Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7574 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPtoblém s tiskem v autocadu/ZWcadu.

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Petr75 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Ptoblém s tiskem v autocadu/ZWcadu.
    Zasláno: 08.bře.2021 v 09:33
Asi jste špatně pochopil pojmy. Každá tiskárna má nějaké netisknutelné okraje a defaultně se u vybraného rozměru papíru zobrazují tyto hodnoty u položky "Odsazení (počátek nastaven na okraj rozvržení)". Pokud je v nastavení tisku nastaveno odsazení vzhledem k potisknutelné ploše, tak je odsazení 0,0. "Odsazení" jen udává, kde je počátek souřadnic na výkrese. Jestli v levém spodním rohu papíru nebo v levém spodní rohu tisknutelné plochy.
Já používám odsazení od Okraje papíru a nastavuji odsazení na 0,0, kvůli jednoduššímu umístění rámečku.
Zpět nahoru
vfilippi Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.pro.2020
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit2021, Autocad2021
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2021 v 15:41
Zdravím, měl bych otázku. Když v autocadu přejdu do layouts a vyberu si pro tisk velikost stránky např A3, tedy 297x420 a dám si bez odsazení okrajů, tak mám reálnou správnou velikost stránky, ale když přidám okraje, tak se tisk rozbije a z nějakého důvodu je pak velikost stránky např. 330x694 ikdyž mám vybráno A3. Zkoušel jsem si vytvořit vlastní custom page, ale i tak to nefungovalo. Setkal se s tím už někdo? Budu rád za každou radu.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 462:Problém s tiskem z AutoCADu na tiskárny/plotry Epson, Minolta, Brother, Encad, QMS, NEC, Mannesmann, Summagraphics, Houston Instruments, Texas Instruments, Acer, Alps, Apple, Bull, Calcomp, Canon, Citizen, Facit, Fujistu, Genicom, Hitachi, IBM, JDL, KIP, Kyocera, Lexmark, Mutoh, Numonics, OKI, Okidata, Olivetti, Panasonic, Roland, Seikosha, Sharp, Star, Tektronix, Toshiba, Versatec, Xerox, atd.
Tip 1625:Mohu použít DesignJet 10ps nebo 20ps pro tisk z AutoCADu?
Tip 6649:VIPExport PDF v AutoCADu 2010 selže s chybou.
Tip 7331:Poloprůhledné výplně mi při tisku zcela překrývají kresbu.
Tip 3182:VIPJak zrychlit tisk z AutoCADu na DesignJet 100/120?
Tip 343:VIPProblém tisku - nesprávně oříznuté texty ve výřezech AutoCADu 2000.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,500 sekund.