Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9745 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAUTOLISP

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Sedláček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.dub.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCad 2024 LT
Stav: Offline
Bodů: 384
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 16:01
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Licenční smlouva vašeho AutoCADu LT 2008 (bod 3.2.7 Obcházení) zapovídá obcházení funkčních omezení AutoCADu LT pomocí doplňkových aplikací.
 
Takže toto je důvod proč není EXELLINK pro A2008LT?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 16:18
Ano, je to jeden z důvodů (podobné omezení platí i pro vývojáře).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 06:38
Původně odeslal(a) comodo comodo napsal(a):

typ 4213 na tychto strankach. http://www.autodesk.cz/adsk/servlet/item?siteID=551663&id=887085&preview=1
Ja som to nevymyslel :-)
 
V tomto odkazu je vidět proč SE NEMAJÍ POUŽÍVAT PRO SOUVISLÝ TEXT VELKÁ písmena. Kdyby autor (nebo překladatel) těch licenčních výhrůžek použil normální text a důležité věci zdůraznil jinak (tučně, podtržením, případně barvou), určitě by se to lépe četlo (a třeba i více dodržovaloWink


Upravil Kotlaba - 13.pro.2007 v 06:40
Zpět nahoru
comodo Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.led.2006
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 70
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 07:52
Trefa. Presne a výstižne  : "licenčních výhrůžek".    Človek má pritom pocit ,  ako by sa už kúpou produktu  dopúštal ´tažkého  zločinu :-)
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 10:17

Pro ty které nemohou  použít lispovské nebo jiné programátorské aplikace v LTčku je zajímavé řešit problém, zda by se to nějak nedalo obejít a vyrovnat se tak možnostem plné verze AutoCADu. Kdo potom má plnou verzi tomu už potom jde o to, jak tyto možnosti může využít nejlépe ke své práci. Možná, že by bylo vhodné v diskusi se zabývat i konkrétním využitím programovacích nástrojů. Nezodpovězenou otázkou, ležící na úrovni "licenčního ujednání" zůstává, jak to dopadne, když si někdo něco vysmylí, což je vpodstatě jeho know how, které na rozdíl od Autodesku nemá patentově ošetřené a patřičně a následně i zaplacené. Obávám se, že pokud by se něco našlo, nějakým dobrý typ, že by mateřská firma Autodesk se asi nezdráhala ho bezplatně využít a následně by to zahrnula do svojeho "placeného software" a pro další uživatele. Ještě horší variantu vidím v tom, že může použít myšlenku, ale zajistit to tak, aby daným způsobem to již nešlo, ale bylo by třeba koupit třeba novou verzi ...

jku
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 10:36
Nejsem si jist, jestli jsem dotazu/příspěvku dobře porozuměl, ale :
 
1) LISP aplikace (a vyrovnat se možnostem plné verze) v AutoCADu LT použít nelze - viz výše
2) Konkrétní využití programovacích nástrojů toto fórum řeší dosti často - viz např. sekce CAD programování nebo Výuka prgramování
3) Co se týče licenční ochrany jiných/nadstavbových programů - tam má každý autor možnost uvést podmínky použití a šíření svého díla (úplně stejné jako Autodesk nebo jiní producenti software)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
musil Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 03.srp.2005
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Cad 2002LT EN
Stav: Offline
Bodů: 162
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 11:08
nevim jak je to ted ale někde se tu psalo,že ve starší vrzi LT 2000-2
Se pužívá pro multiline nějaký starý lips takže nejde nastavit uchopovací mod (osnap)před spuštěním příkazu,možná to špatně interpretuji,ale takhle to nějak vyznělo
2002lt CS
Gibbscam
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 11:23

Ad 1) Ve svém příspěvku jsem reagoval na předchozí pokusy obejít zablokované Autolispovské funce.

Na předchozím Autodeskfóru v hotelu Hilton Praha vystoupila ve svém příspěvku i Carol Bartz, v tu dobu výkonná ředitelka a předsedkyně správní rady Autodesku, která neopomněla připomenout, jak se firma drží na burze. Je pravda, že s poskoky roste. Případný zájemce i v CZ si může koupit akcie za cca 8 USD např. přes www.fio.cz , které se momentálně pohybují kolem 50 USD. Pokud se na firmu podíváme i z tohoto pohledu, že se jedná o soukromý subjekt, může můj příspěvek vybočovat ze zavedeného stereotypu. Nakonec i Bill Gates tvrdí, že svět se stává "jednou vesnicí ..."

Ad 2) Omlouvám, se měl jsem se asi nejprve lépe rozhlédnout po celém fóru, třeba bych objevil něco, co bych mohl i já někde použít.
 
Ad 3) Je mi jasné, že stejně jako lidé se musí uživit, tak i firmy potřebují své zdroje financování.
    Pokud se dělá něco navíc, z hlediska uživatelů není možné jak to pochválit. Zajímalo by mě, zda provozování CAD - Fóra je čistě v režii fy. XANADU, nebo zda na provoz přispívá i fy. Autodesk. Zda existuje i zpětná vázba z diskuse na vývoj v Autodesku ...
jku
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 11:35

To Kubíček:

V tom musím zastat pana Michla, který (nejen) Fórum sleduje ostřížím okem a duchaplné/použitelné nové nápady či oprávněné stížnosti přispívatelů tlumočí vývojářům Autodesku.
-FerTh-
Zpět nahoru
comodo Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.led.2006
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 70
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 11:45

To sa potom  divim, ze na tolke spekulacie nevydali nejaku verziu LT+ , kde by bolo vsetko ( lispy…. ) , ale len 2D  !!!

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 12:02
Původně odeslal(a) musil musil napsal(a):

nevim jak je to ted ale někde se tu psalo,že ve starší vrzi LT 2000-2 se pužívá pro multiline nějaký starý lisp takže nejde nastavit uchopovací mod (osnap)před spuštěním příkazu,možná to špatně interpretuji,ale takhle to nějak vyznělo
Nevím jestli šlo o toto, ale některé funkce v LT jsou skutečně vnitřně psané v LISPu. Je to však interně zablokované a externí aplikace v LISPu nelze v LT použít.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 12:20
Původně odeslal(a) Kubíček Kubíček napsal(a):

Ad 3) Je mi jasné, že stejně jako lidé se musí uživit, tak i firmy potřebují své zdroje financování.
    Pokud se dělá něco navíc, z hlediska uživatelů není možné jak to pochválit. Zajímalo by mě, zda provozování CAD - Fóra je čistě v režii fy. XANADU, nebo zda na provoz přispívá i fy. Autodesk. Zda existuje i zpětná vázba z diskuse na vývoj v Autodesku ...
Jak se říká: "děkuji za otázku". Náklady na provoz serveru CAD Fórum jsou čistě v režii firmy XANADU - přispívají na něj zprostředkovaně ti uživatelé, kteří produkty Autodesku nakupují u XANADU. Firma Autodesk na provoz CAD Fóra nepřispívá žádným způsobem a navíc jej ani nedovoluje hradit z našich vlastnich marketingových rozpočtů vytvářených na produkty Autodesku. Zřejmě klíčenka s logem Autodesk pomůže popularitě a podpoře produktů více než tento web :-(  (petice, stávky a demonstrace vítány)
 
Zpětná vazba na vývoj existuje a občas i funguje - jednak přes některé lidi z Autodesku (abych nebyl jen jedovatý), kteří toto fórum sledují a jednak přes XANADU. Snažíme se i řešit chyby v programech, které mohou ovlivnit více uživatelů a dát veřejně k dispozici nástroj na jejich opravu (pokud se k tomu Autodesk nemá - už jsem zase jedovatý) - viz např. dnešní DBXremSL.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Sedláček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.dub.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCad 2024 LT
Stav: Offline
Bodů: 384
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 12:35
Vzpomínám si, že v době, kdy byla uváděna na trh první verze LT, jsem se pídil po nějakém demu či trial verzi. Dostal jsem video s ukázkou práce v LT a tam byl v menu vidět příkaz APPLOAD. Z toho dovozuji, že v počátku Autodesk uvažoval s LISPem i v LT verzi.
Jenže jim došlo, že by tím umožnili vznik profesních nadstaveb pro LT a tím snížili zájem o plnou verzi.
Existují externí aplikace, které buď LISP či ARX zprovozní (LT-extender) či dokáží ARX aplikaci do LT vnutit (EXELLINK).
Proto došlo u A2008LT doplnění omezení do licenční smlouvy.
Technicky je stále možné LISP pomocí externích aplikací spustit, ale zakazuje to licenční ujednání.
Docela by mne zajímal názor právníků. Připadá mi to jako kdyby např. výrobce automobilu zakazoval úpravy motoru, které zvýší jeho výkon (můžu tím přijít o záruku, ale nemůže mi to nikdo zakázat)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 12:47
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Zřejmě klíčenka s logem Autodesk pomůže popularitě a podpoře produktů více než tento web :-(  (petice, stávky a demonstrace vítány)
 
 
To je bohužel smutné, neboť nikdo tu neudělal pro uživatele AutoCADU (a tím i jeho propagaci) tolik, co Xanadu (ať už se jmenovalo jakkoliv) a především p. Michl  ClapThumbs%20Up
 
PS. Tyto ohlasy, virtuální petice, stávky a demonstrace, bude asi třeba přesunout do samostatného tématu ...
J. Mantlík

Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 13:17
Souhlasím, konec jedovatostí.
Oba dva jsme přímo či nepřímo jsme závislí na Autodesku. Na různé věci je však možné se dívat z různých pohledů. A při vší úctě, jde i o peníze ... a to na obou stranách ... Toto téma jsem ůvodně otevřel z důvodu, že jsem myslel, že se dozvím nějaký trik s Lispem, který bych mohl použít.
Kdybych Vám Chtěl ještě nahrát, zeptám se jak je to s autorizovanými a neautorizovanými dealery ....
 
                    Smile
jku
Zpět nahoru
comodo Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.led.2006
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 70
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 13:18
Ja sa predom  omluvam ze temto  prispevok a bez protestu znesem jak mi  ho  webmaster zmeze a slubujem , ze nebudem pokracovat v pisani mimo temy , ale neda mi :  Mne to  obmezenie LT proti plnemu Autocadu pripada ako nasledujuci priklad : Saxofon ma tzv. profukovu klapku. Pri  otvoreni tejto palcom lavej ruky znie ton nastroja o oktavu vys. Ak plnohodnotny  saxofon stoji cca 30000 korun , tak  si predstavme ze by bolo mozne kupit tento nastroj ako saxofon LT za 12000 s tym, ze ta profukovka by bola zacpata zatkou a zakaznik by sa zavazal, ze bude hrat len v dolej oktave a tu zatku nevybere. Hrozna predstava. Pozdravujem saxofonistov a este raz sa omluvam :-)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 13:39
Téma se tedy opravdu rozkošatilo, tentokrát ještě o saxofony :-)
 
Přirovnání trochu kulhá v tom, že v LT není jen nějaká snadno odstranitelná zátka - ona chybějící funkčnost není nějak uživatelsky "odemknutelná", jsou to funkce, které se částečně zpřístupňují dosti komplikovanými "crackovacími" postupy, často i nakopírováváním souborů z plné verze. Navíc většina uživatelů kupuje AutoCAD LT kvůli jeho ceně, kompatibiltě s AutoCADem a s tím vědomím, že chybějící funkce jim nebudou zas tak moc vadit.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2007 v 13:42
To comodo:
Otázka je, kolik by za to byli ochotni připlatit uživatelé - přesněji řečeno jestli by si to pak za ty peníze vůbec koupili...


Upravil Ferdinand - 13.pro.2007 v 13:43
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7307:Jak vložit obrázek AutoLISP makrem?
Tip 10455:Jak v AutoCADu nakreslit obdélník zadaný středem?
Tip 9995:AutoCAD 2015 vypisuje chybu "VVC: internal error"
Tip 2523:Jak vyvolat dialogovou verzi příkazu z makra?
Tip 1671:Nevýznamné desetinné nuly se nezobrazí funkcí (rtos).
Tip 1364:Jak zakódovat LSP program aby jej nebylo možné editovat?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,375 sekund.