhodi hlasku ako keby som chcel pripojit hornu hranu k tej doske ale ja chcem pripojit dolnu hranu k doske 
ako to spravit aby to revit chapal spravne ???
viem ze to ide aj pohnut sipkou alebo zmenou odsadenia vo vlastnostiach ale chcem pochopit preco mi nefunguje tento postup, vdaka
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Peter Jirat Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2021 v 12:54
Zřejmě špatná volba Dole / Nahoře (Top / Bottom) v nastavení připojování (řádek nastavení pod menu).
Zpět nahoru
johny.alias Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2020
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 279
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace johny.alias Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2021 v 13:27
chcel by som si izolovat objekty napr ŽB stenu
robim to na dolnej liste cez okuliate....ale ked dam izolovat skrije to prvy ale ostanu viditelne vsteky steny aj TI ale ja by som chcel videt len ZB
da sa to nejak nastavit?
vdaka

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12345 17> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,134 sekund.