Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11149 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJak pridám do CAD 2008 šrafy??

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 10:50
Teď je otázka, co kdyý jsou tam duplicitní soubory PAT, čemu dá AutoCAd přednost, zda souboru Vašemu nebo souboru, který je nastaven v cestě. Mám takový dojem, že v nastavení je přímo moýnost cesty k souborům šraf atd. Takže cesta nadřazená nemusí fungovat.
 
Jinak já to mám taky odděleně od těch Document and Settings, je to více přehlednější a vím co je mé.


Upravil PepaR - 15.čvc.2008 v 15:41
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 11:04
PepaR:
Podle mne to záleží na pořadí cest v možnosti -> soubory -> cesta k podpůrným souborům.Čím výše v seznamu, tím vyšší priorita (aspoň tak mi to funguje), takže to nejprve najde ten, který chci ...
 
Koutnak:
Plotrovací styly tam nemám, buď jsem to nezkoušel, anebo to dělalo problémy, už nevím .... Co se týče prototypů, neměl by podle mne být problém
J. Mantlík

Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 11:15
Na první pohled podobná šrafa je v základních šrafovacích vzorech:
 4 čáry + mezera < 45°. Jmenuje se ANSI34.
---edit---
Takže pokud si uděláte soubor s názvem Drevo.pat a s obsahem
---
*Drevo, drevo mekke - jehlicnate
45, 0,0,0, 19.05
45, 4.49013,0,0, 19.05
45, 8.98026,0,0, 19.05
;;
---
a uložíte jej do vyhledávací cesty (nebo doplníte do acadiso.pat), tak by to mělo fungovat, jak bylo řečeno v předchozích příspěvcích.
Poznámka:
pro názornost byl přidán prázdný řádek (prázdné řádky a text vpravo od středníku se ignorují).

---
Původně odeslal(a) tvlasak tvlasak napsal(a):

...  Potřeboval bych si vytvořit šrafovací styl pro jehličnaté dřevo, což jsou 3 čáry, mezera, 3 čáry, mezera a to vše pod úhlem 45°. ...


Upravil vbehun - 15.čvc.2008 v 12:34
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 12:22
Původně odeslal(a) mmetrix mmetrix napsal(a):

mám s tvorbou šraf taky problém. Postupuju dle nápovědy v cadu a nejde mi vytvořit šrafa, vždy mi to napíše "chybí parametr na řádku 9 (poslední řádek souboru). od zkoušeno i na šrafě vámi vytvořené, stejná chyba. Mám autocad architekture 2008 (win XP). setkal se s tím někdo, dokázal ten prblém vyřešit?


Za posledním číslem na posledním řádku je třeba dát Enter, aby kurzor skočil na začátek dalšího řádku. Pak to bude OK.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 20:37
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

....tato cesta je nadřazená té v "document and settings\...\blablabla\...." tak mohou být v podstatě kdekoliv (já to tak aspoň dělám, mám adresář "_man_support" kam všem dávám upravené soubory (šrafy, čáry, menu, apod) a tam to taky může zůstat i po upgradu.
 
to má pan Mantlík myslím dobře ošéfované - jakmile se vytvoří nějaká uživatelská data, neměla by se nechávat tam, kde je příští upgrade přepíše - imho je nejlepší úplně jiná partition, která zůstane netknutá i po reinstalaci systému - v kanceláři to máme taky tak: celý "support" autocadu je mimo disk C a po instalaci nové verze se dělá profil, který tam autocad přesměruje...uživatel tím má naprostou kontrolu nad tím, se kterými soubory vlastně pracuje....
Rostislav Říha
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6768:VIPExport z Topobase do DWG včetně typů čar a šraf.
Tip 2964:VIPJak vytvořit poloprůhledné celobarevné výplně (šrafy)?
Tip 8395:Paprskové šrafy v AutoCADu.
Tip 7510:Jak vypnout nový náhled šraf při šrafování v AutoCADu 2011? (rychlejší šrafy)
Tip 1058:Jak umístit šrafuru do 3D?
Tip 12111:Jak extrahovat šrafovací vzor PAT z RVT souboru Revitu?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,758 sekund.