Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9299 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřenos vlastností výkresu do modelu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lubomír Baďura Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přenos vlastností výkresu do modelu
    Zasláno: 13.led.2005 v 08:21

Dobrý den,

prosím o radu s následujícím problémem:

Potřeboval bych přenést některé hodnoty z vlastností výkresu do vlastností modelu, z kterého byl výkres vytvořen. Má někdo jednoduchý návod jak to zařídit? Nejspíš nejaké makro?

Díky za pomoc.

Zpět nahoru
Jan Liska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor,Producstream
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 09:30

Dobrý den,

pro přenos iProperties mezi soubory můžete použít pomůcku DesignAssistant. V nabídce Nástroje (Tools) je položka Kopírovat vlastnosti (Copy Properties). V zobrazeném dialogu vyberte vlastnosti a soubory, do kterých se mají přenést.

S pozdravem

 

Jan Liška
Autodesk Consulting
Zpět nahoru
Lubomír Baďura Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 10:06

Omlouvám se, formuloval jsem špatně otázku.

Jde mi o to, aby se vlastnosti do modelu přenášely samy vždy, když je ve výkresu zadám nebo změním.

Baďura

Zpět nahoru
Jan Liska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor,Producstream
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 13:08

Dobrý den,

v tom případě bude třeba použít makra. Konkrétní technické řešení záleží na vašich požadavcích (které hodnoty přenášet, do kterých souborů atd.)

S pozdravem

 

Jan Liška
Autodesk Consulting
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 13:25
Není jednodužší, aby všechny vlastnosti byly jen v modelu? a pokud je chcete zobrazit ve výkresu použít vhodný parametr - každá duplikace údajů může způsobit značné zmatky...
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Lubomír Baďura Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 13:46

O přenos výkresových vlastností se pokouším právě pro to, že chci mít všechny vlastnosti soustředěné u modelu. Ale hodnoty některých vlastností vznikají z různých důvodů až ve výkresu.

Konkrétně bych potřeboval přenést údaj z výkresové vlastnosti "číslo součásti" (na kartě projekt) do stejnojmenné vlastnosti příslušného modelu (ze kterého byl vytvořen základní pohled výkresu).

Ve vytváření maker jsem začátečník, proto prosím o rady (případně o odkaz na nejaká podobná makra, kterými bych se mohl inspirovat při vytváření vlastního).

Děkuji.

Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2005 v 14:07
Načítání vlastností z výkresů a souborů jsem ještě nerozchodil, něco jsem pokusoval - nějak se to nepovedlo. Protože nemám nějaký závažný důvodo tyto parametry měnit, tak jsem toho zanechal.
Číslování souborů závisí na vašem systému, já mám svůj celkem odladěný, občas nastávají problémy s adaptací na nějaký jiný - no nějak se to vždycky vyřešilo.
V nástinu: každý díl má svoje číslo (=číslo součásti)a to je shodné s názvem souboru. -> výkres má čislo souboru. Označení, které je pro nějakou skupinu stejné, zadávám jako samostatný parametr. Přiřazení do (pod)sestav jako další parametr -> K identifikaci mě slouží jedno jedinečné číslo, po montážní zařazení druhé číslo. Všechny údaje zadávám v modelu(sestavě). Do razítka zadávám jen měřítko, protože rozpiska pracuje jen s modely!!. Pokud chci číslování nějak přeskládát - dokud nemám udělané výkresy, použiji desing asistant a tam názvy souborů(čísla součástí) předělám. Až je vše OK, začnu dělat výkresy...
Jestli můžu radit, tak si zvolte nějaký systém údajů, které potřebujete a odlaďte si způsob jejich zadávání. Stačí pokusně několik součástí....
Každému vyhovuje něco jiného tak to své vnucovat nehodlám. Já jen spojil možnosti AI s kolegovými 14lety soukromé praxe a jsme spokojeni... dapší popis je nad rámec tohoto problému (viz. moje www)

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2005 v 07:42
Co se týče vlastností, které vznikají až při tvorbě výkresu (např. číslo výkresu, číslo sestavy), tak ty vložím pomocí design asistant přímo z prostředí výkresu do modelu součásti a pak se mi přenesou do výkresu. Tím je zajištěno, že všechny vlastnosti jsou v modelu a že přenos vlastností je vždy jen jedním směrem. Považuji to za lepší způsob, než vytvářet nějaká makra pro přenos vlastností opačným směrem.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2005 v 13:09
Použítí DA mi v tomto případě případě připadá přehnané. Stačí si do rohového razítka nadefinovat parametry z modelu a pak editovat přes položku "textové pole" razítka přímo vlastnosti modelu, kromě materiálu jsou dostupné všechno parametry.
Netuším jak pak někteří řeší problém, že číslo dílu(výkresu) je odlišné od čísla souboru, fakt se to musí bezvadně hledat - kdybyste mi někdo sdělili jak toto řešíme, rád si rozšířím obzory..

No už tuším proč to tak děláte... máte AI7 (myslel jsem, že se bavíme o aktuální verzi = AI9), tak tato možnopst ještě není, takže vám ani nic jiného nezbývá , to už je jednodužší si model otevřít zároveň s výkresem a psát do něj přímo...

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 3636:VIPJak naimportovat 3D modely z Architectural Desktopu do Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,754 sekund.