Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6600 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRevit a Windows Vista

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jiří Plávek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 10.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 134
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Revit a Windows Vista
    Zasláno: 24.úno.2007 v 16:21
Už jste někdo zkoušel Revit ve Vistě? Jestli se mám pouštět do vlastních experimentů.
Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2007 v 16:27
zatim nikoliv, ale pockala bych si na rel.10 alias 2008.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2007 v 16:44
Pro Windows Vista (ne pro verzi Home) bude určený Revit Architecture 2008. Ale zrovna s Revitem bych do Visty moc nechvátal, každopádně počkejme až na uvedení finální verze 2008.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2007 v 17:00
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

(ne pro verzi Home)

A už to začíná ... tohle ne, tohle ano, admin práva nezbytná, atd. ... no jsem zvědav.

Třeba by mě zajímalo, jak se bude řešit problematika funkce Visty s názvem SuperFetch. Představa, že mi Vista bude aktivně přednačítat do RAM AutoCAD, Revit a další objemné aplikace je opravdu trochu děsivá. Sice se pak aplikace pustí za pár vteřin, ale už v RAMce jaksi nezbude místo na práci se soubory, atd. Doufám, že to půjde vypnout. Velice nerad bych si kupoval 6 GB RAM jen kvůli tomu, abych vůbec něco udělal.

Obecně jediné na co mě možná Vista naláká je 64-bit verze, ale jak je znám, tak jí zase neudělají v CZ mutaci a nebudou ovladače, upravené aplikace atd. = opět
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2007 v 23:08

Verze Vista Home zas tak velké omezení není, tu by si na CAD asi stejně nikdo nepořizoval. Admin práva nepotřebujete.

Superfetch je jen vylepšená technologie Prefetch, kterou už ve WinXP stejně všichni používáme. Superfetch je jen chytřejší co do odhadu jestli a kdy aplikace přednačítat a kdy je naopak uvolňovat. Při potřebě RAM pro jinou aplikaci se ale Superfetch uvolní. Navíc Superfetch nemusí používat jen RAM - umí využít i ReadyBoost zařízení nebo stránkovací soubor.

64bitová verze Vista je rovněž lokalizována do češtiny (i slovenštiny) a už ji lze i koupit - viz např. http://www.xanadu.cz/?art=846 , ovladače samozřejmě mohou být problém, ale většina výrobců značkových PC již Vista drivery (32bit i 64bit) nabízí ke stažení.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 16:48
S těmi admin právy tomu uvěřím, až to uvidím a bylo to uvedené jako příklad z minula :-). Např. u XP nám také MS urputně tvrdil, že nebudou třeba restarty po instalacích SW a ovladačů a realita je trochu jinde.

Ještě bych prosil upřesňující informaci. Ta nefunkčnost Revitu se týká pouze Vista Home Basic nebo i Vista Home Premium? Proto jsem se také ozval, protože Premium verze je již normálně použitelný OS a udivilo mě, proč by to nemělo chodit.

S tou lokalizací máte pravdu. Já jsem vycházel z ceníku Xanadu, kde 64-bit verze Ultimate a Business nejsou uvedeny v CZ. Ovšem v cenících jinde jsou, tak tedy existují ... tedy zatím jen na papíře :-).
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21464
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2007 v 13:40
Proč Revit nebude podporován na Vista Home (obou), nevím. AutoCAD 2008 tam ale například chodit bude. Uvidíme, až to vyzkoušíme.
 
Vista Ultimate je takjakotak mnohajazyčná (přepínání jazyka za pochodu).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5432:Revit - kompatibilita s Windows Vista.
Tip 7636:Neplatná databáze K-faktoru ventilačního potrubí v Revit MEP.
Tip 7155:VIPOdpojování síťových disků a mizení LAN souborů ve Windows XP.
Tip 7133:VIPChyba: Program AutoCAD nebo AutoCAD LT přestal pracovat (příčiny)
Tip 6526:VIPPřehled virtuálních PDF "tiskáren" (driverů) pro Windows.
Tip 6483:VIPNefunguje mi režim 3GB, zvýšení dostupné RAM na 2.5GB


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,992 sekund.