Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6071 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGenerátor ozubených kol

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
pelikan Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.lis.2006
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor 11
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Generátor ozubených kol
    Zasláno: 12.úno.2007 v 15:40
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zdali je možné, po vytvoření ozubeného soukolí v generátoru Inventoru, sklopit údaje do výrobního výkresu (vytvořit tabulku údajů ozubeného soukolí) .
Předem děkuji


Upravil pelikan - 12.úno.2007 v 15:41
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 15:48
Možné to je. Je třeba si ve výkresu nadefinovat vlastní značku (tabulku) a v do ní načíst údaje ozubení. Ty jsou uloženy jako uživatelské parametry v součásti kola. Jenže tyto parametry jsou jednou s indexem 1 a jednou s indexem 2, tedy musíte definovat pro každé kolo ze soukolí vlastní značku.
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 16:19
Jó když byl ještě MechSoft MechSoftem a ne Design Acceleratorem (verze I8), tak šli tabulky oz. kol vkládat přímo. Možná to tam někde je, jen to zatkivovat. Snad by páni programátoři z Děčína věděli, co Amíci očesali a co ne. Možná by nebylo od věci je trochu oťuknout. MechSoft - ten uměl věcí.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
pelikan Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.lis.2006
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor 11
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2007 v 19:59
Pane Flesar, můžu vás požádat o podrobnější návod jak to provést..?
Bojuji s tím už poměrně dlouho a pořád se mi to nedaří...
Předem moc děkuji


Upravil pelikan - 12.úno.2007 v 20:02
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 07:37
V první řadě je třeba vygenerovat a uložit modely kol. V uživatelských vlastnostech modelů jsou uloženy některé hodnoty specifikující ozubení (modul, počet zubů, úhel záběru, úhel sklonu zubů, .....). Název vypadá takto : TAB_xxx kde xxx označuje daný parametr (m, z, alfa, beta, ....).
Pak vytvoříte výkres pomocí běžné šablony. Vložíte pohled kola. Ve stromu výkresu rozbalíte Zdroje výkresu, na položce Načrtnuté značky kliknete pravým tlačítkem myši a z menu vyberete Definovat novou značku. Nakreslíte tabulku pomocí čar jako v běžném náčrtu, doplníte texty a definujete vložení parametrů (obdobně jako v AutoCADu atributy).
Začnete jako klasický text, můžete definovat velikost písma a zarovnání. V rozbalovacím seznamu Typ označíte Uživatelské vlastnosti - model, vedle v seznamu Vlastnost vyberete požadovanou vlastnost a kliknete na ikonku Vložit textový parametr. Potvrdíte OK a opakujete pro další parametr.
Pro ukončení klikněte opět pravým tlačítkem myši a vyberte Uložit načrtnutou značku. Po zadání názvu se značka uloží mezi Načrtnuté značky.
Tuto značku pak můžete vložit do výkresu.
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 08:17
Ozubená kola kreslím často a kreslím rád. Pro vkládání tabulky kola do výkresu jsem vyvinul tento postup. Vytvořím si model kola, provedu výpočet pomocí generátoru kol, nechám si vytvořit tabulku kola ve tvaru .HTML. Tu si otevřu v nějakém html prohlížeči. Pak je třeba ji vložit do výkresu. Na to jsem vyvinul postup, který funguje, ale je trochu krkolomný, možná někdo ví lepší. Provedu tisk tabulky do formátu .PDF, otevřu v Acrobat readeru, vyberu a umístím do schránky, vložím ze schránky do výkresu. Tento celý postup po dokončení výpočtu zabere pár minut a je mnohokrát ověřený. Jedna nevýhoda: tabulka není interaktivně spojená s výpočtem kola, proto se po případné změně na kole musí vložit znovu tabulka aktualizovaná.

Pavel Žáček
Pavel Žáček
Zpět nahoru
pelikan Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.lis.2006
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor 11
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 10:15
Dobrý den pane Flesar,
snažím se uvést k životu váš postup ve svém návrhu , ale stále se mi nedaří...:
Ve výkrese sestavy jsem pravým tlačítkem myši kliknul na jedno ze dvou kol. Zobrazila se mi volba Vlasnosti... po potvzení jsem vybral kartu Uživatelské (tam jsem zjistil jaké parametry mám zvolené). Volbu parametrů kola jsem provedl v Parametrech (tlačítko je v Panelu sestavy).Je to tam zobrazené jinou formou něž jak jste uvedl (TAB_xxx)...?
Pokračoval jsem dále dle vašeho návodu pro Tvorbu značky:
V načrtu jsem spustil volbu Text, dále pak jsem navolil Uživatelské vlastnosti - model v rozbalovacím seznamu Typ, ale nenašel jsem vedle v seznamu Vlastnost požadované vlasnosti kola.
Můžete mi poradit kde dělám chybu?
Předem děkuji 
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 10:24
Postup, který jsem popisoval, platil pro výrobní výkres kola. Ne pro sestavu. Pokud chcete vložit tabulku ozubení do sestavy, musíte při výběru Uživatelských vlastností modelu (při vytváření textu) specifikovat kterého dílu se vlastnosti týkají.
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2007 v 10:26
Pokud jsou parametry označené jinak, je to nejspíš tím, že já používám verzi AIS10.
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.kvě.2007 v 10:27
Dobrý den,
má někdo zkušenosti jak vytvořit ve výkresu pohled ozubeného kola v řezu, aby byly zuby bez šrafů (jak to vyžadují normy pro technické kreslení).
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6766:Čelní ozubené kolo v Inventoru.
Tip 9718:Jak získat detailní geometrii ozubeného kola v Inventoru?
Tip 8522:Jak získat přesný tvar zubu ozubeného kola?
Tip 8516:Jak aplikovat vypočtené ozubení na existující prvek/plochu?
Tip 13253:Ozubený hřeben, šnekový převod, šikmé ozubené kolo a další typy převodů ve Fusion 360.
Tip 764:Zobrazení ozubení v bokorysu ozubeného kola.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,875 sekund.