Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9071 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNotebook pro AutoCAD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
balda.tom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.čvc.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2006
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Notebook pro AutoCAD
    Zasláno: 30.čvc.2007 v 14:29
Dobrý den,
nevím jestli to patří do této oblasti, ale snad jo. V září nastupuji na ČVUT na Architekturu a stavitelství a proto si pořizuji notebook. Budu ho jistě potřebovat i ke kreslení výkresů atp. Nejvhodněji vybaven bych si sestavil od VBI,  ale jejich LCD panely mají pouze rozlišení 1280*800 (nebo tak nějak). Mám zatím ze střední zkušenosti pouze s AutoCADem, který mi na mém obyčejném CRT 19 při rozlišení 1280x1024 vyhovoval. Bude s tímto rozlišením nějaký problém? Větší úhlopříčku než 15,4 kvůli přenosnosti nechci... Díky za názory...Smile
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 15:48
mate na ten nb normalni, nebo studentsky rozpocet?
Na FA budete delat hodne i s Photoshopem a s nejakym 3D programem vizualizace...takže potřebujete něco našlápnutějšího.
Rozlišení by nemělo být pod 1600x1200 (resp to širokoúhlé 1600xcosi)
klávesnice by měla mít extra numerický blok jako mají ty normální.
V práci máme dva různě výkonné HP nw, s oběma spokojenost.
Rostislav Říha
Zpět nahoru
balda.tom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.čvc.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2006
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:01
No spíše studentský... něco maximálně do 32000,- za tuto cenu bych si právě mohl sestavit s Core 2 duo 2GHz, 2GB RAM, GeForce 8600GT, 160GB HDD. Tu numerickou klávesnici bych vyřešil asi externí. Stejně při rýsování (kreslení, modelování) budu muset používat myš, tak je jedno jestli tam budu muset připojit i num. klávesnici, ne? Takže myslím, že s výkonem by u tohoto NB problém nebyl, ale kámen úrazu je právě ten displejOuch
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:27
Drvivá väčšina notebookov so širokouhlou obrazovkou 15,4" má rozlíšenie 1280x800 (WXGA) ... potom musíte hľadať WSXGA (1680x1050) alebo 17" notebooky. Dajú sa zohnať v cenovej relácii cca 32000,- CZK

napr. 15,4":
HEWLETT PACKARD nx7400 C2D T7200

napr.: 17":
HEWLETT PACKARD nx9420 C2D T7200

... alebo je tu aj riešenie samostatného 22" palcového monitora na študentskej izbe

Upravil be_em - 30.čvc.2007 v 16:37
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:42
Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):


napr. 15,4":
HEWLETT PACKARD nx7400 C2D T7200 
 
notebook na cad by imho nemel mit grafiku integrovanou...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:46
... zase som počul že iba notebooky ASUS majú "neintegrovanú" grafiku, do slotu, ktorá sa dá vymeniť ... ale v predajni ma mohli teda oblbnúť

... nemyslíte, aby notebook nemal nezdieľanú grafiku???

Upravil be_em - 30.čvc.2007 v 16:47
Zpět nahoru
j.matel Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 13.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD 2009LT
Stav: Offline
Bodů: 258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:53
Oblbli.
Zpět nahoru
j.matel Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 13.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD 2009LT
Stav: Offline
Bodů: 258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 16:55
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):


napr. 15,4":
HEWLETT PACKARD nx7400 C2D T7200 
 
notebook na cad by imho nemel mit grafiku integrovanou...


Suhlasim - pokial ide ako pise na architekturu, tak pravdepodobne bude pouzivat aj 3D modeler, pokial ale by clovek robil obycajne klasicke 2D vykrasy, tak je zbytocne vyhadzovat peniaze za grafiku.
Zpět nahoru
balda.tom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.čvc.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2006
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 17:27
Tak vám všem děkuji za rady... Teď fakt už nevím... je to opravdu takový problém pracovat s rozlišením 1280x800? 
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 17:45
Původně odeslal(a) balda.tom balda.tom napsal(a):

Tak vám všem děkuji za rady... Teď fakt už nevím... je to opravdu takový problém pracovat s rozlišením 1280x800?


... no nikto Vás nechcel odradiť, podľa mňa problém to nie je, nič zlé na tom nevidím. Treba si uvedomiť že idete do notebooku, ktorý má svoje limity a máte aj určitý limit finančný. Na druhej strane ak pozriete akcie sa s týmto limitom určite vmestíte do 17" notebooku alebo určite do 15" 1280x800. Celkom "nedávno" som skončil VŠ, a som si istý že Vám súčasný notebook bude určite stačiť.
Zpět nahoru
balda.tom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 30.čvc.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD 2006
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čvc.2007 v 18:05
Jestli to vyznělo nějak špatně, tak se omlouvám, tak jsem to nemyslelSmile Vím, že mě nechcete odrazovat a za rady Vám opravdu děkuji. S NB zatím nemám žádné zkušenosti a když už bych nějakej chtěl, tak chci aby mi vydržel co nejdéle a aby zvládal všechno na co ho budu ve škole potřebovat, protože PC budu muset prodat. Je mi taky jasné, že celých 6 let se mnou nevydrží, ale aspoň něcoWink Nechci koupit NB a za chvíli kupovat jiný protože by mi nestačil, a proto se ptámSmile Možná tedy zkusím spíše tu možnost s dalším LCD monitorem, který jsem časem stejně chtěl koupit... 
Zpět nahoru
Sany Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.srp.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2010 LT
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2007 v 14:27
Varianta si k notebooku koupit ještě monitor je dobré řešení. Při kreslení se mi dva monitory perfektně osvědčili.

Upravil Sany - 21.srp.2007 v 14:29
Sany
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2007 v 06:30
To: Sany.
Zatím jsem o tom neuvažoval ale když se to tu nakouslo tak mi to nedá nezptat se: Existují NB kde externí displej může zobrazoval něco jiného než ten co je součástí NB (popř. je to teď u NB běžná vlastnost)?
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2007 v 08:00
Osobne som to neskúšal, ale podľa mňa je to bežná vlastnosť PC a aj notebookov. Môžte mať jeden program (jedno okno) na dvoch monitoroch vedľa seba, alebo na jednom okne iný program a na druhom iný. Je to záležitosť ovládačov grafickej karty a operačného systému (stačí keď si prečítate súhrn, je to tam všetko pekne vysvetlené):

link na návod od Microsoftu:



Upravil be_em - 22.srp.2007 v 08:05
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2007 v 10:03
Že OS tohle umožňuje, vím (dokonce tohle snad uměl i AutoCAD ještě pro MS-DOS, že na jednom displeji byl obrázek, na druhém text příkazů). Je to IMHO záležitost HW, jestli umožňuje nezávislé řízení dvou displejů (dříve se zřejmě musely do počítače dát dvě grafické karty aby na každém z displejů bylo něco jiného). Tak jsem se tu na to ptal - to by byl docela pádný argument pro přechod na NB i pro kancelářskou práci.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2007 v 10:14
No asi to většina notebooků dnes umí. Zvláště s lepšími kartami. Např i můj 3 roky starý IBM (laciný - nemám ho na kreslení). Ale stejně bych si to ověřil - jestli mají nějaký režim jako Dual-Screen.
  Kdysi jsem zkusil na notebook připojit druhý, tenkrát ještě CRT monitor. Na to se absolutně nedalo koukat.  Dnes ale počítáte spíš s LCD, to by mělo být lepší. Ony totiž ty monitory měly tak rozdílné podání, že když jsem se kouknul z jednoho na druhý, musely se oči vždy přizpůsobit.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 09:25
rozhodne bych uvazoval o naky sirokouhly sestave notebooku :-) pro praci v cadu a taktez prevazne pro archicad v kterem bude dotycny pracovat se urco vyplati sirokouhlej... na tyto aplikace neni treba nic extremniho co se obrazu tyce, i ta odezva nemusi byt buh vi jak dobra i ty barvy nejsou podstatne.... ale vykreslovat spatne pixely to taky nemusi ;) pokud ma jit ale i neco o 3D nelamal bych si s tim dvakrat hlavu a sahl bych po necem oznacene jako "herni"
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5229:VIPNa notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu.
Tip 9408:Chyby typu e4.....4h při spuštění AutoCADu.
Tip 8912:VIPPo instalaci CAD aplikace vyskakuje okno s žádostí o připojení.
Tip 5138:VIPVypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC).
Tip 11430:Kde najdu DWG soubor stažený z mobilního AutoCADu ve Windows 10?
Tip 586:Při prvotním stahování komponenty MapGuide se může objevit hlášení o nedostatku paměti.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,421 sekund.