Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10889 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Řezy v drátovém 3D modelu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Řezy v drátovém 3D modelu
    Zasláno: 06.čer.2023 v 11:07
Dobrý den,
omlouvám se za asi základní otázku, ale po mnoha letech jsem narazil na novou výzvu a už hodiny se snažím najít řešení a bez úspěchu.
Mám výkres se 3 různými příhradové sloupy uspořádané na ose X. Náš klient od nás vyžaduje 3D drátový výkres v AutoCadu přesně podle jejich specifikací, bez možnosti jakéhokoliv obcházení. Potřebuji udělat řez jedním z těch sloupů z pohledu od vedlejšího sloupu. Zkoušel jsem různé příkazy a narazil jsem na _SOLVIEW a _SOLDRAW, který nehlásili problém s tělesem. Bohužel, i když zkouším u těchto příkazů různé směry pohledu atd., tak se mi vždy zobrazí bokorys (tzn. všechny sloupy přes sebe).

Omlouvám se za tak hloupou prosbu, ale mohl by mi někdo poradit, jak provést potřebný řez?


Upravil still_wolf - 06.čer.2023 v 11:23
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2023 v 06:27
Bez výkresu nebo obrázku si to asi nebudeme umět představit. Ale jde-li o vytvoření průmětu, použijte příkaz PLOŠSNÍMEK. Řezem drátového modelu byste dostal jen body průsečíků "drátů" s řeznou rovnou.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2023 v 08:16

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 24416/Výstřižek_2023-06-07_08-18-19.PNG

Omlouvám se, nakreslil jsem zjednodušený model, kde vpravo (řezy) je ručně nakresleno co potřebuji zobrazit. Bohužel AutoCad mi u jednotlivých příkazů hlásí absenci těles nebo vygeneruje pouhý pohled zprava, kde jsou promítnuty stožáry přes sebe.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2023 v 13:48
Pokud je více drátových objektů objektů za sebou, budou vždy promítnuty přes sebe - neexistuje žádná hmota, která by je skryla.
Nicméně pro průmět pohledu jakékoliv geometrie do 2D lze použít příkaz FLATTEN (opraveno).


Upravil Vladimír Michl - 07.čer.2023 v 17:23
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2023 v 15:40
Dobrý den,
FLATSHOT mi hlásí, "Neexistují tělesa nebo povrchy, které je možno promítat."
Máme výkres od klienta, v kterém se toto někomu povedlo, resp. že vytvořili pohled/řez s definovanou hloubkou viditelných čar... Ale nevím, jak to replikovat :-(
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace Vladimír Michl Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2023 v 17:25
Pardon, ověřuju v AutoCADu příkaz FLATTEN a pak napíšu FLATSHOT... Ouch
Ten správný příkaz je FLATTEN (Express Tools).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 08:34
Omlouvám se, asi jsem se vyjádřil nepřesně. Potřebuji do rozvržení vytvořit živý pohled/řez 3D modelu stožáru, který by měl definovanou hloubku zobrazení (aby zobrazil pouze jeden dřík bez konzol, tzn. hloubka od osy stožáru až po jeho okraj). Jediná povolená kresba je pouze ten 3D stožár, žádné jiné čáry nejsou povoleny.
Pokud je mi známa funkce FLATTEN, tak se jedná o převod z 3D na 2D.
Zpět nahoru
Ondřej Urban Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 06.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad Architecture 2023
Stav: Offline
Bodů: 252
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace Ondřej Urban Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 09:39
Zdravím, co "základní pohled" (_viewbase) z něho řez (pohled) a určit hloubku...
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 09:46
Původně odeslal(a) Ondřej Urban Ondřej Urban napsal(a):

Zdravím, co "základní pohled" (_viewbase) z něho řez (pohled) a určit hloubku...


Mohl bych Vás poprosit o podrobnější návod? _viewbase mi umožňuje otevřít pouze soubory typu iam, ipt, ipn. Klient vyžaduje jeden 3D výkres v DWG.
Zpět nahoru
Ondřej Urban Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 06.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad Architecture 2023
Stav: Offline
Bodů: 252
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace Ondřej Urban Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 10:42
Pokud vám páše to co zmiňujete, tak modelový prostor NEobsahuje 3d.
Pošlete prosím ten soubor, podívám se.
Děkuji
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 11:22

Připojené souborydwguploads/24416/Výkres1.dwg
Původně odeslal(a) Ondřej Urban Ondřej Urban napsal(a):

Pokud vám páše to co zmiňujete, tak modelový prostor NEobsahuje 3d.
Pošlete prosím ten soubor, podívám se.
Děkuji


Jedná se o příklad, který jsem vytvořil (nemůžu posílat firemní materiály).
Zpět nahoru
Ondřej Urban Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 06.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad Architecture 2023
Stav: Offline
Bodů: 252
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (1) Poděkování1   Citace Ondřej Urban Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 11:29
Jsou to jen čáry byť ve všech 3 osách, nic hmotného či plošného.
Napadá mě leda "3DOŘEŽ" a tam nastavit hloubky pohledu, kostrbaté, ale snad by šlo použít.

Jinak se mě zdá tento způsob práce (kreslení, modelování) poněkud nešťastný....
Bohužel se s tím setkávám skoro denně.

Ondřej
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1
Zpět nahoru
still_wolf Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.dub.2010
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
žádnou
Stav: Offline
Bodů: 14
Možnosti příspěvku Možnosti příspěvku   Poděkování (0) Poděkování0   Citace still_wolf Citace  OdpovědětOdpověď Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2023 v 12:50
Původně odeslal(a) Ondřej Urban Ondřej Urban napsal(a):

Jsou to jen čáry byť ve všech 3 osách, nic hmotného či plošného.
Napadá mě leda "3DOŘEŽ" a tam nastavit hloubky pohledu, kostrbaté, ale snad by šlo použít.

Jinak se mě zdá tento způsob práce (kreslení, modelování) poněkud nešťastný....
Bohužel se s tím setkávám skoro denně.

Ondřej


BINGO! To je ono! Mockrát Vám děkuji :-) Hodně jste mi pomohl :-)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4216:Drátový 3D model v sestavě Inventoru.
Tip 5518:Jak převést objemové 3D těleso na drátový model?
Tip 8036:Jak vytvořit částečný drátový model zobrazení 3D modelu?
Tip 8818:Nefunguje mi otáčení DWG modelu pomocí 3D myši SpaceMouse.
Tip 9539:3D model z AutoCADu Architecture se v Inventoru (FDS) jeví jako drátový.
Tip 6731:Vytvoření 2D pohledu z 3D modelu v AutoCAD Architecture.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,148 sekund.