Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15609 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoContentCenter - stratené features

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: ContentCenter - stratené features
    Zasláno: 06.pro.2006 v 09:12
Pekný deň všetkým,
skúšobne som si nainštaloval AIP11. Neviem či vplyvom nejakých mojich "vylepšení", sa mi v Parte neobjavuje po otvorení dialógu Obsahového Centra možnosť vkladať vopred nadefinované geometrické telesá. Funguje mi iba v zostave vkladanie normovaných súčiastok. V čom môže byť pes zakopaný?
Vďaka.

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 10:42
Na doplnenie:
Dorobil som si v Autodesk Vault Manager svoju kniznicu napr. K1, s tym ze si potom do nej naimportujem iba ISO, DIN, STN, CSN a konstrukcne prvky. Ak ale otvorim v AIP11 Content Center Editor, tam sa mi moja nova kniznica neobjavuje. A ak aj chcem uvedene zdrojove kniznice kopirovat, dava to moznost iba do My Library. Moja kniznica K1 nie je k dispozicii...Rozmyslam zle? Ide to vobec takto urobit, alebo musim slepo pouzivat iba preddefinovanu My Library a tu potom upravovat na svoj obraz?
Dakujem.

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 12:21
A mate tu novou knihovnu v nastavení projektu?
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 13:31

Nevím, zda myslíme totéž, ale pokud jde o databázi součástí a profilů Design Acceleratoru (dříve nadstavba Mechsoft), tak nikdy nešly tvary vkládat přímo do Partu. Vždy se to muselo obejít přes sestavu, takže když např. dělám nějakou konzolu z profilu L, otevřu si pomocnou sestavu, do ní vložím příslušný profil v požadované délce, ten otevřu jako díl a uložím pod svým názvem (vygenerované jméno je nicneříkající). Pomocnou sestavu a původní vygenerovaný díl mažu. Je to trochu kostrbaté, ale funguje to tak.

Co se týče vlastní knihovny, s tím nemám zkušenost.

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 13:31
No mám...Ouch to by ale malo mať na to vplyv? V helpoch som sa o tom moc nedočítal...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 13:44
Jestli to byla odpověď mně, tak já si myslím, že pokud knihovnu do projektu nezařadíte, tak se Vám v editoru vůbec neobjeví.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Vždy aktuální verze
Stav: Offline
Bodů: 310
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 14:56
Souhlasil bych s panem Seinerem, Obsahové centrum v I11 jsem zatím neměl čas blíže prozkoumat, ale konfigurace knihoven pro aktuální projekt byla i v I10.
M.M.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 14:58
Původně odeslal(a) Mrázek Mrázek napsal(a):

Nevím, zda myslíme totéž, ale pokud jde o databázi součástí a profilů Design Acceleratoru (dříve nadstavba Mechsoft), tak nikdy nešly tvary vkládat přímo do Partu. Vždy se to muselo obejít přes sestavu, takže když např. dělám nějakou konzolu z profilu L, otevřu si pomocnou sestavu, do ní vložím příslušný profil v požadované délce, ten otevřu jako díl a uložím pod svým názvem (vygenerované jméno je nicneříkající). Pomocnou sestavu a původní vygenerovaný díl mažu. Je to trochu kostrbaté, ale funguje to tak.

Co se týče vlastní knihovny, s tím nemám zkušenost.



p. Mrázek, ja som myslel niečo úplne iné. To že sa normované súčiastky (aj valc. profily) vkladajú do zostavy, to platí.  (mimochodom, prečo používate nejakú pomocnú zostavu? Ak robíte v 9ke, môžete si valc. profil vložiť priamo do zostavy, pri ukladaní na disk sa Vás opýta kde ho dať, ako ho nazvať...takže mu len odpoviete podľa Vášho gusta...aj materiál viete zvoliť priamo pri vkladaní)
1) Mne šlo o to, že som sa snažil vyrobiť si vlasnú knižnicu, ktorú by som naládoval údajmi z niektorých preddefinovaných knižníc, a zároveň aby som tie preddefinované knižnice nemusel vôbec načítať. Neviem ale či je to takto vôbec možné...na toto by som poprosil odpoveď.
2) a ďalej nerozumiem tomu, prečo mi do Partu(nie do zostavy) nejdú vkladať preddefinované "konštrukčné prvky" (kužeľ, kváder...) Dokonca aj v Content Center Editore je položka "Konštrukčné prvky" zošednutá a neviem ich ani použiť a nieto ešte nakopírovať do svojej vlastnej knižnice...čo s tým?Cry



Upravil Ľubomír Pápay - 06.pro.2006 v 15:59
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2006 v 15:04
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Jestli to byla odpověď mně, tak já si myslím, že pokud knihovnu do projektu nezařadíte, tak se Vám v editoru vůbec neobjeví.


Ano máte pravdu. V dialógu Projektu je vpravo dolu ikonka Configure Content Center. Tým to tam ide naládovať. Už som do tej svojej novej knižnice aj dokázal naládovať niektoré normované prvky. Ale tie konštrukčné prvky ani za svet...Unhappy
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5279:VIPSelže mi instalace MSDE (SQL server) při instalaci Inventoru.
Tip 4971:VIPJak instalovat knihovny Obsahového centra Inventoru na stávající plný MS SQL Server?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,125 sekund.