Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5781 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRozdělení rozsáhlého kusovníku na více stránek

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Rozdělení rozsáhlého kusovníku na více stránek
    Zasláno: 20.pro.2007 v 08:36
Mám kusovník a potřebuju aby byl rozvinutý od sestav až po jednotlivé dílce, ale když ho rozbalím do podrobna jak bych potřeboval, tak se mi na výkres nevejde. Proto bych rád věděl zda se dá jeden kusovník nějak rozdělit na více listů a aby fungoval na více listech jako jeden celek. Doposud jsem to řešil tak že jsem si na jednom listu vytvořil kusovník a nechal zobrazené jen to co se vešlo na list a na dalším listu jsem si znova vytvořil ten samý kusovník a nechal zobrazené jen to co se vešlo, kromě toho co bylo na předešlém a tak pokračuju dál. U kusovníku co byl na 2-4 listy to ještě šlo ale mám tu kusovník cca 8 - 10 možná i víc listů. Budu rád za jakoukoliv radu a pokud to jde udělat tak prosím o postup. Předem děkuju.  
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 08:42
Já kusovník vyexportuju do excelu a tam ať má stánek kolik chce...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 08:46

A můžete mi popsat jak se to delá?

Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 08:53
V panelu Panel sestavy, poslední tlačítko rozpiska, v okně rozpisky první tlačítko od leva -> export rozpisky, potom si vyberete co chcete expotovat a do jakého formátu a je to... V excelu si s tím můžete potom dělat různé harakiri...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 09:23
A dá se to dostat z excelu zpátky do výkresu abych měl vzhled stejný jako zbylé výkresy ( aby měl rámeček, popisové polo )
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 09:23
A dá se to dostat z excelu zpátky do výkresu abych měl vzhled stejný jako zbylé výkresy ( abych měl rámeček, popisové pole )
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 09:29
To nedělám, kusovník jsem si zjednodušil na tabulku, která má informace o jednotlivých položkách, které potřebuju a tím to pro mě hasne... V tomto normu nectím... Navíc si dělám ještě selekce na jednotlivé subdodavatele...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
valík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AIS 9 CZ, ACAD Mechanical 2009
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 11:10
Můžete mi poradit, co kde nastavit pro export rozpisky? Mám tyto položky v pruhu okna rozpisky zašedlé-neaktívní, ať ji zapnu v sestavném *.iam nebo v *.idw (...a kusovník již vytvořen mám, je dle našich potřeb a zvyklostí, jen bych rád předával kolegům soupis právě v *.xls)...export rozpisky, konstruktérský zápisník, třídění a přečíslování položek a ostatní jsou zašedlé...v záložce data modelu se všechny položky zobrazují, moc nerozumím, jak s tím pracovat. Děkuji za případnou radu.
valík
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 11:25
Vedle záložky data modelu jsou ještě další záložky: Strukturované a Pouze součásti (Jsou to pohledy na rozpisku). V těchto dalších záložkách je to již povoleno. Pokud ne, tak pravým myšítkem na ucho záložky nebo přímo v ní, a z místního menu vybrat "Povolit pohled rozpisky" - pak už se funkce povolí.

Popisuju co vidím ve verzi 2008, ale co si pamatuju, mělo by to být totožné nebo podobné i ve starší verzi.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
valík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AIS 9 CZ, ACAD Mechanical 2009
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.pro.2007 v 12:02
Ano, děkuji, už to běhá, viděl jsem sice, že u strukturované rozpisky i rozpisky pouze ze součástí je v závorce zakázáno, na nic to však nereagovalo, pomohlo až znovunačtení aplikace. Děkuji.
valík
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2421:VIPJak rozdělit dlouhou rozpisku Inventoru na dva listy?
Tip 9531:Jak rozdělit kusovník Inventoru na více listů?
Tip 6369:Síťové stínování v AutoCADu nebo Revitu?
Tip 8766:Jak změnit všechny buňky tabulky kusovníku na nestatické?
Tip 12617:Jak zjistit které komponenty zatím nemám opozicovány?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,854 sekund.