Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14519 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenonadstavby autocad lt 2007?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Guests Zobrazit panel
Host
Host
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: nadstavby autocad lt 2007?
    Zasláno: 23.kvě.2007 v 14:52
Chtela jsem se zeptat zda nekdo nemate nebo nevite o nejakych nadstavbach autocadu pro autodac lt 2007. Projektuju hlavne komunikace - tak by mi bodlo cokoliv. NO a to nejdulezitejsi, aby to bylo za rozumnou cenu.
Tak prosim, jestli neco vite napiste
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2007 v 08:05
Vyloženě nadstavba asi neexistuje, ty jsou nad "velkým" CADem.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Machacek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
BricsCAD, Cadkon MEP
Stav: Offline
Bodů: 719
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2007 v 08:13

jako vylepšení LTéčka používáme Xanadu LT Extension - jedná se o pár vylepšení základních funkcí, umí to spočítat bloky, udělat výkaz délek dle jednotlivých hladin,... info najdete na Xanadu, cena je víceméně symbolická, k některým licencím jsme ho obdrželi zdarma

jinak využívám vlastní knihovny bloků, nějaké věci máme dělány přes palety nástrojů, něco málo je uděláno ještě historicky v Dieselu
 
postupně ale přecházím na ty palety nástrojů
 
u LT je to spíš o tom, co si člověk sám připraví 
Jiří Macháček

BricsCAD, Cadkon MEP
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2007 v 09:20
Jediné, co mne napadá, jsou podélné profily firmy Autopen - ale to není klasická nadstavba, ale samostatný program, který generuje dwg s podélným profilem. (cena asi 15000,- Kč) - myslím, že je možné stáhnout demoverzi
Jednou se to u nás koupilo v balíčku s podélnými profily kanalizace a vodovodu. Vodaři to používají běžně, já jsem od toho (pro komunikace) po pár pokusech utekl.
Všechno se totiž zadává do vstupní tabulky a výsledek je vidět až na konec po vygenerování dwg.  Chybí jakákoliv interaktivita, v zásadě se mi to s určitými udělátky líp dělá i v "holém" acadu
J. Mantlík

Zpět nahoru
Honzík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.zář.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
autoCAD LT 2012 CZ, CADCON
Stav: Offline
Bodů: 115
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2007 v 13:22
Používám Autopen "Podélný profil" a "situaci" pro návrh kanalizace a vodovodu, a přesně jak říkáte. Chybí jakákoliv interaktivita, je to jednosměrné. takže pokud máte jistotu, že se s trasou nebude hýbat, tak to docela jde. ale když se projekt teprve rodí, tak je to dost bída.
na druhou stranu se autopenu musím zastat,program podélný profil se dobře upravuje a člověk vidí změny ihned, na obrazovce člověk vidí přesně to, co bude na papíře.
program Situace je podle mne nedotažený.
Honzík
LT 2012 CZ, CADCON
Zpět nahoru
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2007 v 12:49
tak dekuji, ja pouzivam autopen. Je vsak skoda, ze ty body clovek musi nacitat do situace. Premejslim tedy o koupi Atlasu. Take tam clovek vidi i vrstevnice.
Take jsem myslela, ze sezenu nekde vlecne krivky, staticke mam, ale nevim zda jsou uplne 100%.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.kvě.2007 v 17:45
Na obalové (vlečné) křivky taky existují programy, obávám se však, že s LT nebudou pracovat
 
1) samostatně prodávaný modul "Obalové křivky" z balíku Plateia - distributor K-Data
2) AutoTurn - distributor Xanadu
J. Mantlík

Zpět nahoru
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 09:07

to je skoda, ze nejsou skoro zadne nadstavby na LT. Porad clovek musi jen platit a platit.

Kazdopadne diky za rady

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 16:17
AutoCAD LT nepodporuje API (programátorská rozhraní), což je jeden z důvodů proč k němu existuje menší množství nadstaveb. Ale to nijak nesouvisí s placením - za nadstavby (díla programátorů) se samozřejmě také musí platit. Vy děláte projekty zadarmo?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5269:Kompatibilita Raster Design 2007 SP1 s CAD aplikacemi.
Tip 4948:Porovnání plné a LT verze AutoCADu.
Tip 5418:Je AutoCAD kompatibilní s Windows Vista?
Tip 4812:Jak v AutoCADu otevřít rastrový soubor .ECW?
Tip 1545:Kde získat oficiální popis formátu DXF?
Tip 6231:Jaké verze .NET Framework jsou využívány jednotlivými verzemi AutoCADu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,766 sekund.