Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Georeferencování dat v CAD Map 3D |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
kacule
Nováček Přihlášen: 25.bře.2009 Lokalita: Czech Republic Používám: Autodesk AutoCAD Map 3D Stav: Offline Bodů: 3 |
Téma: Georeferencování dat v CAD Map 3D Zasláno: 12.dub.2021 v 10:11 |
Dobrý den,
prosím o radu, zda lze v AutoCAD Map 3D z podloženého pdfka, které bylo rozměrově i polohově umístěno do souřadnicového systému, udělat export do geo TIFFu spolu se souřadnicemi pro následné vložení do Gisu? Nebo potřebuji k tomuto úkonu AutoCAD Raster Design a v AutoCAD Map 3D toto provést nelze? |
|
martinfolber
Arkance Systems support Přihlášen: 26.dub.2007 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD Civil 3D Stav: Offline Bodů: 1642 |
Zasláno: 12.dub.2021 v 14:09 |
Dobrý den,
georeferencované PDF takto přímo neuděláte. Já bych asi doporučoval, PDF "přetisknout" do nějakého rozumného rastrového formátu na TIFF nebo PNG/JPG. Ten si zpátky připojil, georeferencoval a pak teprve nechal vygenerovat korelační soubor...buď naší aplikací GeorefIMG, nebo Plex.Earth Tools nebo Raster Designem... S tím, že i Raster Design mám problémy s exportem některých souřadnicových systémů... do jednoho "sloučeného" GeoTIFFu. |
|
Martin Folber
|
|
kacule
Nováček Přihlášen: 25.bře.2009 Lokalita: Czech Republic Používám: Autodesk AutoCAD Map 3D Stav: Offline Bodů: 3 |
Zasláno: 12.dub.2021 v 14:42 |
Takže jestli tomu správně rozumím, pokud bych si dle Vaší rady vytvořila TIFF či PNG/JPG a ten správně souřadnicově umístila, tak ale stále v AutoCAD Map 3D nejsem schopna zmíněného exportu docílit a potřebuji tedy k tomu jinou aplikaci?
|
|
martinfolber
Arkance Systems support Přihlášen: 26.dub.2007 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD Civil 3D Stav: Offline Bodů: 1642 |
Zasláno: 12.dub.2021 v 14:49 |
Ano, je to tak. Ale GeoRefImg je zdarma viz https://www.cadstudio.cz/georefimg
|
|
Martin Folber
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,995 sekund.