Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17371 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPole aktuální číslo listu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Pole aktuální číslo listu
    Zasláno: 18.zář.2007 v 11:02
Zkoušel jsem si udělat tabulku pro výkresy, která by mi automaticky generovala číslo výkresu podle čísla listu v sadě listů. Bohužel jsem zjistil, že pole "aktuální číslo listu" se aktualizuje pouze v případě, že je toto vloženo ve výkresovém prostoru.
Nemohl by mi někdo poradit jak se dá takové pole aktualizovat i v případě, že bych měl toto pole vloženo v modelovém prostoru, a na které by se odkazovalo pohledem modelu. Zkoušel jsem to i s polem "jméno listu" a tam to funguje bezvadně.
Doufám, že toho nechci po autocadu moc. Předem díky za pomoc. Používám Autocad 2007.
Petr
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:11
Nevím jestli je to omezené, ale sady listů fungují s rozvrženími - tedy výkresovými prostory.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:11
No popravdě si myslím, že to není možné, neboť do sady listů importujete jako jednotlivé položky pouze rozvržení a těm pak lze přiřadit číslo, které je možné později použít pro textové pole.
 
Představte si, že byste mě v modelu 3 výkresy, jak pak sada listů pozná, který je který?
 
Z toho důvodu existuje rozvržení, kde lze toto již snadno ošetřit. Navíc docela mě zaráží, jak málo lidí používá rozvržení (= výkresový prostor), které sice zabere chvilku času v úvodním nastavení, ale při tisku či správě skrze sadu listů je to nenahraditelný pomocník.


Upravil PepaR - 18.zář.2007 v 11:12
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:21
Ale já to používám právě na rozvržení. Duležité je, že pokud by toto fungovalo, nemusel bych používat více, ale jen jednu tabulku. pro všechny výkresové prostory. V případě zájmu pošlu ukázku jak to funguje.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:26
Tak to jsem špatně pochopil dotaz, omlouvám se. Pravděpodobně Vám jde o to vytvořit tabulku se seznamem výkresů nebo něco podobného. Zkuste mi to poslat na email ať mám představu co řesně zamýšlíte. Kontakt zasílám v PM.
Zpět nahoru
Martin Bielina Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD True view 2016
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:31
K tomuto účelu jsou určené odkazovací bloky (callout). Ty se vkládají do ROZVRŽENÍ. Do modelu se vložit s propojením nedají. Ale při tisku výkresu je přece jedno jestli je blok vložený do modelu se zdrojem pro tisk nebo do rozvržení, které všechny zdroje slučuje formou referencí. Callout blok se pak připojí k požadovanému pohledu. Funguje to, používám to často a vůbec mi nevadí, že značky detailů, pohledů a jiné další jsou mimo model. Dokonce jsem si na to už tak zvyknul, že mi vadí, když to někdo dělá jinak Čím dál tím víc jsem zastáncem absolutně čistého modelu bez rámečků, rozpisek, značek detailů a všeho ostatního balastu, což ovšem moji kolegové někdy dost těžce nesou.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 11:33
To by mě zajímalo, myslíte, že byste mi nějakou ukázku aplikace na pár výkresech mohl zaslat na můj email prosím?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 12:33
Původně odeslal(a) jimmypap jimmypap napsal(a):

Ale já to používám právě na rozvržení. Duležité je, že pokud by toto fungovalo, nemusel bych používat více, ale jen jednu tabulku. pro všechny výkresové prostory. V případě zájmu pošlu ukázku jak to funguje.
Tak jsem to vyřešil. Rešení naleznete v  rozvržení půdorysu 2.NP. Pro to aby textové pole fungovalo v bloku, musíte textové pole zadat do atributu, který má ověřovanou hodnotu. Viz zaslaný soubor.
 
PS: Je vhodné umísťovat razítko až do rozvržení, nikoliv do modelu. Dále bych výřezem nepřekrýval celou plochu výkresu, je to zbytečné a při dvojím poklepání kvůli editaci v prostoru rozvržení to dělá spíše paseku.
 
V případě zájmu se zkuste podívat na šablonu v CAD standardech ( http://www.cadforum.cz/cadforum/CAD-Standardy/ ) s  názvem FAST - Půdorys, kde je to již rešeno, ale ne na základě bloku jako je tomu u Vás.


Upravil PepaR - 18.zář.2007 v 12:35
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 13:04
Takto to funguje pouze pokud je tabulka vložena do výkresového prostoru. Já vytvořím pohled modelu který obsahuje tuto tabulku(viz zaslaný soubo). Pak vytvořím výřez v rozvržení, kterému přiřadím tento pohled. Aktualizace čísla listu se vůbec neprovede a to ani při tisku. Přitom u názvu listu to funguje bezvadně přes systémovou proměnou.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.zář.2007 v 17:05
Jinak než jsme napsal to dle mého názoru není možné neboť tím, že tabulku vložíte do modelu a pak zobrazíte v rozvržení pomocí výřezu, tak není možná aosciace se sadou listů. Je mi tedy záhadou, jak se Vám to podařilo u názvu listu, neboť mě to nešlo.
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 10:06
Použil jsem systémovou proměnou, ctab, kterou nabízel autocad. Dal jsem si tu práci, a prohledal jsem všechny, ale číslo listu jsem nenašel. Jen jsem myslel, že by tam měla být. Funguje datum, měřítko, tak proč by tak nefungovalo číslo listu
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 10:11
Na název listu jsem použil systémovou proměnou CTAB. Nechápu, proč když to jde použít u názvu listu, nelze obdobnou proměnou nalézt pro číslo listu. Dal jsem si tu práci a prošel snad všechny systémové proměnné v helpu, ale číslo listu jsem nenašel.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 10:24
CTAB Vrací jméno aktuální karty (model nebo rozvržení) ve výkresu. Poskytuje uživateli prostředky k určení aktivní karty.
 
Jak určíte číslo listu, které je vlastností sady listů, která je asociována nikoliv s modelem, ale s rozvržením. Podle mne nijak.
 
Pozor nepleťte si název výkresu v sadě listů a název záložky v rozvržení. Tyto dvě věci mohou, ale nemusí mít stejný název.
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 10:26
A existuje proměnná, která vrátí aktuální číslo karty rozvržení?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 10:28
Systémová proměnná dle mého názoru neexistuje a nevidím k ní důvod, když tohle vše lze řešit textovými poli skrze vlastnosti nebo uživatelské vlastnosti sady listů. Pokud máte zájem mohu poskytnout projekt, kde to mám takhle řešeno.
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 14:07
NA VAŠÍ ADRESU JSEM POSLAL PROJEKT S UKÁZKOU JAK BY TO MĚLO FUNGOVAT
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 14:10
Došlo mi to, ale nejsem teď u AutoCADu, musíte mít strpení.
Zpět nahoru
jimmypap Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autacad 2020
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 14:12
V POŘÁDKU, JÁ JEN ŽE ZA 45 min. ODCHÁZÍM A BUDU AŽ TAK V 17:00
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12541:Jak do výkresů Inventoru přidat pole typu "Strana 3 z 8"?
Tip 12269:Jak přidat do sady listů vlastní parametry zvlášť nastavitelné pro jednotlivé listy?
Tip 10240:Název aktuálního rozvržení jako textové pole výkresu.
Tip 13213:VIPJak číslovat svary pro celou potrubní větev postupně, s pokračováním na dalších listech?
Tip 3355:Jak přečíslovat pořadí listů výkresu Inventoru?
Tip 9531:Jak rozdělit kusovník Inventoru na více listů?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,309 sekund.