Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14875 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenovložení, resp protažení - zelené čárkované čáry

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
MILO1030 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2023
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2015
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: vložení, resp protažení - zelené čárkované čáry
    Zasláno: 11.bře.2023 v 10:04
Ahoj, prosím vás o radu. Začalo mi pri "protažení" cez pomocné zelené čiarkované čiary, teda ked chcem aby to bol objekt presne v úrovni  podľa nejakého bodu iného objektu, robiť takú vec, že mi to  pri posune kurzorom nejde vložiť o lubovonú hodnutu ale mi to iba "skáče po 10". Ked chcem napríklad dva texty nastaviť aby bol začiatok umiestnenia rovnaký, uchopím prvý text, počkám na zvýraznenie uchopenia, presuniem sa kurzorom na bod uchopenia iného textu, objaví sa zelená čiarkovaná čiara a v jej línii chcem umiestniť pôvodne uchopený objekt.  Doteraz to tak nerobilo a neviem o tom že by som niečo menil. Vie mi niekto poradiť čím to môže byť?
Ďík
Zpět nahoru
MILO1030 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2023
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2015
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2023 v 10:09
Tá funkcia, pomocou ktorej to chcem sa volá referenční čáry uchopováni. A v nich mi to skáče iba po 10 a nemôžem myšou určiť novú lubolnú polohu na tejto čiare.
Zpět nahoru
_vlk Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.bře.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 238
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2023 v 11:20
Zřejmě máte zapnutý KROK, nastavení uchopení.
Zpět nahoru
MILO1030 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2023
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2015
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2023 v 15:03
Ďakujem za odpoveď . Áno bolo to ono. 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5329:VIPJak rozložit přerušované a komplexní typy čar na segmenty?
Tip 2277:VIPJak nastavit automaticky přerušovanou čáru pro skryté hrany z příkazu SOLPROF?
Tip 2594:Mohu učitému 'peru' přiřadit pro tisk čárkovanou čáru?
Tip 10944:Text - písmo čárkovanou nebo čerchovanou čarou.
Tip 12573:Proč mi Fusion 360 najednou kreslí náčrt oranžově (červeně, přerušovaně)?
Tip 3459:Jak nastavit jiný typ čáry pro kótovací a vynášecí čáry kót?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,625 sekund.