Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1554 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDveře

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dveře
    Zasláno: 30.lis.2007 v 11:20
Dobrý den,
bojuji s tvorbou dynamického bloku dveří a zasekl jsme se na několika věcech:
 
1) Při překlopení pole parametru Stav překlopeníH s emi správně nepřeklopí šipka parametru Stav překlopeníV.
2) Při změně tloušťky zárubně dveří se mi zase šipka parametru Stav překlopeníH posune aniž by byla mezi některou z akcí zahrnuta.
3) Jak docílit toho aby se mi parametr pro Viditelnost posunoval i ve směru Y a aby byl zarovnán vždy do průsečíku přímky vedoucí z rohu otevréného křídla dveří a vnitřní hrany zárubně, tak jak  je tomu ve výchozí pozici bloku?
Zkoušel jsem parametr XY se stejným bodem akci jako pro parametr lineární parametr šířky dveří, ale bez výsledku, pak jsem zkoušel parametr viditelnosti zahrnout do protažení délky vynášecí čáry, ale opět jsme nedosáhl požadovaného výsledku.
 
 
Předem děkuji za rady
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2007 v 14:12
Tak jsem to v rychlosti prošel a zatím jediného, čeho jsem si všiml je ad2) kde je parametr překlopení zahrnut do akce Změna tloušťky stěny. Takže stačí odstranit a šipka zůstane na místě. Ostatní je na delší bádání, takže později.
Zisounek
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2007 v 14:55
ad 1) Chyba je v tom,že jste zadal paremetr Stav překlopení V a posunul jste šipku mimo střed té osy (tečkovaná čára=osa překlopení) vraťte zpět střed osy na šipku a už to funguje správně.
To mi ale dalo zabrat,než jsem na to přišel. Řešil jsem to taky,když jsem dělal stejný blok. Mám ho trochu jinak, ale výsledek je stejný. Můžete porovnat s mým blokem. Mám ho v CAD knihovnách-architektura-dveře
Zisounek
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2007 v 15:15
ad 3) Není potřeba vymýšlet další akci. Stačí přidat "Viditelnost" do akce Změna šířky křídla (klasicky jen přidat,není potřeba měnit rámeček) a naopak ji odebrat z akce Posunutí popisu (změna šířky dveří).
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2007 v 19:55
Děkuju, zkusím se s tím poprat...
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4415:VIPVýkaz levých/pravých dveří v Revitu.
Tip 4169:Jak v Revitu změnit typ dveří podle jiných dveří?
Tip 2502:Jak rychle vybrat např. všechny dveře 80cm ve výkresu a změnit je na 60cm?
Tip 9444:Ve výkazu dveří mi chybí podlaží nebo typ dveří.
Tip 3503:Snadné přepnutí orientace dveří či stěny.
Tip 7785:Vytvoření otvoru pro jeden objekt dveří v souběžných stěnách.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,521 sekund.