Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10467 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVynucení směru natáčení

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vynucení směru natáčení
    Zasláno: 06.lis.2007 v 08:57
Dobrý den,
 
lze nějak v dynamických blocích zadat vynucení směru natáčení (např. proti směru hodinových ručiček).
 
 
Předem děkuji za rady
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:26
Jak to myslíte? Nějak si neumím představit případ, kdy nestačí, že buď sám ukážete směr nebo ho zadáte číselně ve vlastnostech a to se řídí nastavením směru kladných úhlů v cadu...
Kackac
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:56
Jediné co mě napadá jak si vynutit natočení, je zadání parametru zarovnání. Ten zajistí správné natočení podle umístění, ale to asi není to co potřebujete.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 16:40
Měl jsem na mysli aby bylo povoleno natočení jen v kledném (proti směru hodin. ručiček) a to z toho důvodu, že v bloku používám písmo, které zrcadlím a při otáčení bloku opačným směrem to již nefunguje jak má.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 18:07
A nestačilo by jen zadat meze otáčení např. od 0 do 180? Přijde mi, že směr otočení vliv nemá, respektive, že vyjde nastejno, když blok otočím o +270° nebo o -90°. Ale to omezení na první dva kvadranty bych pochopila.
Kackac
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 23:32
Už jsem pochopil proč to tak potřebujete. Mám taky několik bloků s popisem a pokud ho potřebuji ze základní vodorovné polohy natočit tak, aby byl popis vždy správně i po zrcadlení, musím ho natočit proti směru hod. ručiček. Při vložení ho prostě v tomhle směru pootočím, jde jen o zvyk. Ale šlo by to udělat tak, že si do bloku vložím parametr otočení a v panelu vlastnosti parametru úhel zadat: geometrie-základní úhel=0,úhel=180 a množina hodnot-úhlový typ=přírůstek,úhl. přírůstek=1(nebo podle potřeby),minimum=180,maximum=360(nebo jen 270). Trochu možná složité,ale při tomhle zadání můžu vložit blok v normální poloze a pak ho akcí otáčet jen v této potřebné oblasti, kde mám zajištěno že při zrcadlení popisu v bloku bude správně natočený.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2007 v 13:27
Ono se některé požadavky týkající se dnamických bloků vysvětlují špatně. Zisoun na to přišel a děkuji i KAckac za reakci. Nádhěrně to jde vyřešit pomoví toho maxima a minima.
 
Ještě jednou Vám děkuju.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2007 v 01:16
V podstatě jsem myslela úplně to samé co Zisoun, ale když jsem si teď znovu svůj příspěvek přečetla, tak jsem si uvědomila, jak je naprosto nesrozumitelný a nicneříkající pro někoho, kdo zrovna nemyslí na stejnou věc jako já. Mě to zkrátka přišlo úplně jasné, protože mám takto vyřešen popis dveří. Psala jsem to ve chvíli, kdy jsem byla už jednou nohou na odchodu z práce, a podle toho ten příspěvek vypadal Embarrassed
Kackac
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2007 v 01:25
V pořádku, já potřeboval jen popostrčit což jste udělala a Zisoun to zase podrobněji popsal. Dík patří Vám oběma.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4578:Snadné převrácení šipky kóty.
Tip 5990:Šrafy Revitu natáčené s objektem.
Tip 8714:Jak vypnout automatické natáčení pohledu v Inventoru 2013?
Tip 5953:VIPDebugger chyby: Aplikace nepodporuje ladění JIT (příčiny a řešení)
Tip 6648:VIPDávkové spuštění Převodníku hladin - vynucení standardů.
Tip 13838:Nájezd, jízda, švenk, náklon - pohyby kamery v animaci a ve filmu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,852 sekund.