Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19228 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoLCD panel

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: LCD panel
    Zasláno: 31.led.2005 v 07:11
Dobrý den,
můj dotaz směřuje na výběr LCD panelu. Mám na práci v holém AutoCadu
LCD panel je 17" - Acer AL1715, rozlišení 1280/1024, obnovovací rychlost 16ms.
Počítač není dnes již nic moc - DURON 1000MHz, grafická karta NVIDIA GeForce2 MX400.

Po připojení jsem byl zklamán chováním autocadu při posunu obrazu (PAN). Pokud jsou na obrazovce křivky s tloušťkou nebo texty psané TT fonty tak obraz při posunu příšerně bliká. Křivek ani textů nemusí být mnoho - stačí pár desítek.
Na CRT monitoru, který jsem měl připojený dříve, není žádné blikání pozorovatelné a tedy předpokládám, že systém včetně grafické karty je v pořádku.

Jaké jsou Vaše zkušenosti, je toto blikání při posunu obecně vlastnost panelů nebo vada toho mého?
Nedá se nějak AutoCad nastavit aby při posunu zobrazoval například určitý počet snímků za sekundu nebo například texty při posunu nezobrazoval vůbec?

Pokud toto nejde prosím o radu jaké vlastnosti panelu upřednostňovat při výběru dalších panelů.

Míra Koštel

Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2005 v 09:02
Tady bych spíše doporučil lepší grafickou kartu ...
Zpět nahoru
vknop Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

.

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 181
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2005 v 09:30

Myslím, že za 8000,- a bez DVI nemůžete čekat zázraky. Ikdyž na druhou stranu ještě jsem neviděl LCD panel, který by při PANu "nemáznul" obraz.

Zpět nahoru
papoušek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 14.led.2005
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2005 v 10:02

No, mám ViewSonic VX700 a bliká taky. Popravdě mi to moc nevadí, protože PANem posunuji tak rychle, že to ani nestíhám sledovat  LOL...

Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2005 v 12:15
Problém je právě v tom, že panel při posunu "nemaže" obraz, ale velice nepříjemně  bliká (asi tak jako monitor s cca 30Hz). Kdyby se obraz rozmáznul, tak bych se s tim smířil - přesně to bych u LCD čekal.  Protože ale obraz bliká, nezdá se mi to v pořádku. Blikání je patrné jak při pomalém (1cm/s) tak i při rychlém posunu obrazu.

Grafická karta není žádný zázrak, ale protože na CRT monitoru neblikala
čekal bych, že nebude blikat ani na LCD. Je ovšem pravda, že jsem zětšil trochu rozlišení...
Nebo tomu mám rozumět tak, že k LCD je potřeba řádově rychlejší grafická karta než k LCD?

Míra Koštel
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2005 v 13:43
No pokud bliká jen text a ne celý obraz, vada jednoznačně nemůže být v LCD. Vypadá to, že připojením LCD se začaly používat některé ne moc dobře odladěné funkce ovladače grafické karty. Zkuste ovladač aktualizovat, případně zkusit jinou kartu.
Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2005 v 11:28

Ono u těch LCD panelů nelze většinou moc hledět na výrobcem udávanou dobu obnovy. Často totiž neuvádějí, jaké změny barvy do jaké se to týká. Benq už uvedl panely s obnovu 4-6 ms, ale uvádí z šedé do šedé (což tedy nevím jak myslí). Podle mě by to mělo být - černá bílá, bílá černá. Nejlepší je to před koupí osobně vyzkoušet nebo pročíst různá fóra uživatelů.

Mám NEC 1970NX 25ms a počítač P42.8 1GBRAM GF5900XT a nic mi při PP nebliká. Zkoušel jsem i velký výkres. Při rychlejším posunu - zvláště u delších tlustějších vertikální čar je patrné, že čára jakoby přeskakuje, u horizontálních čar se při tomto rychlém posunu jakoby rozostří. Ale tedy rozhodně nebliká a to mírné rozostření mi vůbec nevadí.

P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru
Honza Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Stav: Offline
Bodů: 85
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2005 v 13:06

Toto "vyzkoušení doma" jsem provedl. Neočekával jsem super kvalitu, ale silně mě tento monitor zklamal.

V obchodě mi monitor nepůjčí.

Proto se ptám, jestli LCD monitor někdo nepoužívá i pro zobrazování videa.

Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2005 v 15:46
Já ten svůj NEC s 25ms používám i ke sledování videa a příležitostně i hraní her a vůbec žádné problémy nebo rozdíly proti CRT při těchto aktivitách nepozoruji. (nemám však sokolí zrak, nejsem pařan atp.). Určité rozostření porozuji jen v AutoCADu při dynamickém PP. Doma pak používám SAMSUNG 193P, ten má papírově 20ms, prakticky je však ještě lepší, a znatelně rychlejší, než ten NEC.
P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2005 v 17:24

Mám LCD od IBM - bliká též.

-FerTh-
Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2005 v 11:35

Takže jsem provedl srovnání dvou LCD s dvěmi počítači. Oba počítače P4, jeden však integrovaná grafika i915G, druhý AGP FX5900XT. Jeden monitor NEC 1970NX 25ms technologie s-IPS, druhý SAMSUNG 193P technologie PVA.

Zjištění: NEC v AutoCADu při rychlém PP nebliká, ale maže. Samsung při připojení na počítač s integrovanou grafikou za stejných podmínek trochu problikává a proti NECu maže minimálně o polovinu méně. Při připojení na kvalitnější grafickou kartu FX5900XT už nebliká vůbec, až na šedou barvu (používáme barvu 253). Ta mírně problikává při PP pořád. Obojí připojeno na VGA vstup LCD, 1280x1024 75Hz. Kvalitativní rozdíl při připojení na DVI téže grafické karty je mým okem prakticky neznatelný. Výrobce obrazovky v LCD NEC je LG/PHILIPS, výrobce obrazovky u SAMSUNGu je SAMSUNG. Do kanceláře bych doporučil ten NEC, do SOHO zase SAMSUNG. Statický obraz mají oba vynikající, SAMSUNG je ale přeci jen o něco lepší - má oproti NECu naprosto rovnoměrné podsvícení (nejlépe vidět u filmu 16:9) a lepší kontrast a černá je černá jak bota.

P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru
mika Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.úno.2005
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2005 v 18:04
Pracujem v acade viacmenej stale na crt monitore a citim dost unavu oci. je skutocne pravda, ze LCD su pre oci omnoho lepsie?
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2005 v 08:08

To, že LCD monitor šetří oči, vyplývá z technického principu způsobu zobrazení. To je celkem neoddiskutovatelné; doporučení typů a zkušenosti tady byly v poslední době dost probírány.

Ale pokud říkáte, že z CRT monitoru máte unavené oči, je otázka, máte-li jej správně vyladěný. Já dělám na CRT více jak 10 let a nemám problémy. Mohu říci, že parametry novějších CRT monitorů jsou natolik dobré, že zdaleka neunavují oči tak, jak zhruba před těmi 10 lety. Základ je obnovovací frekvence (jak často se vám "překreslí" celá obrazovka"). Ergonomické minimum je uváděno 72Hz, ale ze zkušenosti doporučuji 85Hz a více. Pokud vám běhá monitor na dříve obvyklých 60Hz, tak je to opravdu o zkažení očí. Také si zkontrolujte seřízení  konvergence - tedy jednotlivých barev (udělejte si v ACADu několik do sebe vložených bílých obdélníků a pozorujte, zda se vám ke kraji monitoru nerozjíždějí barvy) - to pak způsobuje, že obraz se jeví rozmazaný. A není zanedbatelná ani čistota skla - pokud má někdo zlozvyk ukazovat něco na výkrese tak, že vám hamtne na sklo, nechává na něm otisky. To také zhoršuje ostrost obrazu.

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Keberdle Václav Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2006 LT,Rhinoceros 4,Catia 4
Stav: Offline
Bodů: 152
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2005 v 08:29
Tady je dobrej test na monitor - http://www.sosej.cz/program.php?pid=1087
Plati ,ze:
 cim vice rozmazlej obraz ci mala pismenka
 tim musi pracovat vice cela hlava.
Mozek i oci.
Dobre je obcas si mrknout - stoho take boli oci - vysycha rohovka,
 protoze clovek nemrka..

Stred monitoru v urovni oci..

Ale hlavne stahnout svetlost /brightness na 0
a  kontrast co jde..
cim min vam to svidi do oci tim lip ..

Jsou o tom publikace
clovek si tak muze udrzet zdravy.
A vyvarovat se veci jako
Bolesti krku a hlavy
bolesti zad
chrobe telo .. :)

2Admin sla by anketka na tema kolik lidi pouziva
Mic na sezeni ?

Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2005 v 10:33

Původně odeslal(a) mika mika napsal(a):

Pracujem v acade viacmenej stale na crt monitore a citim dost unavu oci. je skutocne pravda, ze LCD su pre oci omnoho lepsie?

No mě osobně rozhodně a zásadně přechod na LCD pomohl! Přešel jsem naráz z CRT na LCD doma i v práci a od té doby mě oči skutečně nebolí (a to nemám stažený jas).

CRT jsem používal 10 let od rána do večera a vesměs všechny byly kvalitní - nejprve NEC Multisync 21" 85Hz, pak Philips Brilliance 17A 100Hz, pak Compaq 17  TCO95 85Hz.

P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2005 v 10:43
Původně odeslal(a) Mrázek Mrázek napsal(a):

To, že LCD monitor šetří oči, vyplývá z technického principu způsobu zobrazení. To je celkem neoddiskutovatelné; doporučení typů a zkušenosti tady byly v poslední době dost probírány.

Ale pokud říkáte, že z CRT monitoru máte unavené oči, je otázka, máte-li jej správně vyladěný. Já dělám na CRT více jak 10 let a nemám problémy. Mohu říci, že parametry novějších CRT monitorů jsou natolik dobré, že zdaleka neunavují oči tak, jak zhruba před těmi 10 lety. Základ je obnovovací frekvence (jak často se vám "překreslí" celá obrazovka"). Ergonomické minimum je uváděno 72Hz, ale ze zkušenosti doporučuji 85Hz a více. Pokud vám běhá monitor na dříve obvyklých 60Hz, tak je to opravdu o zkažení očí. Také si zkontrolujte seřízení  konvergence - tedy jednotlivých barev (udělejte si v ACADu několik do sebe vložených bílých obdélníků a pozorujte, zda se vám ke kraji monitoru nerozjíždějí barvy) - to pak způsobuje, že obraz se jeví rozmazaný. A není zanedbatelná ani čistota skla - pokud má někdo zlozvyk ukazovat něco na výkrese tak, že vám hamtne na sklo, nechává na něm otisky. To také zhoršuje ostrost obrazu.

Přes všechnu péči, kterou jsem CRT monitorům věnoval (s čistotou, geometrií apod.) jsem s nimi přesto měl problémy. Velmi mi na nich např. vadila vysoká reflexe. I když všechny měly "antireflexní" vrstvu. Občas se objevilo také vysokofrekvenční pískání apod. A to nemluvím o EM vyzařování (i když byly stále lepší a lepší, nikdy nebylo neměřitelné (a to nemluvím o vyzařování zezadu na kolegu naproti, což je často opomíjeno)). Děkuji, už nechci.

P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1979:Obrázek tiskárny na LCD panelu je přeškrtnut.
Tip 8833:Zobrazení vlastností sestavy na LCD panelu 3D myši.
Tip 12032:Proč se mi otvírá dialogové okno na jiné obrazovce? (nVidia, ATI)
Tip 2112:Prázdný displej na panelu plotru.
Tip 5603:Ztratil se mi nástrojový panel, nejde zobrazit.
Tip 5542:VIPPrázdný Řídící panel (Dashboard) - obsahuje jen odkaz "Seznamte se s řídícím panelem".


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,867 sekund.