Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5814 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNejvhodnější myš

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
kopa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.kvě.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Intellicad
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nejvhodnější myš
    Zasláno: 27.kvě.2007 v 19:32
Vážení kolegové,
prosím o zkušenosti s Vámi používanými myšemi pro práci s Autocadem, Inventorem... Používám běžnou optickou myš s kolečkem, ale díky mému vysokému pracovnímu vytížení je myš za půl roku "ojetá". Zajímalo by mě jaké používáte typy myší, popř. jiných poloh. zařízení a také Váš názor a zkušenosti na použití myši s tzv. naklápěcím kolečkem - pro horizontální rolování.
 
Díky
Pavel
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 08:56
Každá myš má určitou životnost a na každém počítači bude fungovat nepatrně jinak. Je nutné zkoušet, nelze doporučit přesný typ.
Dlouho jsem používal obyčejnou optickou myš Genius, tak když mi odešla, koupil jsem jinou Genius Ergo. Větší blbost jsem udělat nemohl. Za tu cenu měla hodně funkčních tlačítek a dobře seděla v ruce, ale práce s ní byla v cadu otřesná, musí se přepínat režim modu, rolovací kolečko nemá kvalitní snímání, často obraz přeskakuje. Po jednom týdnu skončila rozpláclá na stěně.
Teď např. používám myš od Microsoftu Laser 6000 je to bezdrát, trochu zlobí funkce středního tlačítka (zmáčknutí rola pro posun obrazu), je tam delší odezva než se objeví ruka cca max. 1 s. Dá se na to zvyknout.
Zpět nahoru
Miko Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2006
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2018
Stav: Offline
Bodů: 75
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 11:31
Nejvíce se mi osvědčila myš Logitech s 5 tlačítky. Na boku mám "F4" a  vedle kolečka "Escape". Pro běžné vymýšlení nových projektů si téměř vystačím s jednou rukou na myši a mohu zaujmou před monitorem pohodlnou polohu na přemýšlení.
Autodesk Inventor 2014
Zpět nahoru
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 11:32
Nekolik let jsem mel Microsoftackou klasiku - delam denne 9hod a vydrzela asi 5 let !!!
 Take jsem pred ½ rokem poridil Genius Ergo 525 - na prvni pohled a dojem super myska, ale po spusteni v CADu catastrofa - stejne problemy jak je uvedeno v predchozim prispevku, navic v teplem pocasi tlacitka skripou !!
 Odinstaloval jsem radeji jeji podpurny SW a pouzivam ji jako klasiku 2+1 tl. Ach jo...
Peter M.
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 12:18
Já osobně nedám dopustit na myši Logitechu. Jezdím myškou v podstatě každý den mnoho hodin a spokojenost. Pravda je, že Logitechy jsou o něco dražší :-(. Aktuálně mám postarší M-BL63B alias MouseMan Dual Optical. Kdybych si měl koupit aktuálně novou, tak asi Logitech G5 Laser Mouse (preferuji kabelovou klasiku).

Díval jsem si na některé od Saiteku a Raptoru a také nevypadají vůbec špatně. Sympatické třeba je, že u Raptora se dá regulovat váha myši a měnit kluzné podložky (ty se totiž ošoupou jako první)! Určitě se nenechte odradit tím, že je myš určena jako herní ... má to jen klady: lépe se drží, většinou víc vydrží, rychlé reakce, atd.

Osvědčili se mi myšky s bočním tlačítkem u dolní části, ale ty přestal Logitech vyrábět :-( (jako náhrada je dnešní řada MX nebo G). Naopak tlačítkům navíc na vrchu myšky jsem na chuť nepřišel, ale někteří si je pochvalují. Celkem šikovné je kolečko pohybovatelné i do stran, ale chce to trochu cvik a správné nastavení tuhosti od výrobce.

Z obecného hlediska mě vždy dost pobaví, jak lidé pracují na PC za 50 tis. a mají k tomu nejobyčejnější myš sotva s kolečkem za pár stovek (v extrému s kuličkou). Jen si tím sráží produktivitu práce a ničí tlapky ... to fakt nechápu.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 12:31
taky bych hlasoval obecne pro logitechy - spolehlive, vydrzi i pad na zem, dobry ovladac...snad jen ztuha jdouci kolecko,ale to se da resit prihnutim pruzinky...
ale kdyz jsme u mysi:
jak spravne instalovat mys pro notebook? notebook ma vzdy svuj ovladac touchpadu, ktery se tam musi nechat, jinak se znepristupni volby nastaveni touchpadu...a kdyz pak pripojim mys, tak se nijak nedostanu zas k jejimu ovladaci (tj. nemoznost nastavit funkcni tlacitka...) - jaky je spravny postup? dekuji
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Robo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 02.led.2006
Stav: Offline
Bodů: 120
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 13:24
Par rokov som pouzival Microsoft Optical (5 tlacitkova) - maximalna spokojnost
Teraz Logitech MX1000 Laser - dobra mys na ktoru si treba ale zvyknut, trochu tvrdsie kolecko na stlacenie co v navaznosti na bocne naklapanie koliecka moze robit problemy. Takze som to vyriesil tak ze bocnemu naklapeniu som priradil funkciu stredneho tlacitka a je pokoj.
Nevyhoda je ze ju stale zabudnem dat do stojanu na nabijanie, takze obcas sa stane ze signalizuje slabe baterie. Ale to je skor moj problem. Treba na to mysliet :( . Na druhej strane ich zase rychlo dobije.
Zpět nahoru
vladinko1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 15:38
Ja pouzivam v praci Logitech a doma microsoftku je to uplne v pohode ale som za logitech pre lepsie tvarovanie ale to je u kazdeho inac. Pouzivm ich uz par rokov a bez akych kolvek problemov. A urcite s kabelom su ovela lahsie.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 15:44
Jsme již drahnou dobu spokojen s Logitech Dualman Optical, stařičká, trošku těžší, ale skvělá myš. Dělám na PC hodně a drží s eu mě již něco přes 6 let a stále bez chybky.
 
Šel bych při koupi nové asi znovu do Logitechu, ale nad tím naklápěcím kolečkem bych asi váhal, myslím si, že se brzy vychodí či je dost citlivé a pak nefunguje jak má.
Zpět nahoru
PetrLysek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:20

Mohu jen doporučit Microsoftí Wireless Laser Mouse 8000 – požívám ji v práci, a nebo Logitech MX Laser, s tou je doma spokojena celá rodina a i na CAD je výborná, má trochu lepši ergonomii, ale tlačítka pro práci v CADu navíc J

V každém případě bych volil laserovou myš bezdrátovou, jsou přesnější a pohodlnější

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:36
Původně odeslal(a) PetrLysek PetrLysek napsal(a):

V každém případě bych volil laserovou myš bezdrátovou, jsou přesnější a pohodlnější
Tím bych si nebyl tak jist. Bezdrátové bývají težší, tak jaképak mluvení o pohodlí ?
Zpět nahoru
Balda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 19.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
hlavu :)
Stav: Offline
Bodů: 251
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:37
Mé hlavní požadavky na myš pro práci v CADu jsou lehce zmáčknutelná tlačítka a lehce jsoucí kolečko.
Bezdrátová myš se mi kvůli hmotnosti nesvědčila.
V současné době používám myš X7. Důvody jsem shrnul ve článku pro autodeskclub.cz http://www.autodeskclub.cz/Club/Article.aspx?article=f6c37f7e-ff1e-4fa9-ba7f-74ca7879ddb1
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:41
Ja mám jeden PC a notebook, na ktorých sa uklíkám ako každý dosť. K notebooku som mal myšku Microsoft. Otras, otras, otras, ako spomínal kolega vyššie, ktorý si síce na stredné tlačítko zvykol ale ja som myšku po pol roku vymenil, Nezvykol som si, podľa mňa pre prácu v CAD-e je to stredné tlačítko hrozné. Ja odporúčam myšky Microsoft s týmto tlačítkom nekupovať (resp. s tou časovou pauzou pri jeho stisknutí).
Ide o túto myš:

Tak som si kúpil Geniusku a to úplne obyčajnú optickú, podobnú mám aj doma a drží tri roky a bez chyby. Takže odporúčam klasiku od Geniusu, napr. niečo takéto alebo v podobnom štýle. A ja lacná:

Zpět nahoru
PetrLysek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:45
Rozhodně je to individuální záležitost, každopádně s laserovou myší nepoužívám žádnou podložku, po hladkém povrchu stolu při pohybu není zvýšená hmotnost na škodu, spíše naopak a mnou zmiňovaná Laser Mouse 8000 má příjemný chod kolečka a výborná tlačítka. Malá hmotnost kabelové myši někdy způsobovala dodatečný pohyb po uvolnění ruky. Chce to vyzkoušet, po zkušenostech s docela velkou spoustou myší už bych se ke kabelové optické nevrátil
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.kvě.2007 v 16:47
To máte pravdu, káblik je niekedy na škodu, samozrejme bezdrôtová verzia vyššie spomenutých je lepšia. Hlavne som chcel poukázať na to neposlušné prostredné koliesko myšiek Microsoft. To netvrdím že to majú všetky od Microsoftu, to som samozrejme nemohol vyskúšať.

Upravil be_em - 28.kvě.2007 v 16:49
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 15:35
Nejlepší je mít hodně známých, kteří mají různé myši a tam si je vyzkoušet. Jinak je možno dobře naletěť viz. myš Genius ERGO 525 apod.
Uvažoval bych o koupi myši se 3 základními tlačítky (rolo) a minimálně se 2 dalšími, které jdou dále naprogramovat třeba COPY PASTE apod.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.kvě.2007 v 15:40
Chcete-li další hlas: Genius Optical NetScroll+Eye PS/2. Léta používaná, bez závad. Myš IBM v USB portu se choval v CADu moc podivněOuchAngryDead

Upravil Ferdinand - 29.kvě.2007 v 15:40
-FerTh-
Zpět nahoru
Jan Rais Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 171
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.čer.2007 v 08:53
Moje zkušenost za 18 roků kreslení v CADu.
Nekupuji žádné drahé supermyši, ale celkem obyčejné lehké, optické myšky s kabelem. U rolovacího kolečka vždycky vyhodím pružinu, aby se kolečko točilo bez odporu a při výběru hledám myšku s jemnými tlačítky. Každá myš mi vydrží několik roků a to kreslím neustále. Novou kupuji vždycky z důvodu že chci změnu a né že bych myš utahal.
Vyzkoušel jsem i optickou bezdrátovou myš - s akumulátory je těžká a už jí nechci.
Velký důraz kladu na podložku po které myška musí s malým odporem klouzat.
Vylepšení na závěr. U levé ruky mám přídavnou numerickou klávesnici. Pravá ruka tedy jezdí s myškou, levá ruka ťuká do numerických kláves a enteru a kreslí se jen to sviští. 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4912:Jak převádět data mezi Autodesk Maya a 3ds max?
Tip 4358:Vizuální Správce restaurování výkresu.
Tip 11199:Odlišné nastavení zobrazených sloupců v panelech Vault klienta.
Tip 7832:Jak změnit výchozí soubor .LIN pro načítání typů čar?
Tip 5294:Jak z výkresu vymazat proxy objekty?
Tip 8461:Vyříznutí části výkresu - detailu.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,328 sekund.