Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9163 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutomatické výškové koty

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Automatické výškové koty
    Zasláno: 17.kvě.2007 v 08:23
funguje i ve "velkém" CADuTongue
Pepa
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.kvě.2007 v 00:30
Tak už myslim,že by to mohlo fungovat v obou verzích. Vynechal jsem už vodorovnou kotu a nechal jen klasické svislé, ale doplnil jsem to ještě o možnost aktualizace koty při jejím posunu, kdy se nejdříve klikne na její nové umístění a pak na atribut koty.


Připojené souboryzipuploads/20070517_002944_VKOTY.zip
Zisounek
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 15:47
Dospěl jsem ke stejnému závěru,ale až budu mít čas, pokusim se to udělat s pomocí proměnných USERR.
Zisounek
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 14:37
Nefunguje :-( Obávám, že pro "velký" cad a LT je třeba mít dvě verze, protože LT USERS nezná a mám pocit, že uživatelské proměnné (vaše ZAKLADNA a ROZDIL) do "velkého" nedostanu, protože ten nezná SETENV.. Leda celé makro nějak přetvořit, aby stačilo využít USERR. Ale teď se k tomu nedostanu..
Pepa
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 13:41
Tak mě ta vaše verze zase nefunguje v LT. Vám to funguje v LT? Nezná to proměnnou USERS1. Našel jsem si, že je možný použít proměnné USERI1-5 pro celá čísla a USERR1-5 pro reálná čísla. Zkusil jsem USERS1 změnit na USERR1 (samozřejmě všude) a pak mi sice příkaz celý proběhl,ale neaktualizovala se hodnota.Pořád mi to píše +-0,000. Nevím proč,ale nechce mi to přiřadit správnou hodnotu k proměnné USERR2. Pořád je 0 a proto mi to píše hodnotu v kote 0,000.
Zisounek
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 09:40
máte pravdu, teď to funguje jak máTongue
Pepa
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 08:57
Co se týká ořezávání nul. Odškrtnul jsem v kotovacím stylu u primárních jednotek potlačování koncových nul, přičemž ještě musí být v tom stejném dialogu nastaveno přesnost na 0 aby se naopak nezobrazovaly nuly u kot. Pak se to zobrazuje v pořádku. Soubor .mnu vyzkouším později.
Zisounek
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.kvě.2007 v 06:19
Dovolil jsem si do souboru MNU "sáhnout", aby to fungovalo i v "plném" CADu (zkoušeno v A2007), tady je upravený soubor:

***MENUGROUP=VKOTY
***TOOLBARS
**TB_VKOTY
TB_VYSKOVE_KOTY  [_Toolbar("VKOTY", _Floating, _Show, 60, 110, 1)]
ID_TVK0       [_Button("Základna", "vk0.bmp", "vk0.bmp")]^C^C_id;\_setvar USERS1 $M=$(getvar,lastpoint);
ID_TVK1       [_Button("Výšková svislá", "vk1.bmp", "vk1.bmp")]*^C^C_id \_setvar;USERR2;$M=$(*,0.001,$(-,$(index,1,$(getvar,lastpoint)),$(index,1,$(getvar,USERS1))));_attreq;1;attdia;0;_-insert;kaceny/VK1a;$M=$(rtos,$(index,0,$(getvar,lastpoint)),2,3),$M=$(rtos,$(index,1,$(getvar,lastpoint)),2,3),0;$(getvar,dimscale);$(getvar,dimscale);0;"$M=$(if,$(=,$(getvar,USERR2),0),%%p0.000,$(if,$(>,$(getvar,USERR2),0),+$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3),$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3)))";
ID_TVK2       [_Button("Výšková vodorovná", "vk2.bmp", "vk2.bmp")]*^C^C_id \_setvar;USERR2;$M=$(*,0.001,$(-,$(index,0,$(getvar,USERS1)),$(index,0,$(getvar,lastpoint))));_attreq;1;attdia;0;_-insert;kaceny/VK2a;$M=$(rtos,$(index,0,$(getvar,lastpoint)),2,3),$M=$(rtos,$(index,1,$(getvar,lastpoint)),2,3),0;$(getvar,dimscale);$(getvar,dimscale);0;"$M=$(if,$(=,$(getvar,USERR2),0),%%p0.000,$(if,$(>,$(getvar,USERR2),0),+$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3),$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3)))";


Ještě bych se zeptal, zda se Vám v LT také ořezávají koncové nuly, např. -1,0? Nemám teď čas s tím zápasit, ale určitě je rychlejší do kačeny jednu či dvě nuly dopsat, než vzdálenosti odměřovat
Pepa
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 21:26
Na DIESEL je  a byl na tomto fóru mistrem Alfred, zkuste s ejj na tu desetinnou tečku poptat.
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 20:14
Bohužel tohle jsem předpokládal. Je to tím, že plný ACAD nezná tyto příkazy SETENV a GETENV. Tudíž to bude fungovat jen v ACADLT. Nemám přístup na žádný ACAD,takže jsem to nemohl vyzkoušet a zaroveň ani udělat tak, aby to fungovalo i v plném autocadu.
Svislá i vodorovná jsou stejné, jen otočené o 90 st. právě kvůli sklopeným řezům. O zabírání ikonou bych nemluvil, pravě proto, že je dynamická a tudíž mi stačí v každém směru jedna.
Hodnota atributu není pole, ale je to rozdíl Y-ové souřadnice dané koty a Y-ové souř. základny (to stejné platí i pro x-ovou), proto je možné si volit základnu kdekoliv.
Mám dojem, že to máte stejně řešené ve vašem GGmenu. Problém je, že je to v Lispu a ten LT nepodporuje, proto jsem to musel definovat v DIESELu. Pokud máte možnost to zkusit v LT, budu rád. Mě to funguje, jen bych chtěl vědět, jestli to půjde i jinde.
Vadí mi tam trochu jen jedna věc. Hodnota se zobrazuje s desetinnou tečkou a nemůžu přijít, jak tam dostat desetinnou čárku, pokud to vůbec jde. Proměnná DIMDSEP to neřeší.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 19:36
Nu, takže jsme se rohodl testnout Vaše menu, protože jsme se kdysi taky pokoušel výškové kóty udělat dynamické, ale nakonec jsme od toho upustil.
 
Při testech na ACAD 2006 se mi při definování základny vypíše což bude problém, který jste jiža si popsal výše:
Citace Příkaz: _menuecho
 
Zadejte novou hodnotu pro MENUECHO <0>: 0
 
Příkaz: _id
Určete bod:  X = 490.28     Y = 0.00     Z = 0.00
 
Příkaz: _setenv Neznámý příkaz "SETENV".  Stiskněte F1 pro nápovědu.
 
Příkaz: ZAKLADNA Neznámý příkaz "ZAKLADNA".  Stiskněte F1 pro nápovědu.
 
Dále jsem nějak nepobral označení Výšková svislá a Výšková vodorovná, když oba bloky jsou pro kóty výškové, jen jedna je jinak natočená? Nebo jak bych to řekl, napadá mě jen jediné použití a to např. pro kótování sklopených řezů. Přijde mi to jako zbytečné zabírání ikonky, ale na druhou stranu to ulehčí práci, že blok nemusím natáčet, což bylo asi původním záměrem.
 
 
Při přečtení tématu, jsem nabyl dojmu, že atribut máte vyplněn polem a výška se při posunu sama aktualizuje, ale nebylo tomu tak, takže mě to trošku zmátlo. Něco podobného jsme zkoušel, ale zlobily mě atributy.
 
Jinak dynamičnost jako např. překlápění máte hezky a přehledně uděláno.


Upravil PepaR - 25.dub.2007 v 19:37
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 13:29
Pro zájemce jsem vytvořil nástrojový panel pro vkládání výškových kot. Panel se načte jednoduše pomocí příkazu čtimenu. Samozřejmě je potřeba přidat cestu k adresáři podpůrných souborů.
Nejsem si jistý,ale bude to asi fungovat pouze v ACADLT, protože jsem se dočetl, že plný CAD nepodporuje v DIESELU příkazy setenv, getenv atd.
Po načtení stačí zvolit bod na základně (=0,000) a pak se vkládají koty tak dlouho, dokud to neukončím ESC.  Mělo by to fungovat jak ve vodorovném tak i ve svislém směru. Velikost šipky a textu jsem zadal podle proměnné DIMSCALE (tzn. =50 pro 1:50 atd.). Vložil jsem v obou směrech jen jeden blok koty, ale je dynamický, tzn. že kota se dá otáčet podle potřeby nalevo, napravo, nahoru, dolů.  Stejně tak i text  se  dá přehodit nahoru nebo dolů. A navíc je možno dodatečně dopsat po hodnotu koty např. popis podlaží.
Kdo má zájem, může vyzkoušet. Pokud by se vyskytly nějaké chyby nebo to vůbec nešlo, prosím o info a pokusím se o nápravu.


Připojené souboryzipuploads/20070425_131339_VKOTY.zip
Zisounek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9806:Automatické výškové kóty - kačeny.
Tip 9005:Výšková kóta s automatickým popisem podlaží a výšky relativně k USS.
Tip 6230:Jak nastavit zobrazení výškových kót Revitu ve tvaru ±0.000, +1.000 ?
Tip 1896:VIPJak vytvořit víceřádkový kótovací text?
Tip 1879:VIPJak otočit kóty výkresu?
Tip 14050:VIPJak v detailu výkresu okótovat průměr nebo poloměr k neviditelné ose?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,152 sekund.