Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3951 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoautomatické ukládání

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: automatické ukládání
    Zasláno: 16.led.2008 v 10:03
Přesto, že interval autom. ukládání mám nastaveno na 15 min., při pádu CADu se žádná nevytvoří, ev. když ano tak se vytvoří pouze z výkresu, který byl v aktivním okně (pracuji s více výkresy v jednom sezení). Už mne to otravuje nějakou dobu - mylel jsem: jak to přišlo, tak i odejde (jako i některé jiné "nevysvětlitelné" jevy předtím Ying%20Yang )
1. Jak, kde, co nastavit, aby při pádu CADu se autom. ukládání provádělo pro všechny načtené a zmodifikované výkresy v konkrétním sezení a nikoliv jen toho jediného?
2. Lze nějak stanovit, aby se zálohy autom. ukládání po úspěšném ukončení sezení nesmazaly?
ED: Po pádu CADu zůstanou v akt. adresáři soubory dwl od všech otevřených výkresů bez ohledu na to, zda byl rozpracovaný nebo netknutý - jakoby byly pořád ještě otevřeny (ale přitom nejsou Confused ).


Upravil Ferdinand - 16.led.2008 v 10:25
-FerTh-
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 10:42
Standardní funkce všech programů. Jakmile program spadne, nebo člověk neprovede závěrečné uložení, veškeré automaticky uložené soubory se vymažou.
Z tohoto důvodu jsem se naučil, dělat automatické uložení ručně, po několika příkazích. Často se mi mrznul cad při příkazu PLOT.

Upravil zdrk - 16.led.2008 v 10:43
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 12:43
Původně odeslal(a) zdrk zdrk napsal(a):

...jsem se naučil, dělat automatické uložení ručně...
Big%20smileThumbs%20Up
...nicméně ten problém tohle neřeší...


Upravil Ferdinand - 16.led.2008 v 12:44
-FerTh-
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 13:12
Řeší to pouze to, že se tak moc nemusím spoléhat na autoimatické ukládání. Jinak mi to také vadí, ale co dělat.

Upravil zdrk - 16.led.2008 v 13:14
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 17:00
A co soubory zálohy, ty jste nehledal? Je totiž rozdíl automatickou zálohou (*.$v...) a záložním souborem (*.BAK).

Upravil PepaR - 16.led.2008 v 17:02
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 21:55
Automatické časové zálohy se po úspěšném ukončení AutoCADu vždy smažou (jindy než po havárii je nepotřebujete). To ovlivnit nelze. Šlo by leda udělat si vlastní mechanismus automatických záloh (utilita/reaktor).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 10:33
To PepaR: bak se vytvoří po (ručním) uložení zmodifikovaného výkresu. Pokud vím, automaticky se nevytváří - je to buď  typu UND595A6.ac$ anebo jmenoaktualnihovykresu_1_1_9736.sv$
-FerTh-
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 11:22
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Automatické časové zálohy se po úspěšném ukončení AutoCADu vždy smažou (jindy než po havárii je nepotřebujete). To ovlivnit nelze.
 
Já bych to ze zkušeností s 2006 (a kontrolou TEMPu u kolegů, co už jsem jim udělal upgrade na 2008) takhle jednoznačně neviděl ....
Interval pro ukládání časových záloh máme 10 min.
 
Kdyby tomu tak bylo, musel by být adresář D:\TEMP (kam máme dočasné soubory a časové zálohy POUZE ACADU směřované) každý den ráno prázdný (samozřejmě pokud den předtím nedošlo k havárii).
Ale tak tomu není, dokonce se ne vždy smažou soubory *.ac$ , kde bych to očekával už proto, že po zavření acadu nejsou k ničemu
 
Proč se časové zálohy ukládají někdy jako *.sv$ a někdy jako *.bak (v TEMPu, ne jako klasická ruční záloha), jsem se tu kdysi snažil zjistit, ale nějak to vyšumělo bez jednoznačného závěru ...
Když jsem teď zkoumal aktuální stav tempu před a po zavření výkresu, soubor *.sv$ po zavření výkresu zmizel, *.bak (asi záloha předchozího *.sv$) zůstal ..
 
Co se týče samotného intervalu ukládání časových záloh, mám už dlouho pocit, že autocad nepočítá "normálně" běžící reálný čas, ale spíše čas, po který skutečně pracuje (to samé si myslím i o příkazu _TIME).
Při intervalu 10 min mám v předchozích dnech v tempu soubory *.bak z jednoho výkresu např. v 14:51 a 16:26 nebo jindy 10:23, 11:35, 11:58 anebo 11:58, 14:29, 16:03, 17:27. zvláštní .....
Výkres otevřený v 10:08 má první časovou zálohu *.sv$ v  10:23 (provedl jsem zatím pouze jedno ořezání úsečky) ... Je 10:50, další časová záloha nenastala (nic jsem nedělal)
11:01 soubor *.sv$ z 10:23 se přejmenoval na *.bak, zároveň uložen soubor stejného jména (i se stejnými čísly na konci) *.sv$
11:18 opět rošáda *.sv$ na *.bak a nový *.sv$ - vše se stejným číselným rozlišením na konci jména. Původní *.bak z 10:23 zmizel.
Proč ale mám v některých dnech několik *.bak souborů se stejným jménem ale jiným číselným rozlišením na konci jména? Že by v tom mělo prsty i ruční uložení, které změní číselný kód ?? (zatím jsem dnes tento soubor ručně neukládal ..)
 
 
 
A že by časové zálohy po úspěšném ukončení autocadu nebyly k ničemu, si také dovolím nesouhlasit. Už se mi stalo, že mi autocad odmítl otevřít (i restaurovat) jak DWG, tak i klasický BAK, oba mnou úspěšně uložené večer před tím ... A jak jsem byl vděčný za předchozí časové zálohy v TEMPu
 
To Ferdinand:
Mně se v TEMPu vytvářejí jak jmenoaktualnihovykresu_1_1_9736.sv$, tak i jmenoaktualnihovykresu_1_1_9736.bak
soubor *.ac$ je k ničemu (tedy po ukončení acadu)
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 11:53
BAK ani AC$ (přípona se dá nastavit) nemají s automatickou časovou zálohou nic společného. BAK se vytváří standardně v jiných adresářích než časové zálohy.
Pokud máte "mazací" práva v oněch adresářích a pokud AutoCAD skutečně skončí/uloží bez chyby, měl by (a je to logické) po sobě smazat všechny pracovní soubory i časové zálohy (po úspěšném skončení nejsou na nic).
Pokud se vám DWG soubor neuloží správně, je to zřejmě důsledek nějaké chyby - nadstavba, hardware... - a časová záloha by vám v tom nijak nepomohla - ta slouží skutečně pro ochranu před technickými haváriemi. Pokud si chcete před nějakými "nebezpečnými" operacemi ručně uložit mezistav (zálohu) výkresu, Ctrl+S uloží aktuální stav (starou verzi výkresu přejmenuje na BAK) - to je jiný mechanismus než automatická časová záloha (časovou zálohu to také vymaže - je to úspěšné uložení).
 
Viz též:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 13:31
Pane Michle, při vší (a to dost velké) úctě, nepsal jsem nic, co bych v tu chvíli neměl osobně ověřeno.
Tedy konkrétně pro každý otevřený a minimálně 2x uložený výkres mi existují minimálně 4 soubory ve formátu (nikoliv s příponou) dwg.
 
Příklad
Pracovní adresář      d:\akce2007\modřany\
- zde se nacházejí soubory :  modrany-doprava.dwg
                                               modrany-doprava.bak
soubory jsou ukládány průběžně "klasicky ručně" tj. _qsave
 
adresář pro dočasné soubory      D:\temp\
- zde se vytvářejí soubory :      modrany-doprava_1_1_9126.sv$
                                                 modrany-doprava_1_1_9126.BAK
- existují zde ovšem i soubory z předchozích dnů, s příponou BAK a stejným "kořenem" jména souboru - ale jinými čísly  - tedy např.
                                                 modrany-doprava_1_2_1234.BAK
 
Soubory *.sv$ a *.bak se v tomto adresáři při uplynutí "časového úseku" pro automatickou časovou zálohu chovají stejně, jako normální soubory dwg/bak v pracovním adresáři (viz můj předchozí příspěvek)
 
Ve 12:53 jsem soubor modrany-doprava.dwg uložil ručně _QSAVE
soubory DWG/BAK v PRACOVNÍM ADRESÁŘI provedly rošádu tak, jak měly
ale v ADRESÁŘI PRO DOČASNÉ SOUBORY
soubor                    modrany-doprava_1_9126.sv$  ZMIZEL
zatímco soubor       modrany-doprava_1_9126.bak  ZŮSTAL
 
Ve 13:13 došlo k časové záloze, vznikl soubor
                                modrany-doprava_1_1_1945.sv$
nebudu čekat, ale za nějakou dobu zde opět bude  i soubor
                                modrany-doprava_1_1_1945.BAK
a ten už v D:\temp zůstane, dokud ho ručně nesmažu !!
 
Čili mi z toho vyplývá, že soubory BAK se v adresáři pro dočasné soubory vytvářejí v případě, že ruční uložení nastane nejdříve po dvou časových obdobích pro automatickou zálohu (v reálu je to ovšem z neznámých důvodů déle)
 
A průzkumem adresářů D:\temp u všech počítačů a produkty Autodesku ve firmě (Civil 2006, Civil 2008, Autocad 2008, LT 2006) se to všude chová stejně. Všude je OS Win2000, Všichni mají práva Power User, já mám práva administrátora. Přípona dočasných souborů v možnostech je nastavena na ac$. Žádné speciální rutiny pro ukládání nebo zálohování nepoužíváme.
_QSAVE provádím průběžně ručně - především před nebezpečnými operaci přesně tak, jak doporučujete  (někdy dokonce každou výraznou nepravidelnou výplň)
 
A k té havárii. Že se při posledním ukládání může poškodit DWG, je možné, i když se mi to za ta léta od R10 stalo tak max. 5x. Ale jen jednou se mi stalo, že byl poškozen i BAK - a tov tu nejméně vhodnou dobu
Samozřejmě starší časová záloha neobsahuje poslední stav výkresu, ale s ohledem na to, že se na výkresu pracovalo několik měsíců a najednou buď nic, anebo časová záloha z předvčerejška (včerejší kupodivu nešly najednou také otevřít??) anebo regulérní záloha z minulého týdne - opravdu jsem byl za časovou zálohu vděčný. Pak jsem pro jistotu dělal regulérní zálohy každý den, ale to už data začínají dost výrazně narůstat ...
 
A samozřejmě, že časové zálohy jsou nouzovka, prioritní je _QSAVE
 
Tak - věnoval jsem tomu půlden a všechno, co jsem napsal je ověřené a stojím si za tím. Pokud mi nevěříte, ozvěte se, až budete mít cestu do Prahy, mohu předvést                                                 
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 13:58
Taky doufám nekecám :-)

Ověřil jsem si to teď na A2008 - leda že by se starší verze chovaly trochu jinak. To, že po QSAVE zmizi SV$, je normální a v pořádku - asi ale máte pravdu, že po 2 časových úsecích AutoSave to vytváří (je-li nastavena ISAVEBAK) i .bak soubor od té časové zálohy. A je možné, že ty už po sobě nesmaže.

Nedalo by ale takovou práci udělat reaktor, který by časovou zálohu dělal vlastním mechanismem dle požadavků. Plus je ještě jedna cesta (trochu špinavá), jak zachovávat AutoSave zálohy i po uložení/ukončení (dáme k tomu Tip).

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 14:04
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

. A je možné, že ty už po sobě nesmaže.
Tohle já osobně neberu za chybu, někdy se to může hodit
J. Mantlík

Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 14:49
Je to jedno, jakou příponu si stanovím v Tools - Options - Open and Save - File extension for temporary files ac$ anebo sv$ anebo bak anebo třeba ZAL ? Zálohovací adresář pro výkresy nikoliv C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Autodesk\AutoCAD 2004\R16.0\enu\AutoSave ale D:\AutoSave
-FerTh-
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2008 v 15:02
Pozor, DOČASNÝ - TEMPORARY soubor není soubor AUTOMATICKÉ ZÁLOHY !!! (ve formátu dwg)
 
Určitě si ho můžete z AC$ přejmenovat, ale ne na autocadem používané přípony - především bych vynechal SV$, BAK, DWG a další implicitní přípony
J. Mantlík

Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2008 v 15:04
Zkusil jsem teď jeden soubor typu NazevVykresu_1_1_7619.sv$ (uložil se 16.1.) přejmenovat na dwg - a normálně to jde otevřít.
Ještě se mi vytváří v C:\Temp soubory s typickým názvem A$C41F4024F.DWG - což kromě přípony neobsahuje vůbec nic z původního výkresu. Jak pak dohledat, od kterého dwg to je záloha?
S příponou ac$ jsou to pouze názvy typu UNDB595A.ac$ a RED7CD87.ac$, které zůstanou "viset" v akt. adresáři pouze v případě pádu CADu.
-FerTh-
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2008 v 16:33
Z mého hlediska škoda, že tip k tomuto tématu je VIP (jak jsem očekával).
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8211:VIPNastavení automatického ukládání změn pracovního prostoru.
Tip 10095:VIPSnadné automatické ukládání PDF kopie při uložení IDW/DWG výkresu.
Tip 9707:Lze nastavit funkci automatické ukládání (autosave) i v Robot Structural Analysis?
Tip 9215:Automatické ukládání editovaných rastrů v Raster Design.
Tip 3251:Automatické ukládání (AutoSave) souborů Inventoru.
Tip 12786:Jak vypnout automatické ukládání ve Fusion 360 (zavření bez uložení).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,652 sekund.