Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15595 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProhlížeč DWG

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Prohlížeč DWG
    Zasláno: 12.říj.2004 v 21:16

> Podařilo se mi stáhnout a naistalovat IrfanView 3.92 a pluing
> na DWG a je to
> docela dostačující,
> ale neregistrovaná verze zobrazuje přes výkres nepříjemný nápis.

Pro zobrazení náhledů/miniatur (thumbnails) z DWG postačí Průzkumník z Windows.

Různých prohlížečů formátu DWG (i free) existuje celá řada, ale je třeba počítat s tím, že zobrazení DWG je u nich jen přibližné (nebude 100% věrné). Oficiálním prohlížečem formátu DWG (vč.DWG2004) je komerční Autodesk Volo View, resp. (u Inventoru bezplatný) Autodesk DWG Viewer.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 10:27

Dobrý den

    Chtěl jsem si polepšit a proto jsem jak bylo uvedeno v návodu odinstaloval Volo View Expres 1.14 a pokusil jsem se nainstalovat Volo View Expres 2.01.

    Místo dokončení instalce se mi však objevila hláška:

    Error 1401   - Nemůže být vytvořen key:

HKEY-USER\S-1-5-21-2205 ....

    Pokud znáte někdo důvod, proč se mi nepovedlo přeinstalovat Volo View Expres a budete ochotni mi to sdělit, děkuji za pomoc.

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 10:30

Jaky OS? Pokud XP, pak by problém mohl být v právech.

Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 10:46

Mám Windows XP.

    Pokud je toto opravdu v právech, pak to souvisí i s prodejní strategii Autodesku.

     Když pro správnou funci tohoto prográmku jsou vyžadována zvláštní práva, nezdráhám se říci, že to blíží pojmenování typu nepřátelký postoj fy. ke všem, kteří mají zájem si prohlédnout soubor dwg (produkt v AutoCADu). Každý nic maximálně zpeněžit.

    Pokusím se spojit s administráterem, ale obávám se že se budu muset bez Volo View Expres obejít a připojit se k hledačům alternativních prohlížečů.

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 10:56

IMHO Váš přístup je v této otázce malinko paranoidní. Meritum věci je spíš v tom, že MS při vývoji operačních systémů řady NT měl snahu o vyšší  bezpečnost a stabilnost. (Jak se to povedlo, je jiná). Takže pokud instalujete program, který nebyl určen pro XP jako běžný uživatel, můžete narazit na to, že Vám systém nepovolí zápis do složek, nebo registrů, do kterých nemáte povolen přístup. Problém s tím měl třeba i Nero (Ahead). Co se ale týká prohlížečů, také smutním po době AuroCADu rel. 12, kdy existovaly malinkaté prohlížeče, které do 2 vteřin zobrazily jakýkoliv výkres. Jenže formát DWG je od té doby taky jinde...

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 11:08
Původně odeslal(a) Kubíček Kubíček napsal(a):

    Pokud je toto opravdu v právech, pak to souvisí i s prodejní strategii Autodesku.

     Když pro správnou funci tohoto prográmku jsou vyžadována zvláštní práva, nezdráhám se říci, že to blíží pojmenování typu nepřátelký postoj fy. ke všem, kteří mají zájem si prohlédnout soubor dwg (produkt v AutoCADu). Každý nic maximálně zpeněžit.

    Pokusím se spojit s administráterem, ale obávám se že se budu muset bez Volo View Expres obejít a připojit se k hledačům alternativních prohlížečů.

Přiznám se, že jsem tu myšlenkovou konstrukci příliš nepochopil. Autodesk má bezplatné i komerční prohlížeče (oba typy vyžadují k instalaci zvýšená práva). V zájmu Autodesku je používání formátu DWG. Takže úmyslné nepřátelství ani obchodní zájem z toho nijak nededukuji.
Faktem je že většina větších aplikací pro Win2000/XP dnes vyžaduje k instalaci zvýšená uživatelská práva.

Volo View Express již nebude dále rozvíjen. Dnešní stav prohlížečů Autodesku a zda vůbec prohlížet DWG - viz:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=370
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4072

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Prcek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
v tuto chvílinžádné
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 11:26

Musim priznat, ze jsem se vysoce pobavil, moje nalada od rana se velmi zlepsila.

podezirat vyrobce sw z nevhodnych umyslu i pro produkty, ktere rozdava zdarma, ale do velke spolecnosti se jednoduse kope (MS, Autodesk, abych nesel tak daleko CTc, CEZ), ze?

Vite, ze stejne jako vyrobci cigaret do tabaku davaji navykove latky, tak Autodesk do DWG kodu pridava kousky, ktere zpusobi, ze uz nikdy nebudete chtit vyuzivat jineho formatu?

Vsem se omlouvam za svuj neplodny prispevek

Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 15:27

    Je samozřejmě dobře, když velká firma uvolní něco ze svého know-how a dá mezi lid něco zadarmo. Pouze jsde o to, aby programek, který uvolní už i k vůli prestiži byl dostatečně odladěn. Taková věc jako přeinstlování z Volo View Expres 1.14 na Volo View Expres 2.01 by potom předpokládám mohla proběhnout bez problémů i pro uživatele AtoCADu bez pomocí administrátora, protože on nemá na starosti jen mě. Rozčílil mě fakt, že přeinstalace nové verze si nejprve vyžádala odisntalaci staré. Jakmile jsem se zaregistroval a dostal jsem se až na konec instalace, celé mé snažení  zkončilo výše uvedeným Errorem 1401. Když jsem se pokusil zpětně nainstalovat starou verzi opět to nešlo. S  instalací předchozí verzí takové jsem problémy neměl.

    Je fakt, že fy. Autodesk svými produkty na trhu umožňuje zpracovávat velké množství technické dokumentace. Faktem je i to, že prací v jejich produktech se živím již přes 15 let a měl bych být jí asi za to vděčný.

    Na druhé straně jsme my uživatelé této firmě na začátku prominuli nejprve chybějící diakritiku, která byla časem doplněna. Potom bylo problémem pro ACAD fungování ve windows a jak je vidět, tak to i přetrvává. Problém vidím spíše v komunikaci velkých firem jako jsou Microsoft a Autodesk a jak je vidět i mé komunikace s jejíma zástupcema. To že na 1 pokus se nepodaří nainstalovat Volo View Expres 2.01 vidím jako určitý nedostatek a byl bych rád, kdyby místo vzájemného osočování mi někdo naznačil, kde hledat chybu.

     Prezentuji zde svůj subjektivní názor a pokud jsem se snad někoho dotkl, tak se omlouvám.

    Na druhé straně, když já udělám nějaký kopanec, tak si každý nedává na pusu taky servítky. Je fain, že na hájený dwg soubor fy. Autodesk byl uvolnilněn prohlížeč, který bych si dovolil srovnat s Acrobat Readrem. Vyjdu-li z tohoto srovnání, tak jsem předpokládal, že by instalace Volo View Expres 2.01 pro stávající nejvíce používaný Windows XP mohla být stejně bezproblematická a proběhla stejně automaticky jako je to u Acrobat Readru.

                           

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 15:48

Nojo, jenže VoloView 2.01 AutoDesk stáhnul, dále ho nevyvíjí a nepodporuje. Já ho sice nadále používám, protože máme A2002 a NT4, ale když se podívám na datum instalacniho souboru (rok 2002), tak mi vychází, ze byl stvořen ještě před XP. Neznám presně časovou souslednost a máte pravdu, že velké firmy by se měly umět dohodnou, ale v praxi je to asi složitější.

Na druhou stranu - v naší firmě se konstruktéři nezdržují koumáním, jak nainstaovat to či ono. Ani by to neměli dělat. Od toho mají administrátora (mne) a v mojí kvalifikaci je jako jedna ze základních věcí práce s přístupovými právy.

Alespoň já jsem se Vaším názorem necítil nijak dotčen a svým jsem se nemínil dotknout Vás. Spíš mi přišlo, že v oblasti nejste orientován a proto byl Váš úsudek poněkud podunut.

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 15:50
Pardon. Chtěl jsem napsat "posunut"
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 17:28

Opravdu si myslíte, že malé firmy, které nemají aministrátora, protože by ho kvůli dvěma až třem lidem neuživily nemají právo používat složitější software (třebas CAD) ? Většina "slušných" programů přece musí jít nainstalovat bez větších problémů. Pravda je, že by měl fungovat nějaký pbezproblémový univerzální prohlížeč (třeba jen v rámci Autodesku), který by usnadnil výměnu informací třeba mezy obchodníkem a konstruktérem. U nás tento prolížeč nahrazuje LTéčko a to jistě uznáte, že není optimální řešení.

Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2004 v 18:54

To si asi nikdo nemyslí. Pokud splníte systémové (instalační) požadavky aplikace (podporovaný OS, velikost RAM+disku, potřebná oprávnění, atd.) musí určitě aplikaci jít nainstalovat "sama".

Prohlížečů existuje celá řada (viz výše zmíněné odkazy), na prohlížení je LTčko určitě zbytečnost. Je však třeba zvážit, zda vůbec obchodník má dostat DWG výkres (se všemi úskalími v jeho objemu, umístění Xrefů, souborů fontů/tvarů, atd.) a ne třeba jen jeho publikovanou verzi ve formátu DWF - pak vám mj. odpadnou i starosti s instalacemi prohlížečů.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Marek Veselý Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2004 v 07:39
Původně odeslal(a) EuroTec EuroTec napsal(a):

Opravdu si myslíte, že malé firmy, které nemají aministrátora, protože by ho kvůli dvěma až třem lidem neuživily nemají právo používat složitější software (třebas CAD) ? Většina "slušných" programů přece musí jít nainstalovat bez větších problémů. Pravda je, že by měl fungovat nějaký pbezproblémový univerzální prohlížeč (třeba jen v rámci Autodesku), který by usnadnil výměnu informací třeba mezy obchodníkem a konstruktérem. U nás tento prolížeč nahrazuje LTéčko a to jistě uznáte, že není optimální řešení.

K základnímu zabezpečení Windows patří to, aby byl uživatel při práci přihlášen s právy USER. S těmito právy zcela oprávněně nejdou instalovat programy (není zápis do Program Files), není zápis do společných registrů atd. Toto je zcela v pořádku. Máte zápis pouze do HKCU a do osobního profilu. Pokud chcete něco instalovat, musíte se přihlásit jako administrátor, tím získáte administrátorská práva s úplným přístupem k celému počítači. Takto to prostě ve Windows chodí. Je zde také možnost být přihlášen jako USER a instalovat "jako někdo jiný", kdo má administrátorská práva.

Co se týče prohlížeče pro výměnu informací mezi obchodníkem a konstruktérem, tak souhlasím s panem Michlem že DWG formát pro tento účel není nejvhodnější (tím však nechci říct, že by originální DWG neměl být předmětem dodávky, to by měl být a bohužel často není, ale to je jiné téma...). Autodesk pro tento účel tlačí svůj formát DWF (Pokud v součastnosti existuje něco jako starý dobrý Whip plugin, tak je tento formát docela použitelný), dále tu zaznělo WMF, možné je taktéž PDF a mě osobně se moc líbí SVG. Podle mě je nejelegantnější použití IExploreru a pluginu, ale rozhodně není nejrychlejší. Ale jinak my si vyvýjíme řadu let pro naše zákazníky vlastní prohlížeč - malý a rychlý...

P.V.Energoservis
projektová činnost ve výstavbě
projektování elektro zařízení
tel. +420 474 335 223
vývoj aplikací pro Windows
prodej výpočetní techniky
Zpět nahoru
Kubíček Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2020 a Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 102
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2004 v 13:32

    Jsem rád, že existuje možnost v CADFóru vyměnit si svoje názory, jak mezi vlastními uživateli (konstruktéry a projektanty), tak i se zástupcem správců sítě, kteří dbají na to, aby všechny počítače ve firmách pracovaly, tak i zástupcem a dealerem produktů AutoCAD.

    Je mi jasné, že všichni se chceme uživit. Já pracuji jako konstruktér nebo projektant, podle toho u jaké firmy na trhu práce najdu zaměstnání. I v práci se musím snažit vyjít jak se správcem sítě a obecně může zastávát i jiné názory jako, že npř. že by fy Autodesk nemusel vytvářet takové programy konkrétně pro Volo View Expres, aby si to vyžádalo speciální práva. Možná, že se správcům to může zdát, že jim chci brát jejich chlebíček. I zájmy zástupce Autodesku pana Michla mohou být odlišné, aby jak mateřská firma, tak i jejich firma fungovala a to je pak o penězích.

    Je fakt, že když mám legálně ACAD 2002 zatím pokud mi ještě funguje, nepořebuji teoreticky zádný prohlížeč. Pan Seiner stejně jako můj šéf zastávají obdobný názor, že jsem v práci od toho, abych podával patřičný výkon a nezdržoval se běháním po internetu nebo bádáním co funguje a co né. Na duhé straně mě zajímají možnosti jaké jsou i když je né vždy dokáži plně využít jen k práci k okamžitému využití.

    Zkoušel jsem vytvořit html soubor, do kterého jsem dal v ACADu vytvořený jpg soubor z výkresu dwg. Tato obrázky jsou ale dost nekvalitní a zoom nepřichází v úvahu. Když jsem potom dal odkaz na některý výkres dwg v počítači, se mi otevřel AutoCAD. Po nainstlování Volo View Expres se mi otevíral tento prohlížeč. Vzhledem k tomu, že když jsem vytvořil výkres ve 3D rendrování nefungovalo a předpokládal jsem, že bude fungovat ve vyšší verzi. A nejde mi teď vůbec nic.

    Výkresy předáváme na CD. Chtěl jsem docílit toho, aby po vypálení prohlížeče spolu s předávanými soubory na disk mohl zákazník pouhým vsunutím CD do mechaniky a následným klepnutím v internetovým prohlížeči na příslušný html soubor procházet jednoduše přiloženými soubory včetně soubory dwg bez toho, aby byl nucen kupovat minimálně AutoCAD LT a tím pádem mohl prohlížet jak textové soubory, tak obrázky a výkresy včetně jejich zoomování.

    Nejsem programátor, protože jinak by mě takovýto detail nekompability nezastavil, kdybych byl velmi dobrý mohl bych naopak vytvořit vlastní grafický editor a nebyl bych závislý na tom co kdo poskytne nebo na co zaměstnavatel uvolní prostředky. Realita je jiná, naopak nedokáži nainstalovat ani to co je dáno volně do oběhu díky Erroru 1401. Je dost možné, že tato chyba bude souviset s provozování kombinací Autocad Mechanical Power Pack (ACAD 2002) naoperačním systému Windows XP. 

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2004 v 13:54

Některé možnosti předávání CAD dokumentace přehlednou formou diskutují CAD tipy (použitelné i pro verzi 2002):

CD Expedice:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=3476
Proč je lépe použít DWF...:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4072
Ovládání DWF:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4009
DWF Browser:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=4043
Publikování inteligentních projektů:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=3650

Z nich si buď můžete připravit šablonu pro předávání přehledných projektových CD sám, nebo si tuto přípravu zajistit u svého dodavatele Autodesk produktů.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
ruzicka Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.pro.2004
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2004 v 17:19

Funguje Volo View i pro verzi Autocadu 2004? Mám výkres, který mi volo nechce přečíst (verze 1.13 build 379) a v Auto Vue ji načtu bez problémů. V čem je problém? V čem se liší jednotlivé verze Volo View?  

 

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2004 v 18:14

Volo View 1.13 neexistuje. Pravděpodobně máte pouze verzi Volo View Express - ta už ale není delší dobu vyvíjena a verzi DWG2004 nepodporuje.

Volo View podporuje i DWG z AutoCADu 2004 a 2005.

Viz tabulka na http://www.xanadu.cz/cad-adsk.htm#Volo

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7875:VIPChyba .NET verze 4.0 při instalaci prohlížeče DWG TrueView 2012.
Tip 4443:Který prohlížeč DWG podporuje vykreslování dle výkresových stylů.
Tip 1600:Mohu pracovat s hyperlinky i na kapesním prohlížeči DWG?
Tip 8205:Použití prohlížeče DWG TrueView jako editoru DWG.
Tip 6414:K čemu slouží aplikace AOEMView instalovaná s Inventorem?
Tip 2863:Jak převést .DWG či .DXF soubor do formátu .PLT (HPGL)?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 4,395 sekund.