Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16694 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTextové pole na text

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Textové pole na text
    Zasláno: 19.čvc.2007 v 21:36
Jak nejjednodušeji změním v ACADLT textové pole na text? Myslim tak,aby mi zůstala hodnota aniž bych ji ručně přepsal. Tušim, že v plném CADU je přímo volba při kliku na poli pravým tlačítkem, něco jako změnit pole na text,ale v LT ta volba není.
Zisounek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.čvc.2007 v 08:04
Úplně stejná volba je i v AutoCADu LT. Vyberete text pole a přes pravé tlačítko zvolíte převod obsahu pole na text.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.čvc.2007 v 08:12
Dobrý den, je několik možností:
 
AutoCAD:
1) Otevřít text v editoru - klik pravým tlačítkem a zvolit "Převést pole na text"
2) Použít nástroj Express Tools: TXT2MTXT
 
AutoCAD a AutoCAD LT:
1) Uložit výkres jako DXF verze 12: příkaz _DXFOUT  (zkoušel jsem, ale moc mi to nefungovalo).
2) Příkaz FLATTEN převede více polí taktéž na text, ale pozor, až se Vás zeptá zda chcete odstranit skryté čáry, zvolte možnost Ne. (nejsem si na 100% jist dza je příkaz součástí AutoCADu LT)


Upravil PepaR - 20.čvc.2007 v 09:09
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.čvc.2007 v 08:51
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Úplně stejná volba je i v AutoCADu LT. Vyberete text pole a přes pravé tlačítko zvolíte převod obsahu pole na text.

Nemůžu si pomoct, ale tuhle možnost tady právě nemám. Také proto jsem se ptal. U pravého tlačítka se to dá třeba obejít přes schránku, kdy nejdříve kliknu na kopírovat a hned na vložit a místo pole se vloží už samostatný text. Je to o něco pracnější,ale asi mě nic jiného nezbude.

Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

AutoCAD a AutoCAD LT:
1) Uložit výkres jako DXF verze 12: příkaz _DXFOUT  (zkoušel jsme a moc mi to nefungovalo.
2) Příkaz FLATTEN převede více polí taktéž na text, ale pozor, až s eVás zeptá zda chcete odstranit skryté čáry, zvolte možnost Ne. (nejsem si na 100% jist dza je příkaz součástí AutoCADu LT)

FLATTEN je v LT neznámý příkaz.
Zisounek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.čvc.2007 v 09:05
V LT2007 mi to tak funguje. Nemůžu úplně vyloučit, že se mi tam funkce naintegrovala z jiných AutoCAD aplikací, které mám nainstalované (a PC jen s holým LT nemám rychle po ruce) - ale mám pocit, že ta funkce tam opravdu je (je třeba vybrat obsah textu - být v editoru).
Ale vzhledem k tomu, že LT oficiálně nepodporuje vytváření textových polí, není tam podle mne tato funkce až zas tak podstatná.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.čvc.2007 v 09:41
Abych pravdu řekl, mě se tato funkce taky zobrazuje,ale jen za určitých okolností. Stává se mi totiž následující : Když si nainstaluju Bubble for Autocad, tak se mi zaktivují všechny funkce textových polí. Zobrazují se mi pak při kliknutí na textové pole. Dokonce se mi aktivují ikony "vložit pole" v Mtextu nebo při definování atributů u políčka Hodnota atributu. Protože ale v LT žádné předdefinované pole nejsou,tak se mi otevře při kliknutí prázdné okno bez kategorií a názvů atd. Pokud jsem kliknul na textovém poli a při stisku pravého tlačítka dal editovat pole, viděl jsem dole v kartě Pole samotný výraz pole. Bohužel mi po nainstalování Bubble často padá Acad (průměrně 1x za 15-30 min) a s tím se nedá dělat. Dělalo to pořád to stejné. Když přejíždím myší přes obrazovku, kříž se mi zastaví na nějakém objektu, která se zvýrazní a Acad se kousne, napíše kritická chyba a spadne. Proto jsem Bubble musel odinstalovat, ale zároveň mi tím zmizí i veškeré fce textových polí. Zkoušel jsem to několikrát a bylo to pořád to stejné.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čvc.2007 v 11:09
A se kterou verzí Bubble for AutoCAD to dělá? Děla problémy i aktuální verze 2.8?
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2007 v 10:58
Aktuální je pokud se nepletu už 2.9 ale zkoušel jsem 2.7, 2.8 i 2.9 a se všemi je to stejné.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2007 v 11:15
On autor vydal verzi 2.9 na naněkolikráte, ale nezměnil číslo verze tzn. že 2.9 vyšla vlastně třeba 3x... Pokud nepomůže stažení aktuální verze, pak zkuste napsat autorům a popiště jim problém.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2007 v 14:56
Příkazem _explode
-FerTh-
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2007 v 18:58
Takhle to taky nejde. Při _explode mi píše, že objekt je nerozložitelný a neudělá nic. Zkusil jsem i novější _xplode, ale výsledek je stejný.
Zisounek
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.čvc.2007 v 15:06
Původně odeslal(a) zisoun zisoun napsal(a):

...Když přejíždím myší přes obrazovku, kříž se mi zastaví na nějakém objektu, která se zvýrazní a Acad se kousne, ...
že by vypnout uchopování?
-FerTh-
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.čvc.2007 v 21:25
Tím zvýrazní jsem měl na mysli při nastavení vizuálních efektů-efekt náhledu výběru-čárkovaně a větší tloušťka. V každém případě jsem zkoušel vše vypínat včetně uchopení a bylo to pořád stejné. Bubble mi prostě nějakým způsobem poškodí instalaci a pak to blbne.
Zisounek
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 18:16
Tak to "slavné" Bubble odinstalujte a nepoužívejte Smile
-FerTh-
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 19:12
To jsem taky už udělal dávno, nedalo se s tím dělat. Jen jsem chtěl poukázat, co mi to způsobuje v souvislosti s textovými poli. A nebude to asi náhoda, protože mi to stejné dělá na dvou různých PC.
Zisounek
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.čvc.2007 v 08:50
    Pokud mám víceřádkový text "Mtext", tak jsem doposud nejrychlejším způsobem převedl též na obyčejným jednořádkový text příkazem "rozlož" ("explode").
    Pokud jde o využití obrazovkového menu po vysvícení textu, tak v ACADU 2004 mi funguje centrování víceřádkového textu, změna měřítka, editace textu.
    Zajímalo by mě, zda existuje zjednodušený způsob převodu řádkového textu na víceřádkový text? Něco rychlejšího jak vytvořit "MText" a postupně pomocí Ctrl+C a Ctrl+V nebo schránky přenést obsah z jednořádkového textu.
                           Wink
jku
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.čvc.2007 v 09:02
    Převést víceřádkový text na jednořádkový jsem též doposud prováděl příkazy "rozlož" ("explode").
    Pomocí obrazovkového menu jsem si uvědomil, že lze provádět zarovnání textu centrováním, měnit velikost textu, editovat text.
    Zajímalo by mě, zda jde jednoduchým způsobem převést jednořádkový text na víceřádkový tak, abychom nemuseli otrockým způsobem vytvořit víceřádkový text a do něj potom postupně převést pomocí Ctrl+C Ctrl+V nebo schránky jeho obsah.
 
                                        Wink
jku
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.čvc.2007 v 09:03
Ano, třeba přes TXT2MTXT - viz:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12308:VIPJak propojit vlastnosti DWG výkresů, text.pole a atributy rohového razítka s metadaty PDM systému Vault (Vault Data Standard)?
Tip 10971:Nahrazení textových polí statickým textem.
Tip 10240:Název aktuálního rozvržení jako textové pole výkresu.
Tip 6645:Zobrazení jména rozvržení v dynamickém textovém poli.
Tip 3702:Převod textů ve výkresu na automaticky aktualizované popisky výšky.
Tip 7269:VIPDynamické pole z částí hodnot vlastností výkresu (Název, Předmět, Autor, Uživatelské)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,602 sekund.