Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17398 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s otevíráním souboru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
wilczek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.led.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
LT 2006
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s otevíráním souboru
    Zasláno: 29.led.2007 v 11:17

Prosím o radu - pomoc. Když dám příkaz otevřít soubor v LT2006, tak musím vypsat úplnou cestu do příkazového řádku. Tento mne vyzývá: "Zadejte název výkresu, který chcete otevřít." Pokud mám jeden soubor otevřen a chci otevřít další, nedovolí mi na příkazový řádek nic napsat, je tam natvrdo vypsaná cesta již otevřeného souboru. Lhostejno, zda použiji ikonu, kláves. zkratku nebo menu Soubor-otevři. Otevírání souborů z průzkumníka jde normálně. V LT2002 se mi při příkazu na otevření souboru otevřelo dialogové okno se soubory v naposledy používané složce.
    Nevím, zda mi to zde takhle blbne od začátku "oživování", myslím, že asi né. Něco jsem někde musel pomačkat a teď nevím kam sáhnout. Budu vděčný za radu na odstranění tohoto jevu. S pozdravem St.Wilczek (WinXP +LT2006+extension+autohook)

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2007 v 11:38

Pravděpodobně jeden z evergreenů tohoto fóra - zkuste FILEDIA na 1

J. Mantlík

Zpět nahoru
wilczek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.led.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
LT 2006
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2007 v 14:15

Děkuji mocmocmoc, pan Mantlík. Po zadání _filedia a přepnutí na hodnotu 1 vše v pořádku. Jsem Vám vděčen za pomoc. Pokud jsem položil již dříve odpovězeny dotaz, moc se omlouvám. Před napsáním dotazu jsem hledal v tématech, zda na to někde nenarazím, ale nenašel jsem to. Děkuji ještě jednou a jsem s povděkem, že i v dnešní době si lidé nezištně pomáhají. S pozdravem a vděčností Stanislav Wilczek.

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2007 v 14:28
Zpět nahoru
wilczek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.led.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
LT 2006
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2007 v 06:50
Mnohokrát děkuji. Je to opravdu vynikající pomůcka. Je škoda, že takovou tabulku nedal Autodesk přímo v knížce k CADu. Pak by zde mohlo ubýt zbytečných dotazů. Vidím, že tady, pane PepaR, odpovídáte na spoustu dotazů lidem jako já, kteří Vám vděčí za hodně. Přijměte vděčné uznání i ode mne. Přidávám pozdravení, Stanislav Wilczek.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2007 v 23:14
Všechny proměnné jsou sice v referenční příručce, ale je někdy obtížné se v takovém množství proměnných orientovat.
 
Rád pomůžu pokud je to v mých silách. Děkuji za lichotku, ale jsem jeden z mála, je tu i spousta jiných borců.
 
Jinak pokud si chcete přečíst i článek k tabulce, tak je zde: Přehled základních proměnných AutoCADu, 2. díl
Zpět nahoru
wilczek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.led.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
LT 2006
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 06:03
Děkuji za odpověď. V tištěné příručce k CADu jsem tabulku se systémovými proměnnými neneašel. V ref.příručce nápovědy jsou, ale nevěděl jsem, že je řešení zde (a tak jednoduché). Když jsem teď zpětně pátral nápovědou, složitě jsem se k tomu dostal. Jenže už jsem věděl co hledat. Původně jsem předpokládal větší zásah do programu formou nutné opravy.
    Poděkování za pomoc je jen ta nejmenší míra uznání. Nedávno jsem věnoval několik hodin na netu, abych uživateli (jiného) fóra pomohl vyřešit situaci a on mi následně ani neodpověděl. S pozdravem Standa Wilczek.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 11:15
Ta tabulka v referenční příručce vskutku není, měl jsem na mysli jen seznam proměných. Tabulka vznikla až na základě dotazů ze síně slávy, neboli FILEDIA apod. Neveřil byste, jak tento příkaz dokázal zamotat hlavu uživatelům, kteří AutoCAD používali již drahný čas a tento problém nakonec řešily vždy přeinstalováním.

Upravil PepaR - 31.led.2007 v 11:55
Zpět nahoru
wilczek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.led.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
LT 2006
Stav: Offline
Bodů: 11
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 11:20
Přesně jak píšete. Asi bych také přeinstalovával, nebýt neznámých přátel. S pozdravem St.W.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13652:VIPProblémy s otevíráním/zavíráním souborů nebo spouštěním modulů Inventoru.
Tip 1911:AutoCAD havaruje při otevírání výkresu z Mechanical Desktopu.
Tip 10588:VIPChyba "Failed to upgrade FEM file to current version"
Tip 9603:VIPPomalé otvírání projektu Revitu (RVT) - příčiny.
Tip 5611:VIPDWG TrueView se při otvírání výkresu ptá na uložení šablony.
Tip 3774:VIPChyba 'OCTREE 2' při načítání DXF (řešení).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,754 sekund.