Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15965 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInstalované iPrvky - dotaz začátečníka

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Instalované iPrvky - dotaz začátečníka
    Zasláno: 22.lis.2006 v 12:48
Zkouším si po volných chvílích IS10 - podotýkám, že mne přímo neživí.
Postupoval jsem podle příručky "Zkušební jízda" a narazil jsem na to, že jsem v naší instalaci nikde nenašel popisovaný prvek Keyway_iFeature.ide. Našel jsem pouze Keyway.ide, což je ale obecný razník a já chtěl drážku pro pero v náboji.
   Je to tím, že jsem neinstaloval zkušební verzi, ke které se ta příručka vztahuje, nebo špatně hledám.
   Existují nějaké lokalizované základní iPrvky? Nebo si musíme všechno stvořit?
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 13:27
No abych pravdu řekl, drážku pro pero modeluji ručně... Udělejte si pomocnou rovinu (dno drážky) a na ní načrtněte půdorys drážky a potom vysuňte jako odečet materiálu. A je to...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
simlik Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 13:45
Souhlas....je to nejrychlejší způsob vymodelování.
Šimlík Radim
Konstrukce
Rotas Strojírny spol. s r.o.
Rotava
mail-to: simlik@rotas-strojirny.cz
mobil: 777794149
Software: AIP 11
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 13:50
No jsem si  to trochu nepřečetl do konce :). Uvedený postup jsem myslel na hřídel. Drážka v náboji se dá udělat ještě rychleji a bez pomocné roviny :). Je to vše jen o náčrtu a odečtu či přičtení materiálu...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 13:54
Já bych si dokázal i představit nějaký iPrvek, který by po výběru válcové plochy, kde má drážka být, nějaké čelní roviny, od které by byla uživatelem definována vzdálenost drážky, další roviny s kterou má být rovnoběžné dno drážky a zadání patřičné délky , vytvořil normalizovanou drážku v hřídeli.

Ale vytvořit takový iPrvek bylo zatím nad moje síly.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 14:42
Nezlobte se pánové, ale takové gogo opravdu nejsem - odečíst vysunutý obdélník to ještě zvládnu. Jak jsem psal, jde mi o to, že podle popisu v té příručce ten iPrvek zřejmě obsahuje tabulku rozměrů, takže stačí zadat průměr díry (odměřit). Opravdu mi jde o korektnost nastavení/instalace IS10. Obsahové centrum máme na serveru.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 14:51
V tom případě se zase nezlobte Vy pane, koncipujte dotaz, tak aby byl správně pochopen o co vám jde... iPrvek používáme na složité tvary a né na prvky, které zvládnete podle Vás odečít. Jasné?
Martin Rebenda
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2006 v 16:14
Předistalované iprvky jsou podle mne většinou na nic. Jsou to většinou jednoduché, nebo málo používané věci mnohdy v palcích. Když vím, že jsem něco podobného jakkoli složitého kdysi dělal, tak si "ukradnu" celý model a mám to in natura živé. Proč z toho proboha dělat iprvek.
K těm drážkám. Poslední dobou nějak inklinuji tahat drážky pro pero z DA (mimochodem je to iprvek). Má to tu výhodu, že člověk nemusí čučet do tabulek. Pracuji "jen" s I9, doufám, to v těch verzích 20XX ještě jde. To byli časy, když DA byl MechSoft nad osmičkou, tam se dali dělat věci.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2006 v 09:47

iPrvky nejsou lokalizované, ani na nich není co lokalizovat, maximálně název.

Prvky pro modelování naleznete v Obsahovém centru, kde lokalizované názvy jsou, najdete tam také požadované drážky.

Takže: nevkládají se pomocí samostatných iPrvků ale vložením z Obsahového centra. Pokud uživatel modeluje součást, pak může vkládat pouze tyto iPrvky. Pokud je uživatel v sestavě, pak z obsahového centra vkládá normalizované součásti.

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2006 v 10:18
Tou lokalizací jsem myslel i názvy - IMHO by se pro neangličtináře zjednodušila orientace. Při zkouškách mi ale spíš vadilo kótování v palcích. Přepisoval jsem na mm, ale v náčrtu se to přepočítávalo na palce. Mluvím o prvkcích, které se mi nabídnou po volbě "Vložit iPrvek"
 
Myslíte tento postup: pracuji v dílu. Dám Umístit prvek, vyberu Konstrukční prvky. Tak jsem našel "Čtvercový klín (otvor)" Ano, tím by se drážka dala vymodelovat, ale musím si zadat včechny rozměry (kromě průměru a délky náboje, které mohu odměřit). V té příručce to ale vypadalo jinak a komfortněji.
 
Opět opakuji, kam svou otázkou směřuji: nejde mi o konkrétní modelování prvku, ale o to, zda nesoulad s příručkou není způsoben nějakou chybou v instalaci nebo nastavení IS11. To mne živí, ne modelování.
 
Děkuji za zájem


Upravil Seiner - 23.lis.2006 v 10:20
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7400:VIPInventor - iPrvek - s automatickým předáním vlastnosti (textu).
Tip 8635:Analýzy výkonu GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,832 sekund.